YAZI ARŞİVİ / Berrak mekanlarda..

Biber Bar: Bir Nişantaşı klasiği

Yeni yıl ruhu Nişantaşı'nı en muhteşem ve ihtişamlı haliyle giydirmişken, alışveriş keyfi de bu ortamda dostlarla buluşmanın keyfi de ikiye katlanıyor. Özellikle iş çıkışlarında günün yorgunluğunu atmak, keyiflenmek ve sosyalleşmek için Biber Bar yıllardır en yoğun adres oluyor.

19.12.2016 09:00

Private Chef, Pınar İshakoğlu: Evinize özel şef ister miydiniz?

Dünyada büyük trend olan ‘private chef’ yani kişiye özel aşçılık servisini, Pınar İshakoğlu kurduğu şirketiyle Türkiye’de sunuyor. Private chef de nesi diyenler; hemen açıklıyorum. Mesela evinizde yemek daveti vereceksiniz. Yaratıcı, zevkli, sıradanlıktan uzak, sunumuyla çarpıcı ve her şey çok lezzetli olsun istiyorsunuz. Private Chef’inizi evinize getirebiliyorsunuz. Konsept ve tercihlerinizi dinliyor, alışverişinizi yapıyor, yemekleri hazırlıyor ve en önemlisi de sunum ve stylinginizi yapıyor. Hatta eğer isterseniz misafirlerinize tabaklarındakileri anlatıyor. Çok havalı değil mi sizce de?

12.12.2016 09:00

Kaymaklı Afyonkarahisar gezisi

Bu soğuk havalarda en iyi fikir annemi de alıp bir Termal tesisine gitmektir dedim, kaymaklı bir Afyon tatiline gittim. Tatil arayışı içinde olanlar, ruhsal arınma, moral yükleme, enerji yükseltme ihtiyacı duyanlar, yeni yılda yenilenmek, 2017’ye sağlıkla, bakımla, kendini şımartarak girmek isteyenler için hoş bir seçenek olabilir Afyon Termal tesisleri.

05.12.2016 08:00

Grill Polonez: Anadolu Yakası'nın en iddialı et mekanı

Ataşehir’de Palladium Tower İş Merkezi’nin giriş katında bulunan Grill Polonez Et severlerin lezzetli dünyasına sunulmuş nefis bir mekan. Çoğumuzun tanıdığı, bildiği hatta belki müdavimi olduğu Bağdat Caddesindeki Brasserie Polonez’den sonra açıldı. Aradığınız temiz ve güvenilir mahalle kasabı kıvamında modern ve nezih bir etçi.

07.11.2016 10:00

İzmir'de neler oluyor?

Çok sevdiğim iki mekanın: Alaçatı’nın müthiş kahvaltı mekanı Sakız Reçeli ve Hatay'ın efsane tavuk dönercisi Kebo’nun İzmir şubelerinin açılışları ve kaldığımız otelin daveti üzerine hafta sonunu güzeller güzeli İzmir’de geçirdim. Daha önce iki kere detaylıca ve pek çok lezzetiyle yazmıştım bu şehri. Şimdi de olan bitenlerle ilgili güncel değerlendirmelerimi yazacağım.

31.10.2016 13:12

Adana'nın lezzet durakları

Geçtiğimiz hafta sonunu Adana’da geçirdim. Söz konusu Adana olunca hemen bavulumu toparladım. Gündüz kebap, gecce şırdan ama her daim ciğer ve şalgam kah közde su böreği kah hamburger kah dürüm… Adana’yı komple yiyip bitirmeye gittim. O yüzden şehir ile ilgili bu kısa özet bilgiden sonra hemen yemeklere geçeceğim. Çünkü bu Adana milleti daha topraklarına iner inmez başımızı yaktı. Yeme içme üzerine kurulu bir kentten başka ne beklenebilirdi ki.

10.10.2016 13:45

Gecce Oscarları Ödüllü Balıkçımız Calipso Fish

25 senedir yiyecek, içecek sektörünün içinde olan Ziya Kaçar ve Veli Şahin ikilisi çeşitli popüler mekanları İstanbul'a kazandırmış yaklaşık bir buçuk sendir de bilgi, birikim ve tecrübelerini tek bir noktada toplayarak Calipso Balık restoranını açmışlardır.

29.08.2016 01:10

Butcha: Ete doyuran nefis bir steakhouse

İlk olarak Ankara’da açılan (2009) ve Ankara’nın en popüler steakhouse’larından biri olan ayrıca Dubai’deki Jumeirah Beach Residence içinde de bir şubesi, Jeddah ve Doha’da da şubeleri bulunan Butcha Steakhouse Butchery & Grill yaklaşık bir senedir de Levent’te Kanyon AVM’nin hemen yanındaki Park Dedeman Oteli’nin alt katında, yanı başında yer alan Brasserie & Bar bölümüyle beraber İstanbullu et severlerin gönlünü fethediyor.

25.07.2016 09:00

En iyi sahur ve iftar sonrası mekanları

Dünyanın en güzel şehrinde, yılın en değerli ayında, hala sağlıkla nefes aldığımıza şükrederek nice bereketli iftarlar, keyifli after iftarlar (iftar sonrası keyifle geçirilen vakte ‘after iftar’ diye esprili bir yaklaşımda bulunuyorum) ve doyurucu sahurlarımız olsun inşallah.

13.06.2016 11:50

2016 Bodrum dosyası!

Türkiye’nin en popüler tatil yeri, tabiri caizse St. Tropez’si kuşkusuz Bodrum’dur. Bana göre hem doğal güzellikleri, denizleri ve plajlarıyla, hem de mekanların kalitesi, lezzeti, eğlencesi, servis ve hizmet güzelliği açısından dünyaca ünlü tatil beldelerinden on gömlek üstündür.

23.05.2016 15:28

Kıbrıs'ta neler yapılır?

Güzel kumsalları, gecce hayatı ve kumarhaneleri ile bolca turist çeken Kıprıs’a gittim!

09.05.2016 09:00

İzmir'de 2 günde neler yapılır?

Türkiye’nin en kalabalık 3. Şehri, batıya açılan çağdaş yüzü, İonlar’a dayanan 8500 yıllık tarihiyle, Sezen Aksu’suyla, güzel kadınlarıyla, şairlerin şairi Homeros’un doğduğu yer olan İzmir'e Kanal 35’de Peyvend Merttürk’ün ‘’Ağız Tadıyla’’ programına konuk olarak katılmak için geldim. Her zaman yemek tadımlarımı yazıyor olabilirim ama bu kez canlı yayında ekran karşısında "İran Pilavı" yaptım. İrandan gelen tenceremi ve pirincimi de yanımda götürmüştüm. İstanbul'un bana göre en iyi baklavasını yapan Kaşıbeyaz’dan alıp getirdiğim baklavaları program sunucusu Peyvend Hanım'a ve tüm ekibe tattırmayı da ihmal etmedim.

18.04.2016 09:00

Ağva: Doğaya en yakın kaçış yeri

İstanbul'da hafta sonu dinlence, kafa dağıtma yada dağılanları toplama, yeme içme, doğada bolca gezme, deniz ve plaj aktiviteleri için en çok tercih edilen yerlerin başında gelen Ağva, Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bir şirin ve izole bir sahil kasabasıdır. Bu dereler Ağva'dan geçip Karadeniz'e dökülür. Ağva Latince "iki dere arasına kurulmuş köy" ve "su" anlamına gelir. İstanbul'a 97 km. lik uzaklıkta yer alan bu romantik mekana büyük bir bölümü otoban olan yoldan 1,5 saatte ulaşılabilir.

04.04.2016 09:00

İstanbul'un vazgeçilmezi Lacivert yenilendi

Boğaz’in Anadolu yakasında ikinci köprünün ayağında bulunan Lacivert, bu hoş lokasyonu, baş döndürücü manzarası, romantik havası ve klas atmosferinin yanı sıra sizi evinizde gibi sahiplenen rahat ortamı sayesinde buraya giden yada hiç gitmemiş olan herkesin aklında yeri olan bir mekandır. Yabancısı olana İstanbul’u yaşatan, İstanbulluya da dünyanın en güzel şehrinde yaşadığını hissettiren mekanlardan biridir. İşte bu sebeple bana göre bir nevi İstanbul’un simgelerinden biridir. Pek çok kişi burada evlenme teklifi almıştır. Bir çok evliliğin temelleri bu mekanda atılmıştır.

14.03.2016 00:39