Sen kim boğa?

Zorlu bir haftanın sonundan vitesleri boşa almamızı salık veren bir haftaya giriyoruz.

Astro-Maestro

Evet dostlarım Ay’ Boğa burcunda iken sizlere bu hafta Boğa burcunun yaratacağı etkileşimlerini ve Güneş burcu Boğa ve yükseleni Boğa olanların karakteristik özelliklerden biraz bahsetmek istedim.

Doğum haritanız da Boğa burcunun hangi evinize düştüğünü öğrenmeniz, sıcak para bağlantılarını fark etmeniz gereken, şu zorlu ekonomik süreçte nasıl bir strateji belirlemeniz gerektiği konusunda bilgi almak istiyorsanız; ozgurekmekci_ hesabımda her Pazar olduğu gibi “AY’LE GÜNEŞLENENLER” programında bu konulara da değiniyor olacağım. Bunun yanı sıra sizlere saat tam 22.00 da Crystal Healing ritüeli ile, taşınızı aşka, bolluğa ve berekete, kendinizle nasıl uyumlayacağınızı ve çalıştıracağınızı anlatıyor olacağım.

Bu hafta da her hafta olduğu gibi gökyüzü an haritasını sizler için inceledim.

Tabiri caiz ise hafta başından itibaren, gökyüzünde birbiri ile kıyasıya çarpışan iki gladyatörü izliyor olacağız. Bu gladyatörlerden birinin adı “vicdan” diğerinin adı ise “irade”…


Tıpkı arenada matador ve Boğanın yenişme seremonisini andıran bu kavuşumu; şu an dünyanın içinde bulunduğu duruma benzetiyorum biraz.

İnsanın kendi kusurluluğuna ve doğaya karşı vermiş olduğu bu meydan okumada; kim kime daha çok zarar verecek hep birlikte görüyor olacağız. Günümüz koşullarında daha centilmence yapılması gereken bu karşılaşmada sivrilen boynuzlar törpülenecek.

Türkçe meali; Ay’ Boğa burcuna; dünyayı doğrulukla yargılayan bir yargıç edası ile geliyor ve kalem nasıl kırılır bize gösteriyor desem yeridir.

Suni ve samimiyetsiz görünen kişi ve olaylara dürtüsel tepkimeler vereceğimiz bu haftada herkesi sabırlı ve olmaya davet ediyorum. Bu süreçte bizlere lazım olan şeyin hoşgörü olacağını düşünüyorum.

Yargı saati için, yunanca olarak; Horo'dur ve tarot kartlarında majör arkana serisinin Kader çarkı kartına denk düşer. “Horo”; Boğa burcunun kökü olan “Toro” ile aynı anlamı taşır desem belki ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum.

Boğa takımyıldızı, Ay ile hizalandığında, suyu kaynayanları, sonlu durumlara hazırlayan olaylar fazlasıyla yaşanıyor olacak.

Günah keçilerinin kurban edileceği bu haftada, aşırıya kaçan kişilerin cadı avı başlatılabilir.

Biz astrologların Kambur Ay dediği bu döngüde, tıpkı toplum tarafında dışlanan, itici bulunan ve kabul görmeyen kişi ve durumlar çok sert bir şekilde toplumun açık sinir uçlarını uyarabilir, cezalandırılabilir.

Başka bir deyişle patlamaya yakın olan öfkemizin sonuçlarıyla yüzleşmeye zorlayan bu kavuşum sayesinde; hepimizi vicdanıyla baş başa bırakan olaylar ve durumlar deneyimlenir.

“Hak etti ama bu kadar sert mi olmalıydı?” dedirten talihsiz olaylar sonrasında kendimizi; kantarın topuzu acaba biraz fazlamı kaçtı diye düşünürken bulabiliriz. Öngörüm; her konuda sarf edilen istemsiz söylemlerden, telafisi olmayan ani çıkışlardan, nefrete nefretle karşılık vermekten kaçınmak elzemdir.

Güzel etkiler yok mu?

Tabi ki var; Gökyüzündeki bu şölen, yeni olana başlamak için çok iyi bir işaret.

Bu hafta başından itibaren içimizde yeni bir sayfa açma isteği uyandıran güçlü bir his ile, başımızı alıp gitme arzusu çekişiyor olacak.

“Şöyle bir çekip gidesim var” dedirten ve bunu sessiz ve sedasız, kimseye haber vermeksizin alçak gönüllük ile eyleme geçirmek arzusu yaratan Ay- Boğa kavuşumu; bu açıklanamaz duygunun perde arkasında aslında bize şunu söylemek istiyor;

“İçimde kibirli ve gururlu olandan, doğal ve samimi olmayandan uzaklaşmak istiyorum.’

…Ve siz çoğu zaman bu sessizliğimin arkasında kopardığım küçük kıyameti anlayamayacaksınız bile.”


Bkz; Bir Kızılderili atasözü der ki;

“ Benim hayatımı yargılamadan önce benim ayakkabılarımı giy ve benim geçtiğim yollardan, sokaklardan, dağ ve ovalardan geç. Benim takıldığım taşlara takıl yeniden ayağa kalk ve aynı yolu tekrar git benim gittiğim gibi. Ancak o zaman beni yargılayabilirsin.”

Evet, sevgili dostlar; Alçakgönüllülüğün olmadığı yerde barınamam mesajını almayanlara kendince pasif bir direnişle lütufta bulunmaktadır Boğa…

Unutmayın, Boğanın sevgisi, sessiz, sözsüz ama buyurgandır. Eğer onun istek ve arzularına saygı duyar ve uyarsanız, Boğa için bu onu seviyorsunuz anlamını taşır. Sevgi sözcüklerini Boğa için bir önemi yoktur. Süslü, ağdalı olandan uzak durmaya çalışan Boğaların; aşkın ve sevginin ne olduğuna dair fikri her zaman sizinkinden farklı olacaktır. Nedeni onun çoğalan ve vefalı sevgileri sevmesinden kaynaklanır.

Bu yüzdendir ki, O'nun “gerçek aşk” derken ne dediğini bilmek çoğu zaman zordur. Sessizliği ve ağırbaşlılığı, mesafeli ama nazik tavırlarıyla çoğu zaman onun isteklerini ve arzularını o dile getirmeden siz yerine getirme fedakârlığında bulunursunuz.

Kendiliğinden anlam veremediğiniz, ama engelde olamadığınız, tuhaf bir yaranma duygusu oluşur.

Boğa bu yapmacık özverinizi ve onu mutlu etme hevesinizi asla doğal karşılamaz ve çoğu zaman önemsemez bile. Çünkü kurgusal olan her şey onun için plastik ve çöptür.

Bu da karşı taraf için genellikle; harcamış olduğunuz emek ve zamanın çöpe atılması hissiyatını yaratır.

Bir Boğa size sevginin neyi yaptırıp neyi yaptıramayacağınızı, kısaca kendi sınırlarınızı ve kırmızıçizginizi gösterebilir.

“Ah mine’l-aşk sen nelere kadirsin” dedirten (Venüsyen) Boğaların sakin ve özgüvenli duruşları, ve dahi sizi asla kıskanmayışları, sizlere istemsizce size şu soruyu sordurtabilir.

“Ben neden bu ilişkide kendimden bu kadar fazla tavizde bulunuyorum? Üstelik karşı taraf bunu talep etmemişken ve dahi önemsemiyorken...”

Sebebi; Boğa burcunun derinlikli ve katmanlı görünen doğasının aslında hiçte göründüğü gibi karmaşık olmayışından kaynaklanır. O kendi ihtiyaçlarını kendi kaynakları ile karşılama eğilimindedir.

Muhtaçlık duygusu onların hoşuna gitmediği için haliyle talepkar değildirler.

Her toprak burcu mensubu gibi o da, gayet materyalist, paracı ve de rasyoneldir. Bkz; Oğlak, Başak

Kendi basit ihtiyaçlarını; (yeme, içme, barınma, uyuma, dinlenme) her şeyden öncelikli tutan, bencil değil ama “benci” tavırları ile; değmeyeceğini düşündüğü durumlarla sizi ötelemeye çalışan Boğa’lar; Zodyak burçlar kuşağı içinde belki de en çok “yan yatmayı ve çamura batmayı” sevenlerdir desem abartmış olmam.

Bir öküzü çamurdan kaldırmak kadar zor bir şey yoktur. Malum, teşbihte kusur aranmaz.

Unutmayın Ayın Koç burcundan Boğa burcuna geçtiği bu haftada hepimiz Boğa etkisindeyiz, Yani raporcuyuz. Ve her Boğa gibi bizi harekete geçirecek gerçek bir fırsat olmadıkça yattığımız yerden kıpırdamayı bile kendimize zül olarak göreceğiz.

Parayı çok seven Boğalar; az eforla çok büyük paralar kazanmak isterler ve kazandıklarında da çok güzel yerler. Para onlara hiçbir burca yakışmadığı kadar yakışır.

O yüzdendir ki Aslanlarla beraber gezmeyi pek bir severler. Malum Aslanın olduğu yerde lüks, eğlence ve kalite vardır.

Doğuştan kral ya da kraliçe olan Aslanlardan sonra, zenginliği, yurtdışı kaynaklarını ve bohem hayatı temsil eden Boğaların bendeki karşılığını soracak olursanız;

“Yemeler içmeler, çaylar çorbalar...” derim. Eğer bir Boğa ile yemeğe çıkıyorsanız bırakın yemeğe o karar versin. Ben hayatım boyunca hep öyle yaptım ve hiç yanılmadım. O her şeyin en iyisini ve en kalitelisini seçme konusunda doğuştan yeteneklidir.

Bir Boğa görüp görebileceğiniz en İyi gurmedir. Etin, şarabın, kısaca lüksün ve kalitenin kontrolörü olarak dünyaya gelmiş bu güzel varlıkları yerinden istisnasız kaldıran tek şey iyi yemek yeme ve içme ihtiyaçlarıdır.

Konu iş olduğunda ve gerekli şartlar olgunlaştığında ağır yük kaldıran ve dünya yükü para kazanabilen bu burcun mensupları çok hedonist (keyifçi) ve bir o kadarda Venüs etkisinden nasibini almış, cazibeli ve çekici varlıklardır. Kırmızı onların rengidir. Onları çekilir kılan şey ne diye sorarsanız cevabım tek kelimeyle şu olacaktır.

“Doyurucu…”

Cinsellikte hiçbir burcun olmadığı kadar sizi tatmin duygusuna ulaştıracak başka bir burç daha yoktur.

Başka bir deyişle yattığı yerden yaptığı her şeyin hakkını veren Boğaları hep güdümlü füzelere benzetmişimdir. Sadece amaçları ve ihtiyaçları doğrultusunda rahatlarını bozan bu burcun mensuplarını harekete geçirecek bir başka şey daha vardır. O da meydan okuma…

Tıpkı kırmızı bir pelerini, kendine meydan okuma olarak algılayan, o burnundan ve mabadından ateş saçan Boğalar, kendi güçleri ve potansiyelleri ile alay edildiği düşündürüldüklerinde, güçlerini öfkeleriyle ortaya koyarak gösterirler. “Bu iş böyle yapılır” dediklerinden emin olduktan sonra kademeli bir şekilde rahatlayan bu burcun sihirli kelimesini size söyleyeyim ister misiniz?

İçinizden Boğa’nın gözlerinin içine bakarak üç kere şunu tekrarlayın. Yanılmadığımı anlayacaksınız…

Torro, torrooo, torroooo…!!!

KOÇ

Ay, 9 Ağustos tarihinde 21: 27'ye kadar Koç burcunda ve hemen ardından Ay Boğa burcunda olan seyrini gerçekleştirecek.

Ay küçülürken, Dolunay Kova burcunda oluşmuştu.

retrogrades: Retro’da olan ve Koç burcunun yönetici gezegeni olan Mars ( 9 Eylül'den 13 Kasım'a kadar gerileyecek.) Dikkat!

Özellikle bugün ve hafta boyunca (Merkür-Chiron görünümü) netliği ve kendini ifade etmeyi güçlendiriyor dinlemeye, özümsemeye ve açıklamaya her zamankinden daha isteklisin. Bugünlerde benzersiz veya farklı bir hayata bakış açın var ve bu özelliğin gitgide ön plana çıkıyor. Kişisel çekiciliğini test edebileceğin iyi fırsatlar ortaya çıkabilir. Eğlenerek, sempatikliğinle sorunlu alanları kendi lehine çevir derim. Var olan ilişkini ya da yeni filizlenen flörtünü üst seviyeye taşımak istiyorsanız; karşı tarafa güven vermelisin. Kalbinizi anlamlı ve üretken bir şeye dökmek için fırsatlar karşına çıkacak. Kaçırma.

Motto; “Sadece gülüşümü yakala, öfkem sana ağır gelir.”

BOĞA

Sevgili Boğalar bu hafta özellikle ailevi ve kişisel konularda duygularını ifade etmek için çok güzel bir zaman dilimine giriyorsun. Her anlamda Detoks yapmak ve kendini duygusal düzeyde özgürleştirmek bu hafta her zamankinden daha kolay olabilir.

Gökyüzü an haritasında konumlanan Mercury-Chiron üçgeni, hayatınızda neyin işe yarayıp neyin yaramadığını değerlendirmene yardımcı olacak. Bu hafta ortasında Boğalar; ilişkideki pürüzleri iyileştirmeye ve onarmaya yardımcı olan konuşmalar yapmalılar. Organik ve doğal olarak ortaya çıkma eğiliminde olan kelimeleriniz, sorunlara diplomatik şekilde yaklaşarak çözümlere ulaşmanızı sağlayabilir. Biraz daha sabırlı olmalı, daha çok dinlemeli, ve konu aşk ve ilişkiler olduğunda değer verdiğiniz partnerinizi özümsemek ve onun duygularını açıklaması için ona fazladan zaman ayırmaya istekli olmanızda fayda görüyorum. Bu ilişkinin gidişatı açısından her iki tarafa da yardımcı olur. İşinizde veya sağlık arayışlarınızda bir avantaj elde etmek için mükemmel bir konumdasınız. Daha akıllı çalışma yöntemlerine, aileyle daha iyi ilişkilere veya sağlık güçlendirici egzersizlere yönelin. Unutmayın bu gece, Ay burcunuza giriyor ve kabuğunuzdan çıkıyorsunuz. SizlerE AY”LA GÜNEŞLENENLER programımda en önden bir şezlong ayırdığını belirtmekten onur duyarım.

Motto; “ Tipinin gideri değil, karakterinin ederi beni bağlıyor.”

İKİZLER

Sevgili İkizler, bu hafta kendini ifade etmek için her şeyden ilham alabilirsin. Mercury-Chiron görünümü iletişimini güçlendirirken, bolca öğrenecek ve öğretecek sunumlar ve konuşmalar sular seller gibi akma eğiliminde. Size yaslanan insanların samimi olduklarını bildiğiniz sürece sıkıntı yok. Onları size mecbur eden şeyleri düşünmekle enerjinizi kirletmeyin. Yeni bağlantılar kurmak ve işbirliği gerektiren projelerini başlatmak için güzel bir haftaya giriyorsun. Hedeflerinize adım adım ulaşmaya odaklan ve şansına güven. Özellikle hafta sonuna doğru Perşembe-Cuma günü “o” beklenen haberinde coşkusuyla hızlanacak ve havaya gireceksin. Konu romantik ilişkiler ve aşk olduğunda ekstra dikkatli olmalısın. İyi bir kahve eşliğinde yapılacak o flörtöz ama gizi olan konuşma sayesinde (seversin) karşı taraf üzerindeki etkileşiminin ne kadar yükseleceğine sen bile şaşıracaksın. Bu güzel başlangıç, potansiyel aşk ilişkini yeni bir seviyeye taşıyacak. Tavsiyem; onunla buluşurken bebek mavisi bir kıyafet tercih et. Unutma sen hava burcusun ve mavinin her tonu sana çok yakışıyor.

Motto; “ Tutacak el bulamazsam elimi cebime koyar gezerim. Beni benimle yaşayanlar iyi bilir, gerisi sadece hakkımda söylentidir.”

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler bu hafta dinleme ve paylaşma beceriniz, bu hafta başkalarını rahatlatmaya yardımcı olacak kadar güçlü. Hafta başından itibaren tatmin edici, iki yönlü konuşmaları teşvik eden Mercury-Chiron görünümü sayesinde, akıcı bir şekilde iletişim kuracak ve her türlü sorunu konuşarak çözebilecek gücü kendinizde hissedeceksiniz. Zorlukları bile eğlenceye çevirmeye hazır bir şekilde keşifler sonrasında kendinize katacağınız ve sonrasında likite edeceğiniz projeler konusunda korkusuz olun. Sahada öğrenin. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda meydan okumaya meyillisiniz. Hoşlandığınız kişi ile ilgili yeni bilgiler su yüzüne çıkabilir. Sizi şoke edebilir dikkat. Terörize olmayın. Kendinizi daha güvenli, daha emniyetli ve daha rahat hissettirmeye kararınızı bozmayın derim. Enerjinizi, zamanınızı ve kaynaklarınızı doğru şeylere ve kişilere odaklama sözünü kendinize verdiğinizi unutmayın.

Motto; “ Bizde intikam yok ama her şeyin bir zamanı var…”

ASLAN

Sevgili Aslanlar (Merkür-Chiron) etkisi sayesinde bu hafta başından itibaren kendini çok rahat ifade edeceksin. İşler iyiye gidecek ve artık işle ilgili konular ve projeler konusunda güzel haberler alacak, rahatlayacaksın. Bağlanmaktan, paylaşmaktan, tanıtmaktan veya sizin için önemli bir şeyi yayınlamaktan zevk alabilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür şifacı Chiron ile uyum sağladığı için sohbetler oldukça keyifli olabilir. Problemlerle başa çıkmak veya uzun vadeli hedeflerinize oldukça başarılı bir şekilde ulaşmak için çözümler tasarlayabilir ve stratejiler geliştirebilirsiniz. Enerjinizi rutinden ziyade eğlenceli bir şeye odaklamayı başarırsanız rüzgar sizden yana. Bakış açınız takdir ediliyor. Bir sorunu çözebilir ve olumlu ve uzun süreli önemi olan değişiklikler yapabilirsiniz. Bu hafta sonu, sizi biraz odağınızdan uzaklaştıran kaotik bir kişiyle boğuşabilirsiniz.

Motto; “ Yanımızda gezemeyenler profilimizde geziyor.”

BAŞAK

Sevgili Başak, bu hafta beklenen yardım, perde arkasından, aydınlatıcı bir sohbet yoluyla gelebilir. İnsana yatırım yapmanın meyvesini topladığına şahit olacağın bu haftada sağlam ilişkilerin arkanı kollayabilir. Geçmiş meseleleri şimdiki aklınla görme yeteneğin seni başarıya götürebilir. Şu anda ifade özgürlüğünü sağlayan Merkür, Chiron ile uyum halinde olacak ve ailevi konulara şefkatli bir ışık tutuyor olacak. Fikirleriniz ilgi çekiyor ve tutumunuz takdir ediliyor. Bu haftanın ortalarına doğru para akışıyla ilgili bankadan kaynaklanan saçma salak aksaklıklar, gerginlik yaratabilir. Hafta sonuna işlerinizi sarkıtmayın derim. Aksi takdirde kendinizi müşteri hizmetleriyle eft konusunda kavga ederken bulabilirsiniz. Aynı zamanda, özellikle yatırımlarla, pratik düzeyde bir avantaj elde etmek için iyi bir zaman dilimi. Önceliğinizi tabisi de ( altın) dan yana kullanacaksınız. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda at gibi giden it gibi döner sözünü size hatırlatacak bir durum yaşayacak ve bu sözümü hatırlayıp gülümseyeceksiniz.

Motto; “ Uçup giden balonlara el sallıyorum, nasılsa havaları sönünce yere inecekler.”

TERAZİ

Sevgili Teraziler bu haftanın sizler için belki de en önemli teması; eski bir ilişkide onarım yapmak arzusu olacak. Bir partnerle veya özel bir arkadaşla daha derinden bağlantı kurmak için iyi bir zaman dilimine giriyorsun. Duyguları paylaşma isteği dikkate değer ve faydalıdır, anda gelen netlik duygun duygusal hayatında gelişme ve ruhsal tekamülünü mükemmelleştiriyor. İletişim hatlarının zırıl zırıl açık olduğu bu hafta başından itibaren tavsiyem her konu ile ilgili seçeneklilik yaratma arzunu daha talepkar bir şekilde ortaya koyman olacaktır. Özellikle hafta sonu kendini biraz huzursuz veya kafan karışmış hissedebilirsin. Dediğim gibi bu hafta sosyal çevren ve arkadaşlıklarını güçlendirmek için iyi şans seninle. İçgüdüsel olarak neyin işe yaradığını ve neyin önemli olduğunu biliyorsun. Onaylanma ve takdir edilme ihtiyacını sustur ve enerjini para ve kaynaklara fokusla. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda, gerçek gücün asla kazanılamayacağını veya kaybedilemeyeceğini duyguların akıldan değil kalpten geldiğini hatırla. Mantık arama sadece duyumsa ve o eşsiz gülümsemeni yüzüne bir kader gibi yapıştır.

Motto; “ Sizin hasta olduklarınızı biz taburcu ettik canım.”

AKREP

Sevgili Akrepler bu hafta ailenle ilgili konularda vicdanınla ve yapabilirliğinle yarışmak zorunda kalabilirsin. Seni vicdan muhasebelerine sokan insanları soktuktan sonra onlara üzülmen kadar saçma bir şey daha yok. Gerçek sevgilerde senin kırılma indini tolere edemeyen insanlar bir bir senden nefret ederek dökülürken, güçlendiğine şahit olacaksın. Temizliğin her türlüsü iyidir. Gerçek dost kendini kötü günde gösteren ve kötüyü bile güzel söyleyendir unutmayın. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda yine kendi tansiyonlarına ve tutkularına eşdeğer bir cesur yürekle karşılaşamayan akrepler aşksızlıktan muzdarip hallerini sürdürüyorlar. Bitmeyen aile karması yapmışlar dedirten bu haftanın sonunda ailedeki erkek otorite figürlerinin sizi sağlık problemleri ile aşağıya çekmesine izin vermeyin İhtiyaçlarınız ve endişeleriniz hakkında değer verdiğiniz biriyle konuşmak ferahlatıcı olabilir. İşlerinizi aceleye getirme eğilimi olan ortaklıklardan sıyrılıp, pratik ve sizin içinizie sinen şekilde problemi çözen veya iş planlarının bir araya gelmesi için iyi bir enerji veren insanlara ihtiyacınız var.. İşinize ve projelerinize daha fazla enerji ve yürek katmak için iyi durumdasınız. İhtiyaç duymadığınız şeylerden kurtulmayı her zamankinden daha kolay yapabiliyorunuz. Dağınıklık, ister kişisel çevrenizde ister duygusal düzeyde olsun, kendinizi net ve odaklanmış hissetmenizi engelleyebilir. Öyle seviyorum demek ki deyin ve özellikle yakın dostlarınızla kendinizi tartışmaya açmayın.

Motto; “ Beni en kötü günümde vurun, iyi günümde hiçbirinize nefes dahi aldırmam.”

YAY

Sevgili Yay’lar anlamlı kişiselden anlamlı tavsiyeler alacağınız bu haftada, özellikle öğrenme, iletişim, işe gidip gelme ve bağlanma ile ilgili temalar sizin mutlu odak noktanızı oluşturacak. Sadece pratik seviyelerde değil, fiziksel ve duygusal seviyelerde de bağlantı kurduğunuz için konuşmalar ve sohbetler pragmatik (faydacı) ve aydınlatıcı olabilir. Muhtemelen yaratıcı bir proje, romantizm veya eğitimsel ilgi etrafında dönen bir konuda yeni ve faydalı bir bakış açısına ulaşacaksınız. Fikir paylaşmak hoş ve öğretici olabilir. Bu, öğrenmek ve keşfetmek için güçlü bir hafta ve belki de filizlenen yeni bir arkadaşlık derininde aşk potansiyelini taşıyor olabilir. Tam ve bütünün hayrına katkıda bulunacağınız o yeni projenizde tecrübenizi aynı konuda size yardımcı olacak teknik ekürinizle paylaşın. Bilmediğiniz konulara karışmayın ve işin ustasına teslim olun. İşin sonunda ilerlemeyi görmek istiyorsanız çocuksu sabırsızlığınızı hadi hadiciliğinizi törpüleyin. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda haftasonunda kararlaştırılan buluşmalarda faaliyet alanlarınızdaki aksamalar yüzünden kaymalar yaşayabilir. Buda yanlış anlaşılmalara ve kargaşaya yol açabilir.

Motto; “ Ben insan harcamasını çok iyi bilirim. Yeter ki bozuk olsun”

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar, bu hafta sonu aile etkileşimleri ön plana çıkıyor. Siz yine de açıklayıcı, destekleyici ve anlayışlı olan bir tutum sergileyin ve konuşmalarınızda her zamankinden daha yapıcı olun. Maddi konularla ilgili gerilimler, hafta başından itibaren içten içe sizi dürtmeye çalışırken, tavsiyem; Güvenlik ve rahatlık arzunuzu önemseyin. Zira motivasyon kaynağınız bu olabilir. Perde arkasında veya kişisel yaşamınızda yaşanan sorunları insanlarla paylaşmayın. Kendi başınıza sorunları çözmek, size kendinizi yeterli ve özgüvenli hissettirecek. Bu hafta odak noktanız, kaynaklarınızı mantıklı bir şekilde büyütmek, geliştirmek ve kullanmak olmalı. Başkalarının da fark ettiği gibi, yeteneklerinizi mümkün olan en iyi şekilde gösterin. İlişkileriniz ve güven seviyelerinizle kendinizi güvende hissediyor olsanız da, haftasonuna doğru insanlardan gelen karışık sinyaller sinir bozucu olabilir. Nihai sonuçları ve kararları vermeden önce önemli konulara daha fazla zaman ayırın.

Motto; “ Lafa gelince fena esersiniz, icraate gelince pamuk şekersiniz. Şeker kullanmıyorum.”

KOVA

Sevgili Kovalar bu hafta Merkür’ün destekleyici etkisi; düşünce kalitenizi yükseltiyor ve eski bir ilişkiye yeni bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı oluyor. Dinlemek, ve özellikle sosyal medyada sesinizi duyurmak için çok güzel bir zaman. Haberler, tavsiyeler veya görüşler sizi olumlu bir yöne yönlendirirken, yargılama veya beklenti olmaksızın yaşayacağınız etkileşimlerin tadını çıkarın derim. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda tartışmalar sonrası yaşanacak tutkulu sevişmeler sizi kendinize getirebilir. Bu hafta sezgilerine güvendiğiniz, kalbi açık diye nitelendirdiğiniz kişilere yakın geçin. İş ve kariyer konularında tavsiyelerini dinleyin derim. Her türlü ilişkide sizi onurlandıran insanlara yakın, yargılayıcı ve dar zihniyetli insanlardan olabildiğince uzağa kaçın derim. Eski bir yeni kişi ile ilişkinizi yeni bir seviyeye getirdiniz. Hafta sonuna doğru, evde baş başa sıcak saatler geçirmeye niyet edin. Tarih tekerrürleri sever. Anladın sen…

Motto; “ Bedenimiz aşkın zindanlarına düşecek kadar küçük olsa da, onurumuz tarih yazacak kadar büyük.”

BALIK

Sevgili Balıklar bu hafta yaşayacağınız tüm olaylar sizin içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarma eğiliminde olacaklar. Hafta başından hafta sonuna kadar başkalarının sorunlarını çözdüğünüzü fark edebilirsiniz. Bunu yapmak iyi hissettirecek ama yorgunluğunuz hafta sonuna kadar bile dinlenseniz kolay kolay geçmeyecek. Hem bedenen hem de ruhen yorgunsunuz. İnsanların göz ardı ettiği yerlere bile siz bakmak zorunda bırakıldığınız için öfke patlamaları yaşamanız olası. Konu iş ve sıcak para olduğunda, Nasıl para kazanacağınız, biriktireceğiniz ve artıracağınız hakkında yaratıcı fikirlere ihtiyacınız var. Başkalarından fırsat bulabilirsem demeyi bırakın ve telefonunuzu bir saat için kapatın. Hafta sonuna doğru ilişkisi olmayan Balıklar sinirli hissediyorlarsa buluşmalarını ertelesinler. Bu durum önemli toplantılar ve görüşmeler içinde geçerli. Aksi takdirde, bir projeyi veya ilişkiyi yeni bir seviyeye taşıyabilecek iken bir çuval inciri berbat edebilirsiniz.

Motto; “ Yalnızlığıma iyi bak, kaç kişinin emeği var onda kim bilir?”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: