Aleyna Tilki'ye yapılan etik mi?

Aleyna Tilki'nin kolajlanmış tatil-Instagram fotoğraflarının son günlerin en popüler tartışma konusu haline gelmesi Instagram dilinde #bodyshaming'in (vücut ayıplamanın) ne kadar da kabullenilir bir gerçek olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Call_Me_Mumsy


Ünlü ve çoğunlukla genç kadınların izni olmadan çekilen, belki de kabul edilmiş güzellik standartlarına yeterince uymadıklarını gösteren bu görselleri yayınlayarak kusurlu hissettirmek, bu gibi durumlarda kadınları toplum gözü önünde bir alay malzemesi haline getirmek ne kadar etik?

Peki hemcinsleri olarak biz ne düşünüyoruz?

Bu linçe çanak mı tutuyoruz yoksa kadın bedeni üzerinden yapılan her türlü ayıplamaya karşı mı duruyoruz? İster spotlar altında, ister sosyal medyada, mükemmeliğe zorladığımız, zorlandığımız biz kadınların, filtrelenmiş görsellerinde, medikal uygulamalarında ya da estetik operasyonlarında bizim de biraz olsa payımız yok mu?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: