Elif Edes Tapan: "Öğrencilerimin hayatlarına dokunmuş olmayı umarım"

Yazılarıma uzun zaman sonra tekrar geri dönmüş olmanın heyecanı içindeyim. Bazen özlemek veya özlenmek iyidir. Her gün gördüğünü görmemeye başladığın an vardır. İşte tam o an ara vermenin iyi olacağını düşünenlerdenim. Hatta pembe saçın bile modası geçti. Ondan yazar başlığımı da değiştirdik. “Sedef’in Pembe Kafası” gitti. Yerine “Errorist Sedef” geldi. Neden Errorist? Çünkü Orhan Gencebay’ın da bir zamanlar dediği gibi “Hatasız Kul Olmaz” Hatta bundan bir moda markası da yaratıp öyle geri geldim. Alt satırlarda size daha detaylı bahsedeceğim.

Errorist Sedef

Yeni yazı dönemimde de sizi bazen ünlü bazen ünsüz biriyle kısa bir söyleşide buluşturmayı düşünüyorum. Bu haftaki konuğum Dünya’nın en iyi aşçılık okullarından birisi olan ve Paris’te bulunan “Le Cordon Bleu” mezunu Chef Elif Edes Tapan.


Hayatında yaptığın en büyük hata nedir?
Aynı hatayı tekrar yapmak!

Magazin sever misin? En beğendiğin magazin figürü kim?
Kuaför koltuğundan magazin haberlerine bakarım. Hollywood oyuncuları.

En son kimin hayatına dokundun?
Öğrencilerimin hayatlarına dokunmuş olmayı umarım.

Marka ayakkabı veya çanta almak yerine o an ihtiyacı olan birisine yardım eder miydin? Neden?
Marka olması önemli değil, gereksinim dışı alışveriş yerine, edebildiğim zaman ve edebildiğim kadar yardım yapıyorum. Bu bazen vakit, bazen fiziksel çalışma, bazen yemek, bazen giysi, bazen bilgi, bazen nakit şeklinde olabilir.

Hepimizin farklı zamanlarda farklı yardımlaşmalara ihtiyacı var. İhtiyacı doğrultusunda birisine bir nebze faydam olabilirse dünyaya görevimi doğru yaptığımı hissediyorum; böylece huzur ve mücadele gücü buluyorum.

En iyi yaptığın yemek hangisi?
Bu soruyu benim cevaplamam biraz zor. Sedef’e ve Okan’a soralım.

Teşekkürler Elif Edes Tapan…

MODA:
Evet yeni bir marka yarattım. Geçen sene gençliğin uğrak yeri Jungle’lar da geze geze bana ilham geldi. Hoodie, Body, Tayt , Top’lardan oluşan gençliğinize gençlik katacak güzel bir koleksiyon. Şu anda online satışta! www.errorist.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz ürünlere…SİNEMA:
Son zamanlarda en beğendiğim film Amerikalı şarkıcı Judy Garland’ın hayatının son dönemlerini anlatan “JUDY”. Film çok dramatik bir biyografi. Ben şahsen üzüldüm kadına. Renee Zellweger’in oyunculuğu hayran bırakacak kadar iyiydi. Golden Globes’u kapmasına şaşırmamalı...

Haftaya yeni konularla görüşmek dileğiyle…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: