Kasım'da aşk başkadır!

Ekim ayı Terazi mevsimiydi. Şimdi Akrep'teki Merkür'ün herkesi duygularına sokan etkisini yaşadığımız bir haftadan geçiyoruz. Hepimizin dengede kalmasını zorlayan kendi gizli hikayeleri vardır kendi içinde. Akrep bu gizli saklı dosyaların başka bir deyişle eski defterlerin saklandığı mevsimdir. Yani Kasımpatları acının çiçeğidir başka bir deyişle. Akrep burcunun defolu özelliklerini bolca yaşadığımız şu dönemde gökyüzünde hareket eden pek çok karamsar gezegen hareketi var. Bunların hepsinin kötü Akrep'teki Venüs, mesela. Akrep te Venüs her zaman sizi bir sevgiyle duygusal olarak dolaştırılmaya daha yatkın hale getirir. Duygu bağımlılıklarının kanırtıldığı bu süreçte ne hikmettir ki Terazi burcundaki Mars, hayatınızdaki bazı dramları de

Astro-Maestro

Yoğun Akrep sezonu 2 Kasımla birlikte gökyüzünde nazlı nazlı salınan bir Yeni Ay ayla geldi.

Merkürün Retrograde hareketi de daha yeni başladı. Nerde mi tabi ki Akrepte.

Şimdi çok çalışma zamanı. Mars eril gücü hırsı ve savaşma gücünü bizlere armağan eder. Ya da kavga ettiğimiz duygu kişi ya da olay ne ise onunla kavga ederken buluruz kendimizi. Kimimizde kendisiyle kavga eder donkişot misali. Tavsiyem kavgayı durdurun. Öfkenin şeytanın yedi ölümcül günahlarından biri olduğunu ve içinizde tutmamanız gerektiğini kavrayın. Malum keskin sirke küpüne zarar.

Ne mi yapmalıyız Yay burcundaki Venüs’ün iyimserliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Güneş son bahçelerinde son kez geziniyor. Bundan sonrası kara kış. Tüm akreplerin ve kendimin doğumgünü haftasını kutlarken İçinizi ısıtan samimi ve vefalı kalplerle sıcacık bir hafta diliyorum.


KOÇ

Yönetici gezegeniniz olan Mars, hafta başından itibaren Boğa burcundaki geriye dönük hareketine devam ediyor. Bu demek oluyor ki, finansal konularla ilgili yapmış olduğunuz planlar biraz sekteye uğrayabilir. Siz bu süreç içerisinde özellikle, taşınmaz mülkünüzle ilgili planlarda değişiklikler yapmayın derim. Beklemenizde fayda var. Bu hafta, geçen hafta gibi elde etmek, kazanmak için enerjiniz olmayabilir, yine de Venüs, ilişkinizin boyutunu daha farklı bir alana taşınmasına yardımcı olacak gibi görünüyor. Bu süreci, aşk ve ilişkiler açısından olumlu bir şekilde değerlendirin. İlişkinizde geleceğe dönük ciddiyet planları yapanlarınız varsa, 4'ünden 10'una kadar olan sürece denk getirmemenizi ivedilikle öneriyorum. Bu hafta boyunca, patron ve otorite figürleri ile işbirliğiniz önem kazanacak.

İsteklerinizin kabul olduğuna şahit olacaksınız. Bu hafta başından itibaren size tavsiyem, projelerinizi ve işlerinizi kolaylaştıracak insanları ve koşulları kendinize çekmeniz olacaktır. Gelecek yıl boyunca Jüpiter Akrep’te kalacağından, bu olumlu açıyı finansal olarak fayadalanabileceğiniz hale getirinceye kadar durmayın derim.


BOĞA

Bu hafta, Mars'ın geriye dönük hareketiyle birlikte işler biraz tatsızlaşıyor gibi görünüyor. Eski yaşam standartlarınıza, neşenize ve pervasızlığınıza özlem duyacağınız bu dönemde, var olan durumunuzdan şikayetçi ve pesimist tavırlar sergileyebilirsiniz. İyi haber; Venüsün geriye dönük seyahati ufkunuzu genişletiyor olduğudur. Yeni fırsatlar, yeni şehirler, yeni ülkeler, yeni insanlar, kısaca yeni olan her şeye doğru çok güçlü bir şekilde çekileceğiniz bu haftada gereksiz harcamalardan kaçınmanızı öneriyorum.

Bu hafta farklı insanlarla tanışmak için iyi bir zaman. Zira önümüzdeki yıl, Jüpiter'in sizin ortaklık alanınızda ilerleyeceğinden yeni projelerin ortaklıkların, evliliklerin, yani her türlü akitli ilişkinin temelleri bu haftadan itibaren atılabilir. O yüzden bu hafta, tanışacağınız insanlara dikkat edin derim. Çünkü önümüzdeki sene, kişisel gelişiminizle ilgili deneyimleri yaşayacağınız insanları bu hafta hayatınıza kabul ediyor olacaksınız. Aynalanmalar, benzerlikler, karmalar, kısaca geçmişle ilgili her türlü hesabın kesileceği ve temizleneceği bu haftada, yeni insanları tanıma heyecanı ile eski dostlarınızı ve yanınızda duran insanları ihmal etmeyin. Unutmayın; sel gider kum kalır.

İKİZLER

Yönetici gezegeniniz Merkür, ortaklıklar veya yakın ilişkiler evinizde misafir; bu da demek oluyor ki, her türlü ilişkide yeni bir anlayışın ortaya çıktığına şahit olacaksınız. Bu yeni anlayışı açık bir şekilde tartışacağınız ve kanıksayacağınız bu haftada, yeni düşüncelere açık ve özellikle finansal konularda bir kenara para ayırın derim. Zira Merkür geri dönmeye başladığında borç alacak ilişkilerini, para akışlarını sekteye uğratabilir. Herhangi bir karışıklık olasılığına karşı bir kenarda bir ödeneğiniz olsun derim. Jüpiterin gelişiyle birlikte, sağlık ve beslenme düzeninizi değiştirmenizi öneriyorum. Çünkü bu haftadan itibaren, gelecek yıl boyunca yaşamınızın bu alanlarından birini veya her ikisini de iyileştirme fırsatınız olacak. Bağımlılıklarınızdan kurtulmak için bu şansı değerlendirin derim. Sigara, alkol, duygu bağımlılıkları, kısaca burada her türlü bağımlılıktan kurtulma ve özgürleşme, dolayısıyla şifalanma şansınız var. 2 Kasım'daki Yeni Ay ile birlikte, her türlü yeni bir başlangıç için hazırsınız. İlişkisi olmayan İkizler, yeni bir ilişkiye yelken açabilirler. Değiştirmek istediğiniz alanı siz belirleyin. Yapmanız gereken, sorumluluk alan yeni bir tutum geliştirmek olacaktır.

YENGEÇ

Bu hafta, Venüs Oğlak burcuna girmek üzere ve bu sizin yakın ilişkileriniz için en iyi konumlardan biri. Temas kurduğunuz herkesle uyum sağlayabileceğiniz bu süreçte size yakın olanlarla sevginizi daha kolay ifade edebiliyor olacaksınız. Ayrıca iş ortaklarınızın ihtiyaçlarını anlayarak, onları maksimum işbirliğine teşvik edebilirsiniz; iyi değerlendirin. İkna gücünüz hiç olmadığı kadar güçlü olacak. 2 Kasım'da ayın başında beliren Yeni Ay, yaratıcı her türlü girişimi destekliyor olacağı gibi, ilişkiyi geliştirmenizi önerir. Jüpiter, ilişkiler alanına da girdiğinden, ilişkisi olmayan Yengeçler, bu süreci iyi değerlendirmeliler. Bunun haricinde yarattığınız bir eser ya da çalışmanızı yayınlamak istiyorsanız, bu hafta önünüze gelen şansları değerlendirin. Bu hafta her türlü yaratıcı konuda fırsatlar bekleyebilirsiniz.

b]ASLAN

Geçen haftadan itibaren özellikle kariyerinizle ilgili konularda gerileyen Mars, bu hafta sizi zorlayacak gibi görünüyor üzgünüm. Belki de aradığınız sonuçları elde edememenin hayal kırıklığı içerisinde yeni bir haftaya giriyor olabilirsiniz. Unutmayın; bu sadece bir süreç. Vazgeçmeyin ve pes etmeyin. Gelmediğini düşündüğünüz haberler, gecikmiş gibi görünse de hedefleriniz için sarf ettiğiniz çabalar uzun vadede karşılığını alacaktır. Biraz daha sabır. Bu hafta Venüs, Oğlak burcuna girerken iş ve aşk ilişkileriniz daha kolay hale gelecek. Bu hafta işinizle veya mesleğinizle ilgili tüm meseleleri öncesinde yapılandırabilirsiniz. 2 Kasım'dan itibaren Yeni Ay, Akrep'teki Jüpiter'e katıldı. Bu da demek oluyor ki; önümüzdeki yıl boyunca, aile konuları alanında büyüme fırsatları olacak. Eğer çocuk sahibi olmak gibi bir fikriniz varsa, bu haftayı iyi değerlendirin. Çünkü bu güzel açı sayesinde bir yıl boyunca daha iyi koşullar sizi bekliyor olacak. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda, Venüs’ün geri hareketi iyi değildir.

Bu dönemde siz yine de hızlı başlayan ilişkilere fazla bel bağlamayın derim. Var olan ilişkiniz varsa oturup ilişkinin yeni dinamiklerini hazmetme zamanı. Bunu yaparken İletişime ve özellikle karşı tarafı dinlemeye özen gösterin. konuşarak çözemeyeceğiniz bir konu yok unutmayın.

BAŞAK

Yöneticiniz Merkür, haftanın neredeyse tümünü evinizle ve ailenizle bağlantılı alanlarda geçirmenizi sağlıyor. Özellikle, evinizi paylaştığınız kişilerle değerli ve açık tartışmalar yapma ve yeni anlayışlara ulaşma imkanlarını kaçırmayın. Tüm rahatsızlıkların, sınırların net bir şekilde belirleneceği ve uzlaşılacağı bu haftada iletişim ve netlik büyük önem kazanıyor. Merkür'ün geriye dönük hareket halinde olacağı bu hafta, iletişiminize ve söylediklerinize çok dikkat etmenizi öneriyorum sevgili Başaklar. Zira yanlış anlamalara çok açık konular gündem oluşturuyor. İnce bir ipin üzerinde yürüyeceğiniz ve kelimelerinizi doğru seçmeniz gereken bu haftada, talihsiz söylemler yüzünden hayal kırıklıklarına maruz kalmanız olası. Dikkat! Akrep'teki Yeni Ay ve Jüpiter ile bu hafta, yeni arkadaşlar edinebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Mars, Boğa burcundaki retrograd hareketine devam ederken, zamanınız ve enerjinizi yabancı ülkelerle ilgili seyahatlerde veya yabancı ülkelerle ilgili kaynak sunan insanlarla harcayabilirsiniz. Yasal ve hukuki işleriniz varsa, olaylar sizin lehinizde ilerlemeye devam ediyor olacak.

Takılmayın. Sabrınızın ödülünü almanıza çok az kaldı. Buraya kadar sürdürdüğünüz haklı suskunluğunuzu bozmalarına ve kimsenin sizi manipüle etmesine ve kışkırtmasına izin vermeyin. Dolduruşlara gelmeyin derim.

TERAZİ

Bu hafta Mars, Boğa'daki eski konumuna geri dönüş yapıyor. Bu da demek oluyor ki, ortak mülkiyete ait mülklerin veya paylaşılan kaynakların söz konusu olduğu konular gündem yaratabilir. Miras hak davası, hak ediş konularında çözüm bulunamayan durumlarda, sakinliğinizi koruyun derim. Zira meseleler, Aralık ayında çözümlenmeye başlayacak gibi görünüyor. Bu hafta Akrep'teki Yeni Ay, sayesinde kişisel gelirinizin arttığına ve yeni gelir kaynakları için bir başlangıç yapabileceğinize şahit oluyorsunuz. 2 Kasım'dan itibaren, Jüpiter’in Akrep’e geçmesiyle birlikte önünüzde bir çok fırsatın sıralandığına şahit olacaksınız. Yeni ilişkiye başlayan Teraziler, bu hızlı gidişattan ve olayların ciddiyet kazanmasından rahatsızlık duyabilir ve mola almak isteyebilirler. Sindirerek ve önlerini görerek hareket etmek isteyecekleri bu haftada heves kırıcı konuşmalardan uzak durmalılar. Özgürlük alanlarının işgal edildiği hissine kapılacakları bu haftasonunu, bence ayrı geçirmelerinde ve eski dostlarıyla biraz vakit geçirip içlerini dökmelerinde fayda görüyorum. Bununla birlikte, Jüpiter devredeyken abartılı olma eğiliminiz artacaktır. Anlık ve gereksiz harcamalardan kaçının derim.

AKREP

Jüpiter şimdiden gelecek yıla imzasını atmış görünüyor. Bu da demek oluyor ki; ben dahil tüm Akrep burçları, gelecek on iki yıl boyunca bizi doğru yola sokabilecek yepyeni bir kişisel gelişim içerisine giriyoruz. Bu hafta, özellikle öğrenme ve yeni deneyimler kazanma peşinde olun. Evde tıkılmayın dışarı çıkın. 2 Kasım'dan itibaren ayın başında beliren Yeni Ay, hayatınızda yeni bir sayfa açmanıza, yeni olan her şeyi, (yeni biri ile bir ilişki, yeni bir ev, yeni bir proje) bir şekilde başlamanıza teşvik ediyor! Maalesef, Mars Boğa'da iken ev paylaştığınız kişilerle ya da muhtemelen ortaklarla ya da en yakın ilişkilerinizle gerginlikler devam ediyor olacak. Yine bu süreçte, ortak projeleriniz üzerinde çalışmanızın biraz yavaşlaması muhtemeldir. Endişeye mahal yok. Her şey bu haftadan sonra şekilleniyor ve çözümleniyor.

Eskiden gelen bir ilişki ya da sevgili gündem yaratabilir. Kafalar biraz karışabilir. Görünceye kadar bekleyin ve duygularınızdan emin olmadan yeni bir söz ya da adım atmayın derim. Zira retrolarda hızla başlayan süreçler, hızla sonlanmaya meyillidir. Dikkat! Şimdiki aklınızla hareket etmenizde ve geçmişte yaptığınız şeyin tam tersini yapmanızda fayda var. İnsan kaybetmeyin. Networkünüzü geliştirin.

YAY

Boğadaki Mars, hala geri gidişini sürdürürken; iş yerinde gerginlikler gündeme gelebilir. Bu hafta, özellikle sağlığınız ve kondisyonunuz hakkında biraz daha özenli olmanızı öneriyorum. Mevcut sorunlarınız çözümlenmiyor hissiyatı veriyor olsa da, ayın sonunda gökyüzünde beliren Dolunay durumu iyileştirmek için parlıyor olacak. Az sabır. Merkür, retrograd döneceği önümüzdeki günlerde siz siz olun, iletişimde olduğunuz insanlarla aranızda yanlış anlaşılmalara mahal vermeyin. Bu hafta, gündemde olan yolculuklarınız varsa gecikmeler gündeme gelebilir. Bir önceki sefere bilet almanızda fayda var. Ya da seyahat gerektiren durumlar varsa size tavsiyem, ayın ikinci yarısında bu işler için fazladan zaman ayırmanız olacaktır. Yöneticiniz olan Jüpiter, gelecek yılı Akrep'te geçirecek. Bu demek oluyor ki, hem kendinize hem de başkalarına karşı daha şefkatli ve sevgi dolu olacaksınız. Başkalarının ıstırabına olan empatiniz aracılığıyla, kendiniz hakkında daha fazla şey öğrenebileceğiniz bu süreçte empati büyük önem kazanıyor.

OĞLAK

Venüs, bu hafta burcunuza giriyor ve kişiliğiniz daha açık bir şekilde değiştiriyor. Daha sıcak ve samimi olacağınız bu haftada size ilk tavsiyem, süregelen ilişkilerinizde uyumu sürdürmek olacaktır. Haber alamadığınız ya da ilgi görmediğinizi düşündüğünüz kişilerle iletişimi kesmeden evvel iyi düşünün. Çünkü boşlukları doldurmaya hevesli birileri devreye girebilir ve kafanızı iyiden iyiye karıştırabilir. Önümüzdeki yıl boyunca, Akrep'te yolculuğunu sürdürecek olan Jüpiter, arkadaşlarınızın sizin için önemli bir fayda sağlayacağını gösteriyor.

2 Kasım'dan itibaren beliren Yeni Ay, yeni arkadaşlar veya yeni grup faaliyetlerini büyük ölçüde destekliyor olacak. İdeallerin ve gelecekle ilgili umutların ve isteklerin bu yıl boyunca hayatında çok önemli bir rol oynayacağını unutmayın. Miras, taşınmaz mülk satışı, para transferleri gibi konularda olayları akışa bırakmanızda ve doğru zamanı sabırla beklemenizde fayda var. İlişkide olan ya da ilişkide olup olmadığını sorgulayan Oğlaklar, anlık çıkışlardan kaçınmalı.

KOVA

Boğa'da geri hareketini sürdüren Mars, Kova'ya pek iyi gelmez. Bekleme halinde olma, ötelenme, ertelenme plan yapmayı seven Kovalarda belirsizlik duygusu yaratacağından, pek hoş karşılanmaz. Bu ruh hali, Kasım ayında beliren Dolunay'a kadar sürüyor olacak. Üzgünüm. Ancak 2 Kasım'da gökyüzünde beliren Yeni ay , Jüpiter'in olumlu desteğiyle kariyer ve meslek hayatınızla ilgili konuları genişletiyor. Sahne zamanınız geldi. Bu süreçte medyada isminizin sıkça duyulacağını garanti edebilirim. Konu aşk olduğunda, "o işleri geçtim, işime gücüme angaje oldum" demek zorunda bırakılan Kovalara tavsiyem, bu hafta yaşayacakları beklenmedik karşılaşmalara dikkat etmeleri yönünde. Hiç ummadıkları bir anda bir davette ya da organizasyonda eski defterlerle yüzleşme durumu yaşanabilir. Sert geçeceğini düşündüğüm bu çatışmada, eski iyi niyetlerini korumayan Kovalar karşındaki kişileri yok saymak
yanından geçip gitmek isteyebilirler. İçinizden nasıl geliyorsa öyle davranın ve bu hafta biraz alkolden uzak durun derim. Zira yöneticiniz Jüpiter ve Uranüs arasındaki uyum, bu hafta yemelere, içmelere, çaylara, çorbalara pek bir meyilli olacağınızı vaat ediyor. Robot olmadığınızı hatırlayın ve en azından bir gün fişi çekin ve dinlenin. Aksi, eşyanın doğasına aykırı.

BALIK

2 Kasım'da ayın başında beliren Yeni Ay, haftaya genel olarak güzel başlamınızı sağlıyor olacak. Özellikle, ilişkilerde anlayışınızı genişleten bu etki sayesinde kendinizi daha az şeye takılan, rahat ve geçirgen bir tutum içerisinde bulabilirsiniz. Özellikle seyahat, dil, eğitim ve hatta yeni bir şey denemek istiyorsanız, sizin için çok güzel bir fırsat. Spora başlamak, pilates, hatta dövüş sanatları ile ilgili konulara ilgi duyabilirsiniz. Zira Jüpiter bu yıl her alanda, deneyiminizi ve bilginizi genişletmeniz için fırsatlarla geliyor. Uranüs'ün Kasım 2019'un sonunda Jüpiter'le aynı hizada olması demek, size yeni ufuklar sunmaya hazırlanıyor demektir. Bu haftanın başından itibaren, umut vadeden projelerinizin hızlandığına şahit olabilirsiniz. Kısacası, tıkanık olduğunu düşündüğünüz tüm konularda açılmalara hazırlıklı olun sevgili Balıklar. Son olarak, yine bu hafta sonu özellikle Cuma günü, eski rutinlere baş kaldırıyor olacaksınız. Partnerinizle bu konuda tartışmayın. Katılmak istemiyorsanız bunu açık ve net bir şekilde belirtin. Yenilik ihtiyacınızı anlamasını sağlayın derim.

Bunlarda ilginizi çekebilir: