Olympos'ta bu hafta!

Güvertede erkek erkeğe yapılan (Satürn ve Pluton) dansın sonunu, utancından izleyemeyecek sarışın yosmalar. (Venüs ve Jüpiter) Savaş, bolluk, büyük döngüsel değişimlerin gökyüzünde uçuşmasına hazır mıyız?

Astro-Maestro

Tüm insanlık; sezgilerinin, hep göz ardı ettikleri öngörülerinin güçlendiğine şahit olacak.

Yenilenmeyi temsil eden Pluton, şansı, iyimserliği, büyümeyi ve bereketi temsil eden Jüpiter ile kavuşumunu Oğlak burcunda yapıyor.

Bir ileri bir geri hareket ederek yaptıkları vals, finalde kavuşmalarıyla sonlanıyor.

Zodyak kuşağında 12 evi birden yöneten Oğlak burcu, disiplin, karma, sorumluluğu temsil eden yönetici gezegeni Satürn ile yeni bir dansa başlıyor.

Bu hafta her şeyi iki kere düşünüp aradaki farkı bularak yol almanızı öneriyorum.

Pluton ve Jüpiter arasındaki destekleyici uyum sayesinde aralarındaki uzaklığın zamana yayılarak, Pluton ve Satürn temalarının Kasım ayına kadar sürmesi bu iki eril ve yönetici gezegenin, iki büyük ustanın Tango’sunu izleme zevkini yaşatacak.

Bu süreçte yaşamımızı etkileyen erkek otorite figürlerini (eş, sevgili, baba, devlet büyükleri, din otoriteleri, patronlar) bolca sahnede birbirleriyle kapışırken göreceğiz.

Bütün bu süreçte dişil figürlerin dengeleyici, kotarıcı etkisine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacağı kesin gibi görünüyor. Bu kadar karmaşa içinde korkmayın ,şık bir şekilde başlayan gizli flörtler tatlı karşılaşmalar süreci renklendirebilir. Gardrobunuzu gözden geçirmek istemeniz çok anlaşılır o zaman kumandayı alın ve kanalı değiştirin.

Burçlara Olan Etkileşimleri;

Koç

Koç'lar üstünüde baskı gibi hissettiğiniz ve artık yeter dediğiniz ailevi sorumluluklarınızdan kendinizi Azad etme vaktiniz geldi de geçiyor. Aile fertleriniz size tamam artık biraz da kendinle ilgilen demeyecek. Gücünüzü toplayın ve yola çıkın. Ev değiştirmeler, taşınmalar tam da bu dönemin konusu. Etrafı yakıp yıkmak yerine enerjinizi kendi içinize ve yaratıcı gücünüze odaklamalısınız. İhmal ettiğiniz dostlarınızı tam da arama vakti. Uzaklaştırdığınızı düşünseniz de gerçek şifayı onların yanında bulacağınızı söyleyen iç sesinize güvenin. Ertelemekten vazgeçtiğiniz ve harekete geçtiğiniz gün yeni hayatınızın başlangıcı olacak ve evren tüm olanaklarını önünüze getirecek. Siz başlangıçların timsali olduğunuzu nasıl unuttunuz? Hadi Koç'lar biraz inanç.

Boğa

Boğa'lar ah Boğa'lar kararlarını verip verip uygulayamamaktan yorgun düşen Boğa'lar. Son birkaç yıldır hayat sizi en yakınınızdakiler ile yaşadığınız karmatik enerji akışıyla yüzleştiriyor değil mi? Bağımlı yapınız evrenin tüm akışkanlığından sizi alıkoyuyor ve artık hiçbirşeyden keyif almaz kişilere dönüştürüyor. Ama bilin ki bunu siz yaptınız. Sürekli etrafı, durumları sorumlu tutmak ve inançlarınızı sorgulamak yerine aynaya bakma zamanı. Kendinize küçük bir çocukken ne istediğinizi ve bu yolculuğunuz sırasında kendi keyifleriniz uğruna nelerden vazgeçtiğinizi lütfen bir kez daha hatırlatın. Şu sıralar "inziva" en değerli kelimeniz olsun. Ruhunuz en yakında şifa ile dolu olacak. Yeter ki yüzleşmelerinizi doğru zamanda yapın.

İkizler

Sevgili İkizler sizin için hep kalabalık derler ya aslında bundan en çok sizin yorulmuş olduğunuzu hiç anlamazlar. Keyif enerjisinin en yoğun hissedildiği bu burç insanı korkutucu ve değişken gibi dursa da uzun zaman sonra deneyimlediği olgunluk evresi deneyimleriyle bir çok burca taş çıkartan aydınlık bir döneme geçiş yapıyor. Kendisi için değerli olanı ayırt etmek konusunda bir uzmanlık sertifikasını hakkediyor İkizler. Dualite düşünce kalitesinin özellikle iş konusunda ne kadar işine yaradığını görünce aldığınız alkışları sevgiyle kabul edin derim. İlişki mevzularıni bir süre bilinçli olarak askıya alan İkizler; şu sıralar aile bireyleriyle vakit geçirmenin keyfine varacak. Neşenizi yitirmeyin, kısa zamanda akış size üstünden atlayarak geçtiğiniz durumları, su üstüne çıkararak yüzleştirecek. Ama siz bu karşılaşmaya zaten çoktan hazırsınız.

Yengeç

Sevgili Yengeç'ler ne kadar uzun zamandır her dileğiniz gerçekleşiyor gibi görünüp son dakika golü yiyiyorsunız. Durmadan kendinize dönüp dönüp sorduğunuz sorular doldu da taştı. Artık bazı şeylerin sizin kontrolünüzde olmadığını kabullenme vakti midir acaba? Bunun içinizde bir kırgınlık yaratmaması gerektiğini ne zaman göreceksiniz? Evren sizin ona küs olmanızla değil kendinizi herşeye rağmen ona ne kadar teslim olduğunuzla ilgileniyor. Sizi bekleyen geleceği damarlarınıza kadar hissedip artık yeter dediğinizi duyar gibiyim. Hayır demeyi öğrendiniz, taleplerinizi ortaya koyma konusunda çok başarılısınız, ne istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. İşte tam da şu anda teslim olun ve akışın size şifa getirmesine izin verin. Unutmayın siz parayı bulmazsınız para sizi bulur. Siz aşkı bulmazsınız, aşk ayın her gün değiştiği gibi kısa bir sürede sizi bulur. Yeter ki size geldiğinde sizin onu kabul edebilecek gücünüz kalsın. Su ile şifalandırın kendinizi ve doğum ayınızda Güneş'in iyileştirici gücüne bırakın inancınızı. Kabul görmek değil, kabul etmek enerjisine geçin. Mutluluk bir adım uzağınızda hadi onu alın.

Aslan

Aslan'lar nasıl da bir anda değişti planlarınız? Güvendiğiniz dağlara karlar yağdı. Ama unutmayın ki çok kısa bir süre sonra güneşin doğum evinizde tahtına oturmasıyla hükümdarlığınızı tekrar elde ediyor olacaksınız. Her yeni yaşınızın size getirdiği sonsuz imkanlara şükretmeyi lütfen unutmayın. Hakkınız olan size altın tepsi ile sunulacak. Çok az bir vakit kaldı. Bu kısa zamanda değişecek olan hayatınızda kimlerin sizin karşılıksızca yanınızda olduğunu unutmayın. Çünkü bu gelişen süreçte o insanlar size yol arkadaşlığı ediyor olacak. Biliyorum zor ama güvendiğiniz kişilere ve sizin için heyecanlandıkları güzel niyetlere teslim olabilirseniz sistem eli arttırarak çoğaltacak. Tamam kral ya da kraliçe sizsiniz ama sizi destekleyenler yanınızda değilse ortada yönetecek bir toprak da olmayacak. Güneşin sımsıcak enerjisini bedeninizle birleştirin ve kalp çakranızı açık tutun.

Başak

Sevgili Başak'lar çalış, didin, dur. Etrafı idare et, arkadaşları organize et, yenilikleri kaçırma, herkesin paranoya yapıyorsun dediği ama inatla savunduğun gerçeklerinin, doğru çıkmasıyla yüzleş. O kadar yoruldun ki. Şimdi şöyle ayakları uzatıp, geçmiş ve gelecek arasında duran "Şu anda" kalma zamanı. Zihnini kendi kendine felsefe yaparak seni tükettiği her yaşanmışlıktan uzaklaştırıp, durma zamanı. Sana yapılanları unutma ama affet. Geleceği belirleme, kendi akışında kabullen, geçmişe takılma, derstir de geç. Tütsüler, dinlendirici müzikler, seni yormayan arkadaşlarla yapacağın akışkan sohbetler şifan olacak. Son düzlüktesin. İnancını yitirme ve yarına güven.

Terazi

Sevgili Terazi'ler yıllardır köşesinden dönüp durduğu, bugün yarın derken ertelendiği, içsel sınırlarıyla tanıştığı bir sürece Merhaba diyorlar. Bu tanışma ilk dönemde onları sevdiği bir çok şeyden bilinçli bir şekilde uzaklaştırıyor gibi görünse de kendileri için muazzam bir aydınlanma yoluna giriyorlar. Sürekli dengede tutmak için yorgun hissettikleri zihin kalp birliktelikleri artık dengesini buluyor. Estetik kaygıları kendini ruh şifası buldukları kişilere çekilerek şekil değiştiriyor. Kararlarının arkasında durmak konusunda kendilerini daha güçlü hissedecek olan Terazi'ler belki de çok uzun zamandır ilk kez yalnız kalmanın tadını doya doya yaşayıp, kendilerini gerçek bir ilişkide sınırsızca var edecek güce kavuşacaklar.

Akrep

Akrep'ler bu ara biraz huysuz musunuz? Sıcakların bastırdığı bu yaz döneminde suya herkesten daha fazla ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek adına son dört yıldır büyük bir uğraş içindesiniz. Aynı yolda yürüdüğünüz insanların yerinde saydığın görmek sizi biraz üzüyor olabilir. Ama açık yüreğiniz ve empati gücünüz sizi kriz anlarında bile sağduyulu ve alttan alan birine dönüştürüyor. Zaman zaman kendinizin bile buna şaşırdığını hissediyorsunuz. Unutmayın haklısınız. Çünkü artık yaşadığınız onca duygu karışıklığı ve muhalefetken bile iktidar gibi davrandığınız zamanlar kendini daha ılımlı ve olayları büyütmeden halledebildiğiniz bir sürece dönüştü. Enerjinizi suyla birleştirin. Unutmayın tabiat sizin kendinizi en sağlıklı hissettiğiniz yer.

Yay

Yay'lar tüm planladığınız kariyer döngünüz son beş yıldır muazzam bir şekilde saat gibi işliyor. Siz bile yaşadığınız gelişime uzaktan bakar bir hale geldiniz. Tek başınıza halledemeyeceğinizi düşündüğünüz herşey için evren size bir yardımcı gönderiyor. Şaşırıyor musunuz? Bence hayır. Lakin sizi siz yapan inancınızdan ve manevi gücünüzden, niyet etme saflığınızdan biraz uzaklaşmış olabilir misiniz? Hayatın tüm güzelliklerini ve renklerini içine çeke çeke yaşayan Yay'lar unutmamalıdırlar ki özden uzaklaştıkça var olan, elde ettiklerini düşündükleri değerlerden de uzaklaşacaklardır. Değerini hissetmedikleri zaman o aldıkları ivme onları en başa götürecektir. Tavsiyem Yay'ların, sadece dışarıdan değil, içeriden yaptıkları yolculuklarında da kendilerine dürüst olmalarıdır. Yurtdışı bağlantılı işlerde başarı elde etmeniz an meselesi. Geçmişe yönelik alınganlıklarınızı ve kalp kırıklıklarınızı bir kenara bırakıp karmalarınızı temizleme vaktidir. Empat olabilirsiniz ama lütfen empati yeteneğinizi kaybetmeyin. Geçmiş sizden ödemeniz gereken borçlarını bekliyor.

Oğlak

Oğlak burçları hayatlarında maddi anlamda küçülmeye gittikçe, manevi bağlılıklarını büyütüyorlar. Uzun zamandır kurmak istedikleri dengelerini bulmaya başladıkları bu dönem, yeni bir şeyi keşfetmenin dayanılmaz hazzıyla birleştikçe etraflarına ışık saçıyorlar. Kararlarını güven ve dürüstlükle yerine getiren Oğlak'lar zamanın ötesinde bir enerji ile dolup taşıyorlar. Kariyerleri için didinip durdukları son on yılın tüm meyvelerini toplayacakları bu dönem, Oğlak'ların kabul ve teslimiyet duygusunu sonuna kadar tadacakları bir döneme dönüşüyor. Siz bunun için çok çalıştınız, keyfini çıkarın.

Kova

Kova burçları son üç yıldır yaşadıkları ruhsal gelgit enerjilerini toparladıkları bir döneme giriyorlar.

Kendilerini duygusal bağlarından koparıp, biraz işe güce verdiklerini hissedebilirler. Cosmos'u yöneten kovaların, karşısında söylediğiniz her sözü; beş adım ötesini görerek sizi dinlediklerini unutmayın. Anlaşılamadıklarını düşündüklerinde artık şifa olmayı bırakıp sessizce uzaklaşma yoluna gidebilirler. Onları kaybetmek pek de iyi olmaz. Kovalar kendi benliklerini çok daha rahatlıkla ortaya koydukları bu dönemde, arkadaşlık ve ilişki seçimlerinde de ince eleyip sık dokuyacaklar. Teknolojinin tavan seviyede hayatımızda olduğu bu sürece kolaylıkla adapte olmak istiyorsanız yanınıza bir Kova dost alın derim.

Balık

Sevgili Balık'lar düşüp düşüp kendi enerjinizi yükseltmekten çok yoruldunuz. Hayal kırıklıklarınız aldılar başlarını gittiler. Umutlar sevdiğiniz bir şarkının nakaratı oldu. En güvendiğinizden vuruldunuz en çok. Hadi kalktık ayağa yola devam dediniz, yine hüsran yine hüsran. Artık bunların hepsinin suya yazı olduğu dönem bitti bitiyor. Yeni başlangıçlara hazır mısınız? Tahmin bile edemediğiniz gelişmeler sizi bekliyor. Küçük bir hatırlatma; siz bu olumlu gelişmeleri aslında çok uzun süre önce dilediniz ve üstüne o kadar çok şey yaşadınız ki niyetinizi de unuttunuz. Rüyalarınızın size rehberlik ettiği bu süreçte tek yapmanız gereken, geçmiş niyetlerinizi hatırlamak ve hergün egzersiz yapar gibi, kendinize kendinizi dinlediğiniz bir zaman tanımak. Meditasyon, yoga, ritüeller tam da şu sıra yapmanız gerekenler. Hayalci balıklar, gerçeklerine kavuşuyor yeter ki korkmayın. Artık kurban değil, gücüyle aydınlanan birer bireysiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: