Ne akla hizmet!

Bu sene Satürn Kova burcuna geçiyor. 2020'nin ilk bölümünde, çok muhafazakar bir işaret olan Oğlak burcuna ve 21 Aralık kış gün dönümünden itibaren, 21 Aralık'ta Kova çağına büyük bir açı oluşturuyor.

Astro-Maestro


Bu sene toplu bir şekilde delirerek özgürleştiğimiz bir yıl olacak desem yeridir. Kova deliliğin, dahiliğin, adaletin ve dahi kaosun burcudur. Kovanın deliliği; kendini ifade etmekten, var oluşuna göre davranmaktan geçer, yoksa sınır çizmek, onları normallik-anormallik kıskacı altında ezmek değildir.

Tam da bu noktada Nietzsche’nin şu sözünü hatırlamak yerinde olacaktır: “Delilik bireylerde nadiren vardır. Gruplarda, partilerde, halklarda, çağlarda ise kuraldır.”

Kovanın özgürlüğü böylesine rezil ve kan kokan bir dünyayı bize iyi diye yutturmaya çalışan kurallara inat, bu dünyanın hiçbir “normalliğini” kabul etmeme kararlılığından gelir. Bu nedenle 2020 de içinde bulunduğumuz Kova çağında, Kova burcuna atfedilen bu yararlı deliliği alıp kabul edip bağrımıza basıyor olmalıyız.

Basit bir söylemle, şimdi ya alışkanlıklarımızla ve bize yutturulan normalliklerimizle kapımızı dış dünyaya ve olanlara kapatarak, korkakça ve sözüm ona huzurlu bir şekilde yaşayacak ya da bize dayatılan alışkanlıklarımızın dışına çıkıp, önce içinde bulunduğumuz dünyaya ne kadar zarar verdiğimizle, yani mutsuzluğumuzla yüzleşecek ve sonra özgürlüğü keşfetmeyi bir görev belleyeceğiz.

Bana sorarsanız asıl delilik böylesine kontrol manyağı bir dünyada kendin olmaya çaba göstermektir ve tam da bu nedenle bilinçli, ve hatta kaçınılmaz bir tercihtir. Doğaya verdiğimiz zarar, insanın kendi doğasına verdiği zararla eşdeğerdir çünkü. İnsan doğanın bir parçasıdır ve onsuz var olamaz.

Sırf bu nedenle 2020 yılında dünya, ve hepimiz geçmişe bakmalı ve hayatlarımızda neyin kaybolduğunu görmek veya ilerlemek için geri dönüşler yaşamalıyız.

Neyse ki Z Kuşağı (Pluto Yay'a taşındığında 1995/96'dan sonra doğan insanlar) bu dünyayı daha iyi bir hale getirmek isteyen, ırkçılık karşıtı ve farklı insanları kabul eden büyük bir nesil ve önceki kuşaklardan bayrağı teslim alıyor olacak. Onların yolunu açmak bile gelecekten bir özür, bir af bekleyiş olacaktır.

2020'de her seneki dört tutulma yerine, altı güneş tutulması olacak. Bu da bahsettiğim bu majör değişim ve dönüşümler için zemin hazırlayan önemli göksel durumları işaret ediyor.

2020'de bir yılda mümkün olan en fazla güneş tutulmasına sahibiz.

Unutmayalım ki tutulmalar işlemleri hızlandırır ve olayları tamamlamaya doğru iter. Yaşamımızda olanları yükseltirler ve çözüme kavuştururlar.

Güneş tutulmalarında Ay'ın yüzü Güneş'i kapsar. İhmal edilmiş hisseder, yalnız, umutsuz ve üzerimizde bir enerji eksikliği varmış gibi yaşarız. Güneş tutulması sırasında, kendinizi ışıksız, harap olmuş veya tıkalı hissedebilirsiniz, ancak bunun nedeni genellikle bulunduğunuz yolun hiçbir yere gitmemesinden kaynaklanır.

Ay tutulmaları ise, duygusal, psikosomatik, boşalma eğilimindedir. Güneş tutulması eril olsa da, Ay tutulması dişiliğin vahşi yanıdır. Dönüşümümüz, bilinçaltı korkularımız, içgüdü ve korkularımız ile ilişkilidir. Ay tutulması sırasında, reaktif olma dürtüsüyle savaşın. Derinden nefes alın ve üstünüze yığılan tüm işleri bırakın. Teslim olmak ve sizi engelleyen şeyleri kesmek için en iyi zaman olarak görün.

Koç Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi-Cuma, hayatınızda değişiklik yapmak için mükemmel bir zaman.

Çözümlenmeyi bekleyen her türlü iş ve sorunların hızlı ve oldukça sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğine şahit olacaksınız. Yeni projeler, yeni girişimler hatta yeni bir ilişki için gereken ilham ve motivasyonu bulacaksınız. Zorlu görevlere veya ertelediğiniz şeylere başlamak için bu haftayı çok iyi değerlendirin derim. Ayrıca özel biriyle ilk hamleyi yapmak için cüretkar ve seksi bir cazibeye sahip olacaksınız. İçgüdülerinize güvenmeli ve risk almaktan korkmamalısınız. Unutmayın ki talih hep cesurdan yanadır. Cumartesi ve Pazar gününe doğru sizin için İyi bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğunu duygusunu çok yoğun hissedebilir bir sonraki haftaya motive olmuş bir şekilde başlayabilirsiniz.

Boğa Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesiden çarşambaya kadar duygularınızı paylaşmak istediğiniz kişi ile ilgili gelişmeler önem kazanmaya başlıyor. Bu özel kişi ile yaşanması olası deneyim hayatınızı büyük ölçüde değiştirecek gibi görünüyor. Mevcut ilişkisi olan Boğalar ise bu güzel açıyı ilişkilerini daha derin veya manevi bir seviyeye dönüştürmek için kullanabilirler. Perşembe ve Pazar gününü gerilim ya da anlaşmazlık yaşadığınız kişi yada kişilerle ile konuşmak için ayırın derim. Bunun yanısıra bu hafta her türlü alım satım işlerine, münazaralara, pazarlıklara veya ev ve araba gibi büyük satın alımlarda uygun anlaşmalar için ideal bir zaman dilimi gibi görünüyor. Ayrıca bu hafta ortak kişiler aracılığıyla sizi derinden etkileyen biriyle tanışabilir, karmik bir dostluğun veya başarılı bir ortaklığın başlangıcına adım atabilirsiniz.

İkizler Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesiden perşembeye kadar Venüs'ün olumlu ve destekleyici açıları sizi girdiğiniz her ortamda kolayca ilgi odağı yapabilir gibi görünüyor. Bu süreçte etkileyici iletişim tarzınızla, hatta sözsüz düzeyde etkili bir şekilde iletişim kurabilir, karşınızdaki insanları çok çabuk ikna edebilirsiniz. Cuma-Pazar günleri ciddi veya zorlu zihinsel çalışmalar için ideal olan eleştirel düşünceyi getirecek. Bir projenin yaratılma sürecinde iseniz bu sürekli konsantrasyon, sabır ve sağlam yargı gerektiren şeyler için iyi bir zamandır verimli değerlendirin derim. Haftasonuna doğru ticari işlere, ortak çalışmalara katılabilir olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda sağduyulu ve özverili bir yaklaşım ile partnerinizle birlikte fikir ayrılıklarınızı çözümleyebilir, hatta uzun vadeli planlar oluşturarak ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yengeç Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi-Cuma, farkındalık, duyarlılık, sezgi ve empatinizin arttığına şahit olacaksınız. Önceliklerinizi ve sınırlarınızı doğru belirleyebilirseniz enerjinizi sevdiklerinize ayırabilir ve onlarla kaliteli zaman geçirerek beraberlik duygusunun gelişmesine ve pekişmesine yardımcı olabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar ise zihninizi boşaltmak ve şarj olmak için uygun görünüyor. Kendinizle başbaşa kalmak isteyebilirsiniz. Kendi özgürlük alanınızı yaratmak için sevdiklerinizden anlayış isteyin. Bunun yanısıra gelir-gider hesapları, kredi extreleri ya da evrak işlerine biraz zaman ayırın ve kafanızı küçük hesaplardan arındırın. Bu hafta ayrıntılara ekstra dikkat edin derim. Özellikle sözleşmeler konusunda kafanıza takılan her türlü detayı önemseyin. Özellikle, iş veya yasal konular, her türlü şartnamelerle ilgili kafanıza takılan mevzuları konusunda güvenilir ve profesyonel kişilere danışmaktan, tavsiye almaktan çekinmeyin.

Aslan Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi günü kendinizi herzaman olduğunuz enerjinizden biraz daha bitkin ve tükenmiş gibi hissedebilirsiniz. Böyle hissettiğiniz her an sizin için sinirlerinizin yatıştırılma zamanları olduğunu ve vücudunuzun size birşeyler söylemeye çalıştığını unutmayın. Bu hafta özellikle uzun zamandır netleşemeyen, askıda kalmış beklenen haberler ve belirsizlik yaratan her türlü konu zihninizde aşırı yorgunluk yaratmış olabilir. En geç perşembe gününe kadar olaylar netlik kazanacak. Gelen güzel haberler sayesinde sonuçlar beklediğinize fazlasıyla değecek göreceksiniz. Önünüzü görüyor olma hali Cuma gününden itibaren enerjinizde gözle görülür bir artış gösterecek. Ayrıca konsantrasyonunuzun hayli arttığına şahit olacaksınız. Detaylara daha çok dikkat ediyor olacağınızdan hata yapma olasılığı azalacak. Çalışmalarınızı bu güne denk getirmenizde fayda var. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda önemli kararlar almak ve ciddi tartışmalardan uzak durmalısınız. İletişimsizlikler ve yanlış anlaşılmalar yüzünden haftasonunuzu yalnız geçirmek istemezsiniz.

Başak Haftalık Burç 6 -12 Ocak 2020

Bu hafta pazartesinden itibaren sorumluluk almayan erkek otorite figürleri ile kendinizi manasız bir cenk içerisinde bulabilir, kendinizi ben kime ne anlatıyorum siniri içerisinde bulabilirsiniz. Tavsiyem sorumsuzlukların sonucunu yaşayarak görmelerine izin vererek suskun haklılığınızı korumanız yönünde olacaktır. Salı gününden itibaren aile ile ilgili sağlık kontrolleri gündem oluşturabilir. Bu konular ile ilgili endişeleriniz varsa olumlu sonuçlar alacak rahatlayacaksınız. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda mental anlamda uyum yakaladığınızı düşündüğünüz kişilerle küçük ama sağlam adımlarla ilişkinizi ve güven duygunuzu pekiştiriyor olacaksınız. Aceleci davranmayın. Ağırdan alın. İlişkisi olmayan Başaklar yine toprak grubundan kişilere çekilebilir ve tatlı bir flört içerisine girebilirler.

Terazi Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Bu hafta Terazilere pazartesinden cumaya kadar duygular ve ilişkiler deneyimlemek için birçok eşsiz fırsat sunulacak. Özgürlük ya da kendini ifade etme gereksiniminlerini ön planda tutabilirlerse bu cesur tavırları sayesinde iç huzurlarını tekrar yakalayacaklar diyebilirim. Fiziksel çekiciliklerinin artışına şahit olan Teraziler heyecan verici yeni maceralara çekilebilirler. Cumartesi ve Pazar sevgi, hassasiyet, uyum ve dostluk zamanı. Eğer sizin için özel biri varsa Bir randevu ayarlayın derim. Zira bu haftasonu çekiciliğiniz ve güzelliğiniz gerçek, dürüst sevgiyi çekecek. Cazibeniz ve artan duygularınız ve dokunma hassasiyetiniz nedeniyle daha samimi, romantik ve keyifli hissedeceksiniz. En bi sevdiğiniz.

Akrep Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi ve Salı günleri sağlıkla ilgili konularda özellikle diş sağlığı ile ilgili randevu almak için doğru zaman. Bu hafta ifade etmek istediğiniz her türlü konuda kendinizi diğer zamanlarda olduğundan daha kolay ifade edebilirsiniz. Para alışverişlerinde borç harç ilişkilerinde geçen haftadan itibaren epeyce gerilen Akrepler çarşamba gününe kadar sorunlarını çözümlemiş ve rahat bir nefes almış olacaklar. Perşembe gününden itibaren en zor görevlerde başarılı olmak için tüm içsel gücünüzü kullanabileceksiniz. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda şimdiki aklınızla daha kıymet bilen yanınızla sevgiyi deneyimleyen Akrepler ilişki içinde yaşayarak kendilerine ve karşı tarafa şans vermeyi deneyimleyecekler. Muazzam iş ahlakınız sizi bu haftasonuna kadar son derece üretken kılıyor.

Yay Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi ve Salı sabrınızı kaybetme eğilimi, baştan başlamanız gerektiği anlamına gelen sorunlara neden olabilir. Çok fazla sıkıntı, kısıtlanma duygusu ile öfkeli ve kontrolünüzü kaybedebilirsiniz aman dikkat! Tavsiyem kızgın olduğunuzda risk almaktan kaçınmanız yönünde olacaktır. Siz siz olun bu hafta karar vermekle, eyleme geçmek arasında biraz bekleyin. Çarşambadan itibaren daha dengeli düşünmeniz ve kolay akan iletişim gücünüz sayesinde iş konularında kendininizi geliştirmek için mükemmel bir zaman dilimi yakalayacak ve bu durumu lehinize çevirecek, rahatlayacaksınız. Hedeflerinize iyimser tavrınızla ulaşacağınızı hatırlarsanız, düşüncelerinizi ve planlarınızı karşı tarafa çok daha iyi ifade edebilirsiniz. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda ilişkinizi biraz gözlerden uzak yaşamanızı öneriyorum. Haftasonunu partnerinizle başbaşa geçirmek iyi bir fikir olabilir.

Oğlak Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesi ve Salı'dan itibaren vizyonunuz ve yapmak istedikleriniz hakkında daha derin ve daha geniş bir anlayış içerisinde olacaksınız. Daha da önemlisi, başkalarına yardım etmeden önce hedeflerinize ve hayallerinize ulaşmanın önemli olduğunu fark edebilirsiniz. İlişkiler daha manevi bağlardan zevk alacak ilişkileriniz daha hassas ve sevgi dolu olacaktır. Çarşambadan Pazar gününe artan özgüveniniz sayesinde, işlerinizin olumlu sonuçlarına kendinizi yaklaşmış hissedeceksiniz. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda araştırma ve soruşturma yeteneğiniz, karşı tarafın sizinle ilgili düşünce ve planlarını ortaya çıkarmanıza ve gizemin dibine inmenize olanak tanıyacak. Kısacası; Bu sondalama tekniğiniz sayesinde partnerinizin psikolojisini daha iyi anlayacak ve sabretmek için gereken gücü kazanacaksınız. Bilgiye giden yolu herzaman şüpheden geçiren ve belirsizlikten nefret eden Oğlakların karmaşık ilişki dinamikleri daha açık hale gelecek.

Kova Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Bu hafta tam anlamı ile Kova'lara Pazartesiden perşembeye kadar hassasiyet getiriyor. Düşüncelerini yüzeyde kalan açıklamalarla ve talihsiz söylemlerle açıklamaya çalışan insanlarla geçirmek istemediğine kanaat getiren Kovalar artık empati kurmaktan vazgeçip kişilere hak ettikleri cevapları anlayacakları dilden vermeye hazırlanıyorlar. Bir Kova'nın savaş baltasını çıkarması biz astrologlar tarafından korkutucu bir söylemle dile getirilebilir. Kısaca katli vacip dediğimiz bu durumda eğer hata yaptığınız kişi bir Kova ise acil özür dilemenizde fayda görüyorum. Salı-çarşamba gününü film izlemek, müzik dinlemek ve dinlenmek isteyebilirsiniz.

Cuma-Pazar, açık düşünme, iyi muhakeme ve konsantrasyon gerektiren her şey için iyi bir zaman. Ama haftasonu; İster kişisel, ister profesyonel olsun, yaptığınız tartışmalar ciddi bir nitelik taşıyacak. Telefonda ya da mesajda anlatmak istediklerini yüzyüze söylemek isteyebilirler. Karşılarındakinin vay haline diyorum.

Balık Haftalık Burç 6 - 12 Ocak 2020

Pazartesiden perşembeye artan bir hassasiyet ile haftaya başlayan Balıklar yaşadıkları zorlu sınavlar karşısında en yakınındaki insanların tutumlarını, başka bir deyişle kötü günde kimin yanında olacaklarının dersini alıyor olacaklar. Sevdiklerinden daha fazla empati ve duyarlılık beklediklerinden kırılmış ve hatta kendilerini biraz yalnız hissedebilirler. Bu süreçte tüm Balıklara tavsiyem yaşadıkları belirsizlikle perçinleşen bu çin işkencesinin son bulacağına inanmaları ve hayatın hiçbirşey ve kişi için bu kadar üzülmeye değmeyeceğini anlamaları yönünde. Ancak böylelikle benlik saygınızı ve kişisel memnuniyetinizi artırabilirsiniz. Cuma-Pazar günleri kendinizi dinlemeli ve yeni yıl için radikal kararlar almalısınız. Sevmediğiniz yönlerinizi ve sizi tüketen herkesi hayatınızdan çıkarırken tereddüt duymamalısınız. Yeni yıl planlarınızda spor aktivitelerine bolca yer verip kendi kişisel gelişiminizi ön planda tutmanızı ivedilikle öneriyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: