İskelede balık keyfi: Marina Balık

Eski bir vapur iskelesinde balık keyfine ne dersiniz? Kuruçeşme’de parkın içindeki iskelenin üzerinde yer alan Marina Balık, denize sıfır bahçesinde eşsiz dakikalar sunuyor misafirlerine. Manzara enfes dememe gerek var mı? Tüm boğaz manzarasının içinde yemeğinizi yediğiniz, dalga seslerinin keyifli muhabbetinize eşlik ettiği çok rahat bir balık restoranı burası. Mezelerde çok iddialı, balık pişirmede rakip tanımayan ekibin tüm gecce ilgi ve alakası ise buradan mutlu ayrılacağınızın garantisi.

Mekan Delisi

Ne kadar çok balıkçı gezdin be Gizem diyebilirsiniz ama balık ve meze konusunda çok başarılı bir sürü restoran olunca bu şehirde ben ne yapayım. Bende kafası karışanlara, farklı yerler denemek isteyenlere bir yol göstermek istiyorum kendimce. Denediğimiz ve bildiğimiz yerler arasında da farklı kategorilerde en iyilerinin bir seçmesini sunmak istiyorum. Marina Balık’a gelecek olursak, ilk olarak mekanın yeri ve manzarası enfes. Diğer bir konu ise bildiğimiz tatlara farklı dokunuşlar yapıyor olmaları. Son olarak ise sevimli küçük teknesiyle adalara dahi gezi imkanı sunuyor olmaları. Akşam yemeğinizi boğazın ortasında mı almak istersiniz? Ya da rakınızı Büyük Ada’ya karşı yudumlamak mı? O zaman doğru adres Marina Balık.


Mezeler baş döndürecek kadar çeşitli. Özel bir şeyler denemek istedik ve köz patlıcanla başladık. Sırrını asla vermedikleri özel sosuyla enfes bir tat. Diğer dikkat çeken bir meze kendilerinin tazecik yaptığı somon füme. Eğer seviyorsanız mutlaka bir kez de burada denemenizi öneririm. Yaza uygun çok fresh ve lezzetli bir sunumda kalamar salatası olarak masada yerini almalı. Geccenin bombası ise deniz mahsullü sarma oldu diyebilirim.


Ara sıcaklar ilk başta sunumuyla iştah kabarttı. Sac tavada tüm gece sıcacık kalan kalamar ızgara ve sübye tava geldi masamıza. Kalamar kayış gibi değil pamuk gibiydi. Sübye tavaya ise bittim. Domatesli, biberli ve mantarlı bu olay lezzeti asla kaçırmayın.


Mezelerin porsiyonlarında elini bol tutan Marina Balık’ta balığa neredeyse yer kalmıyor. Özel spesiyalleri bademli lokum levreği denemeden bizi bırakamazlarmış. İyi ki de bırakmadılar. Onlar levrek şiş diyor ama ben lokum dedim çünkü hakikaten lokum gibi pişmiş. Üzerindeki mantarlı-bademli sos nasıl farklı bir tat katmış anlatamam. Rica ediyorum bunu denemeden buradan ayrılmayın.


Sizlere bu sefer mutlu bir son yapamıyorum çünkü gerçekten tatlıya yer kalmadı. Malum yaz aylarındayız, biraz da dikkat edeyim ama değil mi? Suflesi meşhurmuş ama bu arada söylemeden geçmeyeyim. İskelenin üzerinde, şirin bahçe içinde, boğaza nazır bir rakı balık keyfine ne dersiniz? Marina Balık’ı deneyin, pişman olmayacaksınız.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: