Jüpiter Oğlak'ta baba gibidir biraz!

Jüpiter Oğlak burcuna ilerliyor.

Astro-Maestro


KOÇ

Aceleci Koç, haftaya iyi bir başlangıç yapmak istiyorsan, niyetin gücüyle işe başlamalı ve tüm temiz kalbinle önümüzdeki sene için tohumlarını ekmelisin. Haftanın ilk gününden itibaren hiç tereddüt etmeden kolları sıvamanı ve projelendirdiğin işlere başlamanı öneriyorum. Zira zemin şu anda çok verimli görünüyor. Uzun süredir yapmak istediğin bir iş fikrin varsa hayata geçirmek için en uygun zaman desem yeridir. Zira genişleyen Jüpiter etkisiyle fizibilitesi tamamlanmış her iş fikrinin bu hafta boyunca büyüme potansiyeli var. Özgüveninin yüksek ama tahammül sınırlarının az olacağı bu haftanın teması, aşk ve ilişkilerden çok iş ve yeni atılımlar. Sıcak para lazım. Aksiyon senin işin. Seversin.

Astro Not: İyi şeyler sabote edilir, yılma!
Kozmik ipucu: İyi şeyler zaman alır, bekle ve gör.

BOĞA
Uzun zamandır gerek sağlık problemleri gerekse maddiyat yüzünden aksiyon alamayan Boğa, nihayet potansiyel ve kapasite gördüğün işlere yükselme kararı alıyorsun. Başlangıçtaki koşullar göz önüne alındığında belki fırsat sana geçmişe nazaran karsız görünebilir. Ama unutma, parlayan o küçük yıldızın arkasında samanyolunu göreceksin. Sen sen ol, uzun vadeli hedefleri göz önünde bulundur. Kendini motive etmek için neden bu işe başladığını hatırlaman kafi. Hırs yap, paranı kazan. Bu hafta sen de bir anka kuşu gibi kendi küllerinden doğacak potansiyelleri farkedeceksin. Tıpkı yükselen bir balonun kum torbalarını kesmesi gibi ıskarta olarak gördüğün her türlü yükten kurtul. Yol ver gitsin. Sağlığına kavuştun ve ağır yük kaldırma zamanın geldi. Etrafında ya da aşk hayatında seni harap eden insanlar, hatalarının ciddiyetini fark edebilir veya fark etmeyebilirler, o da onların sorunu. Unutma, affetmenin onlarla ilgisi yok.

Astro Not: Çamurdan kalktın, şimdi güdümlü bir füze gibi hedefine kitlen.
Kozmik ipucu: Bağışla, unut ve git.

İKİZLER
Çocuk kalpli İkizler, biliyorum geçen hafta işler, pek de istediğin şekilde biçimlenmemiş olabilir. Bu hafta kendini koşullarınla çelişen durumda bulduğun her noktada yapman gerekenin bırakmak ve gitmek olduğunu kendine hatırlatmalısın. Akışa teslim olursan olmadığını düşündüğün ya da kayıp olarak gördüğün şeylerin aslında gitmesi gerekenler olduğunu kavraman daha kolay olacak. Bu haftanın konusu başka bir deyişle teslimiyet. Unutma ki gerçek zaferler her zaman, kabul edilen yenilgilerden sonra kendini gösterir. Sana verilen hediyeyi kullan ve her zaman yaptığın gibi kendini iyi hissetmenin bir yolunu bul. Farklı bir şeyler yapma isteğin ve israfın sonucunda yaşadıkların için kendini suçlamamayı öğrenmiş olman gerekiyor artık. Çok da takılma, senin olayın merak, neşe ve macera. Hayatın tadını çıkarma işi senden soruluyor. Bence bir kaç kişiyle flört etmek sana iyi gelecektir. Belki biraz da alışveriş. Yapabiliyorsan kısa bir seyahat en iyisi. Ne dersin?

Astro Not: Düşünce kaliten ne ise dışarıdaki temaşa da ona göre şekillenir.
Kozmik ipucu: Teslim ol, durumla ve kendinle eğlen.

YENGEÇ
Uzun süren sessizliğin ardından seni motive edecek iş ve aksiyona ulaştığını düşünüyorsan, hayıflanmayı bırakmalı ve tüm gücünle olaya damganı vurmalısın. Uzun vadeli hedefleri aklında bulundurarak kişileri kendi doğruna adım adım yaklaştırmalısın. Ama bunu radikal bir şekilde yapma ve ast üst ilişkilerini de göz önünde bulundurmayı ihmal etme derim. Mükemmelliyetçiliğin bazen bir hız kesici olduğunu unutma. Bu hafta biraz daha sağlığına ve kendine vakit ayır. Yeni hafta için enerjini doğru kullanman gerekiyor. Bu haftanın ilk gününden itibaren birçok atılım anı yaşanabilir ve taslak olarak bekleyen fikirler, projeler masaya yatırılabilir. Konu aşk olduğunda iyiden iyiye kendi içlerine çekilen ve güven sorunu yaşayan Yengeç'ler bu hafta duygularında netleşmek isteyebilirler. Aceleci davranmayın ve sezgilerinizi önemseyin. Ben bu filmi daha önce gördüm dediğiniz durumlardan ders almakta ve uzak durmakta fayda var. Sosyal medya konusunda bir uzmandan yardım almanızda fayda var.

Astro Not: Yüzüne kader gibi bir gülümseme geçir, hevesli görün ve enerjini gülüşüne yay.
Kozmik ipucu: Reform iyidir ama ancak vizyon sahibi kişiler ile yapılır.

ASLAN
Bu hafta size ilk tavsiyem başkalarının işlerinden uzak durmanız yönünde. Yargılayan ve haklı çıkan olmaktan çok, nazik ve haklı suskunluğunu koruyan olmak sizin için en iyisi olacak gibi. Partnerinizden ya da ailenizden hayallerinizi gerçekleştirmek için destek almayı beklemeden işe koyulun. Bırakın onlar size yolda eşlik etmeleri gerektiğini kavrasınlar. Böylelikle tüm fikir ayrılıklarınız ve tartışmalarınız son bulacak. Bunun aksi bir tutum, ukala ve nobran görünmenizi sağlayabilir. Eğer beraber yol alamadığınızı düşündüğünüz kişiler varsa bir de birbirinize özgürlük alanı vermeyi deneyin. Bu haftasonunu en çok eğlendiğiniz arkadaşlarınızla geçirin ve düşünmek için kendinizden zaman isteyin. Özellikle haftasonunda çevrenizdekilerle sınırlarınızı en baştan belirleyin ve ne istediğinizi açık bir dille iletin. Yani top sizden çıksın. Gerisini bırakın karşı taraf düşünsün derim. İşle ilgili konularda hazırlık sürecinizin tamamlanmasına az kaldı. Yakında kimin Kral olduğunu herkese göstereceksiniz. Adım atma korkunuza takılmayın. Unutmayın, yay gerilmeden ok fırlamaz.

Astro Not: Bohem ol. Zamansız kükreme.
Kozmik ipucu: Aslan olunmaz, Aslan doğulur.

BAŞAK
Bu hafta gökyüzü an haritasında işler senin için biraz değişiyor gibi görünüyor sevgili Başak. Haftanın ilk günlerinden itibaren tabiri caizse birinin halıyı ayaklarının altından çektiği duygusuna kapılabilir, biraz panik duygusu yaşayabilirsin. Öncelikle sakin ol ve medeni tavrını koru derim. Bu ruh halin risk almak istemeyeceğin durumlardan ve sorumluluk alamayan insanların hatalarından kaynaklanıyor olabilir. Bu değişken durumları ve sorumsuz insanları kontrol altına almak senin uzmanlık alanın, bunu hatırlaman kafi. Herkesle iyi geçinmek zorunda olmadığını kavramalı ve medeni bir şekilde zayıf olan halkayı zincirden ayırmalısın. Bu bir ilişki, bir aile ferdi ya da yol alamadığın bir ortak dahi olabilir. Yeni yıla girmeden evvel sana diğer bir tavsiyem öngörüne güvenmen ve geleceğe dönük B planı hazırlaman olacaktır. Belki de yola tek devam etmek senin için daha iyidir, ne dersin?

Kozmik Not: Değişemiyorsa değiştir.
Kozmik ipucu: Gerçeklik, şüpheden çok kontrol gerektirir.

TERAZİ
Terazi bu haftaya ne kadar da güzel giriyorsun sen öyle. Ahahah diye güldüğünü duyar gibi oluyorum. İltifat etmiyorum, gerçekten yeni haftaya çok iyi giriyorsun, benden söylemesi. Yaşanan tüm hayal kırıklıklarının ardından kendini seçtin ve çok da isabetli bir karar aldın. Başka insanlara uyum sağlamak adına kendinden uzaklaştığını fark ettiğinden beri, kararlılıkla koyduğun kurallarla arana hiçbir gücün giremeyeceğini artık kavramış bulunuyorsun. Anda netlik duygusuna ulaşamadığın zamanlarda senden bu söylediğimi hatırlamanı istiyorum. Unutma ki tanrıların bile önünde eğildiği tek bir gerçeklik vardır, o da güzellik. Sen saf güzelliği temsil ediyorsun. Venüs'ünü doğru kullanmayı bildiğinde, cazibene ve ikna gücüne karşı koyabilecek kimse yok, sana bunu hatırlatmayı bir borç bilirim Venice'm. Bu hafta aksiyon gerektiren sporlardan uzak durmanda fayda var. Kışa hazırlanan bedenin için o narin kaslarını çok yormayacak antremanları tercih etmelisin.

Astro Not: 1 ÇOK, 2 AZ.
Kozmik ipucu: Tebdil-i mekanda ferahlık var mıdır? Vardır!

AKREP
Bu hafta yaşam amacınızı belirleyen hırslarınız tekrar alev alıyor ve adeta size kim olduğunuzu hatırlatıyor. Sezgilerinizin, başka bir deyişle hipnotik gücünüzün geri döndüğüne şahit olacaksınız. Eğer bir ilişkiniz varsa, kendinizi sıkışmışlık duygusuyla partnerinizden uzaklaşırken bulursanız şaşırmayın. Zira Akrepler bu hafta küllerinden doğmaya hazırlanıyorlar. Bu sancılı değişim süreçlerinde etrafındaki insanları biraz ürkütmeleri olağandır. Spora başlamak konusunda iradenizle yenişemiyorsanız, daha rahat yapabileceğiniz bir spora başlayın. Pilates mesela. Kilolarınız özgüveninizi düşürüyor. Bu haftasonu ailenizi ziyaret etmek için tereddüt etmeyin. Onların gerçek ve samimi sevgilerine ihtiyacınız var. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda duygularından eskisi gibi emin olamayan Akrepler onları cezbeden şeyin mental değil fiziksel çekim olduğunu kendilerine hatırlatmalılar. Malum Akrep burcu Zodyak kuşağında cinselliği temsil ediyor. Akrepler bu hafta sonuna doğru güzele çekilebilir. Uzun süredir sizi cezbeden bir güzellikle karşılaşamamış olmanızın yalnızlaştığınız anlamını taşımadığını anlayacak ve rahatlayacaksınız. Bir Akrep olarak sizlere tavsiyem mekan ve çevre değiştirin, kısacası evden çıkın. Yeni insanlarla tanışma ve kaynaşma zamanınız geldi.

Astro Not: AT, AT, AT!
Kozmik ipucu: Kendine olan inancını güçlendir.

YAY
Bu hafta tam anlamıyla kendi iç sularına çekilen Yay'lar kendilerini hiç olmadıkları kadar yaratıcı, ilham dolu ve duyarlı hissedecekler. Eğer yaratıcı enerji kullandığınız bir işiniz varsa şimdiye kadarki en iyi çalışmanızı yaratmaya hazırlıklı olun. Zira uzun süredir kendi kendini tekrarladığı hissine kapılan Yay'lar nihayet beklenen o maceracı tavırlarına bürünüyorlar ve risk alarak ters köşe bir işe hazırlanıyorlar. Maddi anlamda ve kendilerini garanti altına aldıkları konularda kafalarını rahat hissedecek olan Yay'lar, bu hafta aşk ilişkilerinde kendilerini çok huzurlu hissedecekler. Uzun süredir kuramadığı içsel iletişimi yakaladıklarını düşündükleri kişiyle zannettiklerinden daha da zengin bir iletişim içerisine gireceklerine şahit olacak, buna hem şaşıracak hem de sevinecekler. Spor aktivitelerini bir vites arttırmalarını tavsiye ediyorum. Zira gökyüzü an haritası onlara gereğinden fazla enerji bahşediyor. Uzun mesafe, koşar adım yürüyüşler iyi gelecektir benden söylemesi. Enerji fazlasını atmanın başka yolları da var tabi. Tüm Yayların doğumgününü kutluyorum.

Astro Not: Yeni yaşına geçmişinde hata yaptığın insanlardan özür dileyerek gir.
Kozmik ipucu: Hız kontrol gerektirir.

OĞLAK
2 Aralık'tan itibaren Jüpiter'in kendi evinize girmesi ile birlikte yeni bir döneme adım attınız. Hafta ortasından itibaren ödenmesi gereken faturaları ve borçları temizlemek zorunda olduğunuzu hissedecek ve biraz gerileceksiniz. Bu hafta size ilk tavsiyem; her türlü ilişkinizde açıklık ve iletişim, sizin güç kelimeleriniz olsun. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz hakkında kendinize hiç olmadığınız kadar dürüst olun. Uzun vadede sizi doyurmayan, gereksiz kişilerden ayıklanmak mantıklı bir karardı. Yolunuza tek ve kendi mutlak doğrunuzla devam ederken siz yine de kapıları tam anlamı ile kapatmayın derim. İnsan kaybetmemeyi öğrenmek istiyorsanız tabii. Belki size iyi bir ortak olamamış biri, size hataları ile çok iyi bir yol gösterici olabilir. Daha fazla insan elemeden evvel neyi eksik yaptığınızı ya da tam olarak nerede yanlış yaptığınızı anlamayı unutmayın. Bu arada önümüzdeki günler küçük estetik dokunuşlar için harika bir zaman dilimi.

Astro Not: Kendinden başka kimseye kanıtlayacak bir şeyin yok.
Kozmik ipucu: Güzel enerjini hak edecek kişiler için kullan.

KOVA
Bu hafta özellikle iş cephesinde sürpriz haberlere hazırlıklı olun. Zira işinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak doğru insanlardan büyük destek göreceksiniz. Bu hafta sonuna doğru evinin sıcak ve samimi ortamına çekilerek, biraz araştırma yapmak, yazı yazmak, üretmek isteyebilirsin. Uzun süredir projelendirdiğin bir cevheri sandığından çıkarabilir, üzerinde yeni düzenlemeler yapabilir, onu biraz revize edebilirsin. Özellikle yaratıcı konularda çalışan Kova'ların yaratıcılıklarının sınır tanımayacağı bu haftada konu aşk olduğunda, adaletsizliğin öfkesini içinde cayır cayır hisseden Kovalar tabiri caizse baş almak istercesine içlerinde filizlenen bir öfkenin yükseldiğine şahit olabilirler. Aman dikkat. Keskin sirke küpüne zarardır. Sizi tolere etmesi gerektiğini düşündüğünüz kişilerle dahi bu hafta zıtlaşmayın derim. Özellikle anne figürleri ile ters düşmemeye özen gösterin. Güzelce dinlenin ve haftasonunu evinizde, kendinizle başbaşa geçirin. Haftasonuna doğru durduramadığınız bir açlık duygusu hat safhaya ulaşabilir. Unutmayın ki bu iştahınız psikolojik. Abur cuburlardan ve gereksiz israf getiren alışverişlerden uzak durmaya bakın.

Astro Not; Adaletin kılıcı sen değilsin.
Kozmik ipucu: Düşmanına verebileceğin en büyük zarar başarılarındır.

BALIK
İş, iş, iş. Bu haftanın temasını bu üç kelime oluşturuyor olacak. Pardon bir! İş gücünüzü arttırmak, kendinize ek gelir kaynakları üretmek için mükemmel bir haftaya giriyorsunuz. Uzun süredir sizi kendi yaşam amacınızdan uzaklaştıran insanlara fazla mesai harcadınız. Sevgi sorumluluklarını omzunuzdan indirin ve mükemmelliyetçi tavrınızın doğru ve sorumluluk sahibi insanlar tarafından taçlandırılmasına izin verin. Nasıl mı? Sizi yavaşlatan insanları etrafınızdan uzaklaştırmakla başlayın mesela. Kendi alanınızı oluşturun, keyfinize göre düzenleyin ve oturup orada projelerinizi geliştirin. Yakın zaman içinde size destek verecek insanlarla karşılacak ve hakettiğiniz saygıyı göreceksiniz. Bunun yanı sıra yine bu hafta aile fertleri ile yaşanacak sürtüşmelerden uzak kalmaya çalışın. Maddi konuların mana ile tartılmaması gerektiğini kendinize hatırlatın ve kişilerin yetişkin sorumluluklarını üstlenmeyin. Göz sağlığınız ile ilgili kontrolleriniz varsa o konuyla da yine bu hafta içinde ilgilenmenizde fayda var. Eğer bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsanız bir ekran koruyucu ya da bir okuma gözlüğü edinmenizi öneririm.

Astro Not: Kimseden sen olmasını bekleme, olamazlar.
Kozmik ipucu: Yine yek, yine tek başına başaracaksın. Bu seni üzgün değil, güçlü kılmalı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: