Gecce’de yepyeni bir dönem başlıyor…

Bir makale okumuştum internette gezinirken. Yazıda diyordu ki “Meşe palamudun, kuş ise yumurtanın içinde gizlidir. Sizin geleceğiniz de bugünkü sizin içinde gizlidir ve hayalleriniz gelecekteki sizin fideleridir. Bu sebeple; `Şimdiki zamandaki siz` ile bir fark yaratmaz ve fotokopi olmaya devam ederseniz, bilmelisiniz ki `gelecekteki siz’de `bugünkü siz`den farklı olmayacaktır.”

Gecce Analiz

Yazarını gerçekten hatırlamıyorum… O kadar doğru gelmişti ki bu sözler bana hafızama kazımıştım.

Fotokopi olmamak lazım. Fark yaratmak, farkı konuşturmak çok önemli artık. Hep önemliydi ama günümüzde anlarımız bile anlarımıza uymuyor. Hayat çok hızlı akıyor artık ve takip etmek gün geçtikçe daha güçleşiyor.

Aslında hayatın mesajı çok açık: “Ben çok hızlı gidiyorum, bana uyum sağlamak zorundasın. Hadi hızlan, değiş, farkını konuştur!”

Mesajı algılayıp hayatın temposuna karışırsan ve sürekli kendini, beynini ve işini yenilersen fotokopi olmayıp “FARKLI” oluyorsun.

Benim kendi kişiselimde gerçekleştirmeye çalıştığım şeyi Gecce.com 15 yıldır sürdürüyor. Bu 15 yılın 10 yılında bir fiil olan biri olarak diyebilirim ki size “Biz bu işi çok iyi biliyoruz!”

Dönün geçmişe ve Gecce.com’un 15 yıllık tarihine bir göz atın. Her yıl, mutlaka kökten değişiklik yapmasak bile adımlarımızı ileriye atmışız. Tavus kuşları gibi kafamızı kuma gömüp; dünyadan, teknolojiden uzak yaşamamız. Her şeyi takip edip, öngörülerimizle hareket edip ileriyi görebilmişiz.

Örnek mi istiyorsunuz?

Her şeyden önce size Gecce.com derim. Bundan 15 yıl önce Gecce’nin yaratılışına imzasını atan kişidir Gül Erçetingöz. Yaratıcı fikirleriyle Türkiye’de olmayan bir çok şeyi Gecce’nin içine dahil ederek Türkiye’nin en başarılı sitesini oluşturmuştur.

Sonra Gecce Mekan Oscarları derim. Bundan 15 sene önce bu ülkede sadece sanatçılara ödül veriliyordu. Ama Kenan Erçetingöz, yeme-içme sektörünü fark etti ve mekanlar için ödül törenleri düzenlemeye başladı. Şimdi bu sektörde pıtırcık gibi düzenlenen ödül törenlerinin mimarıdır Gecce.com.

Daha bir çok ilk sayabilirim size. Çünkü ilklerle dolu bir tarihimiz var bizim.

Ama bunlar yeterli değil. Şimdi hareket zamanı. Durursak biteriz çünkü.

O yüzden de yepyeni bir dönem başlıyor Gecce’de şimdi.


Gecce.com Genel Yayın Yönetmeni olarak bir hayal kurdum çünkü. Hayalimde bambaşka bir Gecce.com yarattım. Sevgili patronum Kenan Erçetingöz ve çalışma arkadaşlarım da (Buraya bir parantez açmam şart. Çok az bulunur bir şeydir doğru ekibi bulmak, o ekip için de nefes almak. Yazı İşleri Müdürümüz ve özel haberlerin, röportajların vazgeçilmez ismi Onur Aktaş, TV Sensin sorumlusu ve haberlerin perde arkasındaki gizli beyni İsmail İbrahimoğlu, yeme-içme ve eğlence sektörünün prensesi Sedef Türker, enerjisiyle bize neşe veren haber editörümüz Linet Yurdakul ve Gecce.com’un gecce sorumlusu Oğuzhan Vural; hepiniz harikasınız gerçekten) bu hayale ortak oldu. Ve benim hayalim bizim hayalimiz oldu.

Şimdi biz bu hayali gerçekleştirmek için kolları sıvadık.

Tek bir cümleyle anlatabileceğim bir hayal değil bu. Etkisini, değişimi zamanla göreceksiniz bu sitede. Her sabah Gecce.com’u tıkladığınızda size binbir tane hayatın kapısını aralayacağız. Bambaşka yazılar, köşeler, analizler, röportajlar okuyacaksınız artık.

Ve bunları sadece Gecce.com’da okuyacaksınız.

Çünkü bizim için Gecce.com bir internet sitesinden çok fazlası.

Gecce.com bizim yuvamız; sizin de hayata baktığınız pencere. Ve ne kadar çok kişiyi daha Gecce penceresinden baktırabilirsek hedefimize, hayalimize o kadar yaklaşmış olacağız.

Takipte kalmaya devam edin… Çok şaşıracaksınız çoookkkk…

Bunlarda ilginizi çekebilir: