5 Temmuz parçalı ay tutulması ve üzerimizdeki etkileri..

Tutulup kaldığımız haller vardır hani? Bu tutulmanın etkiside işte neredeyse öyle. Bu tutulma; “Öylesi halleri” böylesi hale yola koymak için geliyor. Parçalı Ay tutulması Zodyağın yöneticisi Oğlak burcunda gerçekleşiyor.

Astro-Maestro

5 Temmuza dikkat!

5 Temmuz akşamı 19.10 ile 19.25 saatleri arası oldukça önemli. Neden mi?

Çünkü 14 derece Yengeç burcunda Sirius’yıldızı Güneş’le yanyana konumlanıyor. Kadersel döngülerin bir senelik süreçte belirlendiğine inanılan bu yanyana gelişte, kader ağlarını örüyor desek abartmış sayılmayız.

Bunu bir sona erdiriliş bir çeşit Z raporu olarak görebiliriz. Ne dilediğinize dikkat edin!

Toplam bir senelik döngümüz bu iki yıldızın yan yana belirdiği saatlerde yazılıyor.

Başka bir deyişle;

Keçi patikasından denize iner gibi çetrefilli, daralan yollardan ilerliyerek devam ettiğimiz yolumuz, nihayet denizlere çıkıyor. Hepimiz Plüton ve Satürn karşıtlığında Jüpiterin iyicil etkilerini kollektif olarak yaşarken yine insanlık olarak aynı geminin içinde olduğumuzu iyiden iyiye hissedeceğimiz bir yıla giriyoruz. Bu tutulma bu anlamda bir milat niteliğinde.

Tüm insanlığı ilgilendirmesinin yanı sıra, geçen bu pandemi sürecinde, yaklaşık altı ay boyunca tabiri caiz ise
“Mahalle yanacak, kimileri camlarda saçlarını taramaya”devam edecek.

Güzelliğin ve kadın enerjisinin en dişil yanını temsil eden Venüs nam-ı değer “Venice” Yunan mitlerinde geçen adıyla (Olimposun fahişesi) eril enerji tarafından taşlanırken, kadınların kadınlara uygulanan şiddete karşı çıkmaları yerine bazı hemcinslerinin neredeyse destek olacağını gözlemleyecek şaşıracağız.

Bugünden itibaren tapeler,skandallar, ifşalar ve intial sayılabilecek kamuoyunu oyalayan görüntü kirliliklerine hazırlıklı olun.


Görünen o ki;

Eril enerjinin gaddar ve defolu yanları, Mars’ın malefik yani kötücül etkileri ile ferdi, sanatçı ya da devlet başkanı ayırmaksızın bizleri insanlık adına utanç içinde bıraktı ve bırakmayada bir altı ay kadar devam edecek.
Jüpiter”in de bu seramoniye katılmasıyla;

Ee! Kambersiz düğün tabi ki olmaz" dedirten bu temaşada belirir, malum içinde bulunan durum ve olayları genişletmesiyle tanınır Jüpiter.. seramoni adeta Dağıstan düğünlerinden farksız bir hal alacak. Kamer(Ay) ile kamber (Jüpiter) bu parçalı Ay tutulmasında:

Ufak çaplı buhranları, saçma sapan kazalardan sebep ayağı kırılan insanları bolca duyacaksınız. Ne mi yapmalı?
Ateşler etrafı sardığında suya gitmeli. Gidilemiyor mu? Biryerlerinden ateş fışkırtanlar ile kapışmaksızın el mecburda olsa suyuna gidilmeli. Vakit politik olma vakti.

Zira bu Ay tutulması toynaklarını masaya koyan bir burcun; bir inat abidesinin, Oğlak’ın yani bir keçinin evinde gerçekleşecek.

Bir çocuk şarkısı vardır. Bilenler bilirler.sözleri şöyle olan çocuk şarkısı:

"Birköprüde karşılaşmış iki inatçı keçi
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hahhhayy...

inatçılık ve huysuzluk bu keçilerin suçu
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hayyyy...

büyük keçi demiş yol ver önce ben geçeceğim
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hahhhayy...

küçük keçi demiş eğer verirsem öleceğim
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hayyyy...

tam köprünün ortasında iki keçi toslaşmış
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hahhhayy...

suya düşüp boğulmuşlar bunu görenler şaşmış
hah hah hay... hah hah hay... hah hah hah hah hayyy

Anlayacağınız durumlar leyla kafalar bi hayli karışık.

Dünya sahnesinde İki devlet büyüğünün öfkeli kapışmalarının bedeli çok ağır ödenecek. İnsanlık yeni bir çağın başına geldiğini hissederken doğa ise durdurulamayan yangınların içinde kalacak.

Ne yapabilirim demeyin. Bir ağaç dikin mesela. Ben öyle yapacağım...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: