Karda mayolu pozların zamanlaması çok yanlış…

Valla size yazı yetiştireceğim diye gezmekten yoruldum. Biliyorsunuz www.geccemekan.com’da da yeni köşem var. Sizler için teker teker restoranları dolaşıp, tasarım açısından değerlendirme yapıyorum. Bunu yaparken tabii ki yemeklerin tadına da bakıyorum. Bir göz atın derim yeni yazılarıma…

Errorist Sedef

Evde oturup, marka kurmak isteyenler…

Bir de kendime yeni bir iş edindim. Baktım evde oturan herkes saçma sapan markalar kurmaya ve bir şey yapmaya çalışıyor. Haklılar da! Hayatlarına bir anlam katıp, isimlerini ön plana çıkartmak istiyorlar ki eşlerinin bir saygısı olsun. Çoğunlukla yanlış kararlar ve üretimle hem zaman, hem para kaybı yaşıyorlar. Ben de yeni bir danışmanlık şirketi kurdum. Bugüne kadar 5 marka kurdum ve Apple, Kimberly Clark, Rus Havayolları vs… 17 uluslararası markaya tasarım yaptım. Birikimlerimi paylaşmak isterim. Her konu da koleksiyon çizimi dahil benden yardım alabilirsiniz. Kendi kendinize paranızı sokağa atmayın!

Defne Samyeli

Bu hafta Tarabya’da Türkiye’de ki sayılı KA (Seren Serengil’den çıkan kalitelinin kısaltılmışı) insanların gittiği efsane balık restoranı Kıyı’ya gittim. Bir baktım hüzünlü bir suratla Defne Samyeli içeri girdi. Kendi halinde yemek yemeğe gelmiş. İster istemez insanın gözü kayıyor. İnceliyor. Snobe etmedim yani… Bön bön baktım. İçimden kendime dedim ki “Sedef sen de bayaa Türksün”.


Onun durumunu düşündüm. Hiç tanımam kendisini. Ama çok hırslı olduğunu algılıyorum. Bu hırsla başına bu gelmiş. İşi zor. Üzüldüm mü? Yoksa içimden dürüstçe kibirli hallerine “Oh oldu” dedim mi? İnanın bilmiyorum.


Bence süreci yanlış yönetiyor. Böyle durumlarda kadının biraz geri çekilmesi iyi olur. Biraz sakin kalması… Bu “Ben takmıyorum” havalarına bürünmek de ne bilim... Ben tam böyle düşünürken bir baktım Defne Alem dergisine mayolu karda fotoğraflar vermiş. Yani neyin ispatı bu? Neyin yarışı? “Ben güzelim. Yıkılmadım. Ayaktayım…” Eeee? Ne oldu yani? Bu zekada bir adam bundan mı etkilenecek? Ha hiç mayolu kadın görmedi ya! Neyse bana da ne oluyorsa? Cansu Dere çok akıllıydı. Hiç böyle tuzaklara düşmedi. Ben Cem’in yerinde olsam Cansu’ya geri döner, kapısında yatarım. İlerleyen yaşlarda insanın kendi fiziğini korumasına büyük saygım var. Ama sevgili Defne karda mayolu pozların zamanlaması çok yanlış…

Sinema/ Gentleman


Guy Ritche’nin filmlerini sever miyim? Severim. Snatch iyi filmlerindendir mesela! Ama bu film olmamış. Aradığımı bulamadım. Prodüksiyon çok iyiydi. Kıyafetler vs. iyiydi. Ama çok sıkıldım. Konu akmadı. Bu kadar iyi oyuncuyu bir araya toplayınca o filmden hayır gelmiyor. Tuzağa düştüm. Colin Farrell’in ekose olayına ve Hugh Grant’ın deri ceketine bayıldım. Bu arada Hugh Grant çok yaşlanmış…


PRADA’ya yeni kreatif direktör “RAF SIMONS”


Prada hayranı olduğum söylenemez. Ama Raf Simons’a hayranım. Prada, Gucci gibi markalar bana çok sıradan geliyor. Belki ülkemde çok taklidi var diye olabilir. Raf Simons daha alternatif işlere imza atan bir tasarımcı. Bence iyi bir karar!

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: