YAZI ARŞİVİ / Berrak mekanlarda..

İyi yemek, iyi müzik, iyi mod... İşte Morini’nin tarifi...

Zorlu Center’ın içinde 6 ay önce açılan ve burada en gözde mekan olarak yerini alan Morini’ye girer girmez kendinizi Madison Avenue’da şık bir İtalyan restoranında gibi hissediyorsunuz. Gözde olmayı fazlasıyla hakediyor. Neden mi? Ambiyans, dans, iyi kokteyller, güzel yemekler, kalabalık, şık insanlar, alışveriş, moda, eğlence, yani kısacası herşeyin tek bir mekanda birarada olduğu nadir yerlerden biri.

17.03.2014 10:00

Çikolatayı Kim Sevmez? Godiva Cafe'de mutluluk garanti..

Godiva 88 senelik bir Belçika çikolatası. Özel formülü, kullanılan malzemenin tazeliği ve doğallığı, yetenekli çikolata uzmanları tarafından yapılması sayesinde Belçika kraliyet sarayının da resmi tedarikçisi olmuş. Godiva’nın sırrı da burada.

10.03.2014 10:00

Kahvaltının Duayeni, Karaköy’ün Gurmesi: Namlı Gurme

Karaköy’de katlı otoparkın altında, tarihi yarımadaya yüzünü dönmüş, Topkapı Sarayı’nı selamlayan ve misafirlerine 2007’den beri en iyi kahvaltıyı sunmayı misyon edinen, Mısır Çarşısı kıvamında konsept bir mekan; Namlı Gurme.

03.03.2014 10:00

İstanbul'un özel lezzetleri...

İstanbul bir çok farklı lezzetli bir arada sunuyor... Seçenekler çoğalınca karar vermekte bir o kadar zor oluyor, bu hafta farklı yerler keşfetmek istiyor fakat karar veremiyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir...

11.11.2013 12:36