Aşkoooo…

Size bu hafta biraz “Aşko” olayından bahsetmek istiyorum. “Aşko” son günlerde dilimize popüler kültürün, basitliğin, eğitimsizliğin hediye ettiği bir kelime. Hediyenin kötüsü de olur. Bu aralar basitlik ve görgüsüzlük moda olduğu için kendi içinde ki kitleyi de rahatsız etmiyor. Zamanla alışır mıyız? Bence alıştık bile!

Errorist Sedef

“Sedef neden bu kadar takıldın bu kelimeye” diye soranlarınız olabilir. Aslında kelimeye takılmadım. Temsil ettiği kitle beni üzüyor. İleride bu gençlerin yetiştireceği çocuklar nasıl olur? Merak ediyorum. Mottoları “Cahil kalalım ama estetik yaptıralım yeter” olan bu “Aşkoooo”lar hayatlarını sadece lüks alış veriş merkezlerinde, çakma çanta ve kıyafetlerle veya bir sugar daddy’leri varsa gerçek markalarla orasını burasına açarak geçiriyor. Birde çok marifet gibi sürekli bir alışveriş merkezinde markaların önünde paylaştıkları insta fotoğrafları Marka senin mi güzelim? Ne alaka! Twitter bilgileri de “İnce belim büyük popom var”, “Benim getir götürümü yaparsınız”, “Bana düşmeyende ne bilim”…

Nereden bu konuyu bu kadar gözlemledim diye soracak olursanız. Ben toplumun çeşitli gruplarından ve çeşitli yaş aralığından insanlarla bir arada olmayı ve gözlemlemeyi çok severim. Hayatın İstinye Park, Zorlu AVM vs olmadığının farkına varan şanslı azınlık içindeyim. Sıtkı’yla tanıştıktan sonra başka bir pencere açıldı önüme. “Sıtkı kim?” diye soracak olursanız. Benden yaşça çok küçük ama zekası çok büyük bir dostum. Onların hayatlarını gözlemlemeye başladığımda bu “Aşkooooo” olayı karşıma çıktı. “Aşkoooo”lar yanlış yoldasınız. Böyle hiçbir erkek sizde kalmaz. Anlıyorum gençsiniz. Ne kadar açarsanız, ne kadar seks konuşursanız, ne kadar nude atarsanız o kadar erkek size gelecek sanıyorsunuz. Ama erkek tarafına geçin. Empati yapın. Sizden milyonlarca var. Neden sizde kalsın? Bir erkeğin 5 dakikası olmayın. Zamanla kendinizi sevmezsiniz. Kendiniz sevmezseniz sizi de seven bulmanız çok zor. Orada depresyon başlar işte!

“Aşkooooooo” yerine gerçek “Aşk”ı bulun…


Bu arada kimsenin görselini kullanmadım kendim Aşkoooo oldum


JLO ve Shakira


Bu iki kadın bu hafta dünyayı salladı. Birisi 43, diğeri 50 yaşında. Önce kendilerine olan saygıları beni büyülüyor. Tipik bir Türk kadın cümlesi vardır. “2 çocuk doğurdum. Benden geçti” , “Menepozdan kilo aldım” Bahaneler uzar gider. O sizin alaturkalığınız. Kebap kafanız. Bu kadınlar doğurmamış mı? Bırakın bahaneleri de kendinize bakın. O spor sonrası sabun kokusuyla aldığınız duşun vücudunuza yayılan mutluluğunu size hiç kimse veremez.


J BALVIN – AIR JORDAN 1 İŞBİRLİĞİ


Bu yazın en havalı Nike’ı bu olacak! Reggaeton dalında müzik yapan Güney Amerika’lı sanatçı J Balvin Nike Air Jordan 1’le iş birliği yaptı. Super Bowl’da konser sırasında ayağında da bu ayakkabılar vardı. Ben şahsen istiyorum. Nasıl olacak?

AŞK TESADÜFLERİ SEVER 2


Gerçek hikaye olmasını sevdim. Hala beceremediğimiz tarafları var Türk filmlerinin maalesef! Ama geneli iyiydi. Ankara’da geçmesini sevdim. Günümüz ilişki kıskançlığı ve erkeğe yapışan Aşkoooo da vardı filmde. İyi işlemişlerdi o bölümü. Filmde ki “Bir rüya gördüm” şarkısı biraz gözlerimi nemli yaptı. Birisi için ağlamadım. Aslında yeni dünyada bir ilişkinin mümkün olamayacağını anladığım için gözlerimden 1-2 damla yaş geldi. Sonra frigo yedim kendime geldim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: