Biz de televizyoncu oluyoruz hadi bakalım!

16 Şubat itibari ile "Popstar 2013" seçmeleri Gaziantep'ten başlıyor. Sonra İzmir, İstanbul, Edirne var.

Demet Akalın

Allah'ın izniyle Star TV ekranlarında Mart'ın 2. haftası muhteşem bir jüriyle karşınızda olacağız..
Sevgili yapımcımız Osman Tan geçenlerde kaynaşma yemeği verdi bize ve eşlerimize. Serdar Ortaç nişanlısı Chloe'yle gelmişti. Vallahi Ortaç'ı tanımasam "yine gönül macerası" diyeceğim ama bizimki bayağı kaptırmış kendini. Vallahi bütün gecce elleriyle yemek yedirdi sevgilisine. Evlenirse de ayrılırsa da şaşırmam Ortaç bu. Güzel ve keyifli bir yemekti. Umarım en güzel sesleri bulup karşınıza çıkarız.

Tabi beni bir heyecan aldı. Hemen koşa koşa Nur Yerlitaş'a gidildi, 3 kostüm siparişi verildi. Ne de olsa Bostancı'daki beyaz kıyafetim hala dillerde.

Nur Yerlitaş ablam olsa bu kadar sevebilir ve onu ancak bu kadar dinleyebilirdim. Söyledikleri, 6. hisleri onun da çok kuvvetli. Kin tutmuyor, hayatı olduğu gibi yaşıyor. Ve bana verdiği en büyük nasihat; "Herşey o sahnede kaldığın 2 saat için." O yüzden provada hep titiz, hep yenilikçi, hep star modacı. İnsanlar bulundukları yere tesadüf gelmiyor. Bunun bir çok örnekleri var. Biz de abla-kardeş bunlardan biriyiz. Ama yine de benim prova sevmediğim bir gerçek. Hele ki üstüme batan iğneler ve atölyedeki canla başla çalışan hanımların "Demekki güzel olacak" demeleri. Ayy canı yanan benim yahu!

Şaka bir yana azıcık iğne-iplik tuttuğum için bilirim. Ne kadar eğlenceli ve zevkli de olsa zordur dikiş işleri. Vallahi Bostancı konserinden bir gecce önce kim inanır benim oturup dansçılarımla kostümlerinin taşlarını diktiğimi. Hiç kimse. Ama bir ara hatırlatın da size yaptığım etamin masa örtülerinin resmini atayım. En güzel kafa boşaltma seanslarım örgü ve dikiş. He şimdi bakma yapamıyorum ama inanın o da gelir elimden. Ne marifet ne marifet! "Ne oldu çeyizine bir şey koydun mu?" dersen yok. Herşey basit, sade ve mümkünse düz beyaz olsun gitsin.

Ay ne anlatacaktım nerelere gittim! Neyse yani biz de televizyoncuyuz. Gerçi hoş ben pek bu işlerden, reytingmiş, rolmüş, ne yapsaklardan pek anlamam. Zaten bu doğallıktan dolayı yıllardır gelen teklifleri korkumdan kabul etmedim. Ama şimdi tam zamanı çünkü içinde müzik var çünkü içinde güzel sesler var...

Seçmelere bizzat gideceğim. Çünkü oturup yorum yaptığımda Bülent Ersoy'dan azar işitmek istemiyorum. Biz keyifli bir müzik akşamına bekleyeceğiz siz. Bakalım neler olacak gerçekten meraktayım. O zaman hadi iyi pazarlar. Yarın da okullar açılıyor. Ama trafik, kalabalık Allah bize kolaylık versin öğrencilere de bol zihin açıklığı...

Bunlarda ilginizi çekebilir: