YAZI ARŞİVİ / Errorist Sedef

Karda mayolu pozların zamanlaması çok yanlış…

Valla size yazı yetiştireceğim diye gezmekten yoruldum. Biliyorsunuz www.geccemekan.com’da da yeni köşem var. Sizler için teker teker restoranları dolaşıp, tasarım açısından değerlendirme yapıyorum. Bunu yaparken tabii ki yemeklerin tadına da bakıyorum. Bir göz atın derim yeni yazılarıma…

26.02.2020 15:12

Saçı Billie Eilish ruhu Ayşe Teyze…

Bu hafta yoruldum. Sizlere daha iyi şeyler yazabilmek için tempom arttı. Oradan oraya gece gündüz koşturup, durdum. Araya aşk meşk işlerimde girdi. 3 gün sonra sevgililer günü geliyor. Herkes “Aman sevgililer günü neymiş?” veya “O günü sevmem” gibi cümlelerle kendini teselli etmeye çalışıyor.

11.02.2020 16:19

Aşkoooo…

Size bu hafta biraz “Aşko” olayından bahsetmek istiyorum. “Aşko” son günlerde dilimize popüler kültürün, basitliğin, eğitimsizliğin hediye ettiği bir kelime. Hediyenin kötüsü de olur. Bu aralar basitlik ve görgüsüzlük moda olduğu için kendi içinde ki kitleyi de rahatsız etmiyor. Zamanla alışır mıyız? Bence alıştık bile!

04.02.2020 14:48

Teoman'ın yerine bundan sonra birisi gelir mi?

Bu coğrafyada yaşamanın gerçekten bedeli var. Bünyemiz o kadar olumsuzluğa alıştı ki mutlu olmayı unutan ve acıdan da biraz zevk alan insanlar türedi. Böyle olmasa yıllar önce arabesk bu kadar moda olur muydu? Veya Çukur gibi diziler bu kadar rating alır mıydı? Veya gençlerin isyanı Rap müzik türü her şeyi piyasadan bu kadar siler miydi?

28.01.2020 19:23

Bana iyi gelecek şeyler...

Nasılsınız bu hafta diye sormaya korkuyorum. Çünkü ünlü yazar ve influencer Can Aydoğmuş’tan aldığım bilgiye göre Satürn ve Ketu birleştiği için bizi yerden yere vurmuş. 25 Ocak’ta etkisi azalacakmış. Mars’ın geri gitmesine muhtaç kaldık. Mars’tan o kadar şikayet eder misin? Al sana dedi evren!

21.01.2020 14:57

Elif Edes Tapan: "Öğrencilerimin hayatlarına dokunmuş olmayı umarım"

Yazılarıma uzun zaman sonra tekrar geri dönmüş olmanın heyecanı içindeyim. Bazen özlemek veya özlenmek iyidir. Her gün gördüğünü görmemeye başladığın an vardır. İşte tam o an ara vermenin iyi olacağını düşünenlerdenim. Hatta pembe saçın bile modası geçti. Ondan yazar başlığımı da değiştirdik. “Sedef’in Pembe Kafası” gitti. Yerine “Errorist Sedef” geldi. Neden Errorist? Çünkü Orhan Gencebay’ın da bir zamanlar dediği gibi “Hatasız Kul Olmaz” Hatta bundan bir moda markası da yaratıp öyle geri geldim. Alt satırlarda size daha detaylı bahsedeceğim.

10.01.2020 17:34