YAZI ARŞİVİ / Astro-Maestro

"Yay yaptırımlı bir haftaya giriyoruz"

"Yay seni yayamıyacağım" diyenleri gerim gerim gerecek bu hafta da; 18 Kasım Pazartesi gününden itibaren Aslan, Koç, Boğa, Yengeç, Terazi, Akrep, Oğlak, Kova burçlarını büyük değişimler bekliyor. Natal Marsı İkizler, Başak, Yay, Balık olanlara ise güzel fırsatlar sunuluyor.

19.11.2019 12:06

Boğa Burcunda Dolunay

İstesek de engelleyemeyeceğimiz, bizim için kaçınılmaması gereken yaşamsal öneme sahip derslerin ve deneyimlerin yörüngesine girmiş olduğumuzun işareti niteliğinde.

12.11.2019 18:07

Kasım'da aşk başkadır!

Ekim ayı Terazi mevsimiydi. Şimdi Akrep'teki Merkür'ün herkesi duygularına sokan etkisini yaşadığımız bir haftadan geçiyoruz. Hepimizin dengede kalmasını zorlayan kendi gizli hikayeleri vardır kendi içinde. Akrep bu gizli saklı dosyaların başka bir deyişle eski defterlerin saklandığı mevsimdir. Yani Kasımpatları acının çiçeğidir başka bir deyişle. Akrep burcunun defolu özelliklerini bolca yaşadığımız şu dönemde gökyüzünde hareket eden pek çok karamsar gezegen hareketi var. Bunların hepsinin kötü Akrep'teki Venüs, mesela. Akrep te Venüs her zaman sizi bir sevgiyle duygusal olarak dolaştırılmaya daha yatkın hale getirir. Duygu bağımlılıklarının kanırtıldığı bu süreçte ne hikmettir ki Terazi burcundaki Mars, hayatınızdaki bazı dramları de

04.11.2019 13:52

Akrepte Yeni Ay...

28 Ekim’de Türkiye saatine göre sabah 6.40’ta Akrep burcunun 4 derecesinde…

29.10.2019 18:12

(21-27 Ekim 2019) Haftalık burç yorumları!

Bu hafta Çarşamba günü, Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor olacak. Terazi’den Akrep burcuna, yani su elementine geçen Güneş, akşam saatlerinden itibaren Akrep’in tüm defolu özelliklerini hafta boyunca sergilemeye hazırlanıyor. Bu da demek oluyor ki, her türlü kaotik söylem ve dahi eylemler sosyal medyada gündem yaratabilir. Hepimiz bu hafta şüpheci tavırlar içerisine girebilir, karşımızdakilere ne kadar güveneceğimizi sorgulayabiliriz.

21.10.2019 14:58

Plüton/Jüpiter güç odaklı 'Avcı Ay'

Hem zorluk ve mücadele yaratan Plüton etkili hem de fırsat ve pozitif etkisi olan Jüpiter etkisindeki Ekim dolunayı, 20 derece Koç burcunda Andromeda takımyıldızında olacak.

14.10.2019 18:34

Plutonik Dolunay

Güllerin savaşı Koç, Ares ile Artemisin buluşması...

12.10.2019 16:37

Ay Kova'da!

Hafta sonunda 00.07’de Koç burcunda beliren Dolunay, ilişkilerde gelgit kafalara neden olabilir. Kendinizi tekrar ettiğiniz ve tartıştığınız noktaya takılmadan atlayın. Önemli olan birlikte olmanız; anlaşmak zorunda değilsiniz. Bu dolunayın bize vermiş olduğu bir diğer tema ise, Marsiyen bir rezonansa sahip olduğu için, kavgalara, özellikle otorite figürleri ile restleşmemenin altının çizildiği bir hafta olacak.

07.10.2019 11:50

Satürn ve Plüton Kavuşumu

“Sıfırdayız şimdi; hayatımızın pi sayısı yok. Bölünemeyiz ne teke, ne çifte. Dön şimdi soğuk sularına, bir gül bıraktım suya ayağıma takıldı Deniz.”

30.09.2019 15:59

24 Eylül-31 Eylül Haftalık Genel Bakış: “Dün attı bugünü terkisine, yarın dün olacağa benzer”

Zodyak burçlar kuşağında en sert öğretmen olarak bilinen görevli Satürn’ün 29 Nisan'da başlayan astrolojik ambargosu 18 Eylül Çarşamba gününden itibaren kalkmış bulunuyor. Bu demek oluyor ki haftanın başından itibaren yaşam standartlarımızı nasıl yükseltebiliriz hep beraber bunu sorgulayacağız. Bu astrolojik denetim süresince; özellik çarşamba günü yaptığı pozitif (pivot) ile hayallerinizi mümkün olan en yüksek seviyeye çıktığına şahit olacağız. Oğlak burcundaki Satürn her zaman büyük bir kariyer güçlendirici niteliğindedir.

23.09.2019 18:03

Hasat dolunayının burçlar üzerindeki etkileri neler?

“Dolunay yeniden doğdu bugün; uzun bir aradan sonra doğaya. Ben daha buralardayım der gibiydi içinden. Soğuyan denizle yapılan bir helalleşmeydi bu. Sararan bozkırlara son sarılışıydı belli ki. Neden bilmem içimdeki tüm sesler de sustu bugün, anlaşılan o ki iyi bir dost edası ile bozmak istemiyor bugünü. Düşünüyorum da hani; susarak geçirdiğimiz günlerin üzerine kustuğumuz kinle gelen bir netice miydi bugün? “

16.09.2019 09:51