Sen hangi taraftasın?

Her şey Brad Pitt ile başladı. Angelina Jolie ile birlikte olmaya başlamasıyla, dünya üzerindeki kadınları da taraf seçmeye zorladı.

Call_Me_Mumsy

Aniston Takımı, Jolie Takımına karşı savaştı yıllarca.

Ardından reality şov yıldızları, dizi karakterleri, birbiriyle didişen sanatçılar, eski eşler ve yeni sevgililer... Yıllar geçti, takımlar değişti ama birileri kimin tarafında olduğunu ısrarla ortaya koymaya devam etti, hem de en tutkulu şekilde.

Sosyal medyanın da etkisiyle, kadınlar şimdi de İngiliz kraliyet ailesinin gelinlerini belirledi takım olarak.

Amerikalı aktris Meghan Markle, prensi ile evleneli henüz 1 sene bile olmadı. Kate Middleton’ı bile yıllarca eleştiren, sonra da nihayet bağrına basan, Kraliyet geleneklerine bağlı İngiliz insanı için, Meghan koca bir bilinmez.

Aylardır ülke gündemini meşgul eden ve bir türlü çözülemeyen Brexit haberlerinden bunalan İngilizler için kraliyet dedikoduları ise en cazip eğlence. Durum böyle olunca, Meghan ülkenin en çok konuşulan kadını haline geldi.

Buraya kadar her şey normal; işler sosyal medyanın da devreye girmesiyle global bir bölünmeye sebep oldu.
Kraliyete bir hayli uzak Türkiye’de, “Eltiler Savaşı” diye TV programı bile hazırlandı.

Haliyle bir taraf “Kate” diye haykırırken, diğer taraf da “Meghancıyım” demeye başladı. Arada kalmak ise asla bir seçenek olmadı.


Peki senin tarafın ne?

Siber zorbalık, mobbing, psikolojik şiddet ve daha birçoğu günlük hayatımızın merkezindeyken, kadının kadına verdiği destek 8 Mart aforizmaları ile sınırlı kalırken, tanımadığı kadınlar için birbiriyle kavga edenlerin, buldukları her fırsatta yılanlık vurgusu yapanların, saldırıyı eleştiri kabul edenlerin ve hep bir tarafta olmaya zorlayanların tarafında mısın?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: