Kahvaltıda ayrı bir güzel Etiler Big Chefs

Güne nasıl başlarsak gün öyle geçmeye devam eder, ben bunu bilir bunu söylerim ister büyük bir keyifle uyanmış olun, ister solunuzdan kalkmış olun, günü güzelleştirmek sizin elinizde. Yeşillikler içindeki bahçesinde, samimi dekorasyonunun rahatlığında, leziz bir kahvaltıyla güne Big Chefs Etiler’de başlarsanız gününüzün aydın başlayıp güzel devam edeceğini iddia ediyorum.

Mekan Delisi

Konumu itibariyle Etiler’in en işlek caddesi Nispetiye’de bulunan Big Chefs 7/24 yaşayan bir mekan. Günün her saatinde hizmet veren bir yer olarak menü A’dan Z’ye çok geniş. Damak tadından ödün vermeyenlere klasikleşmiş lezzetler sunarken, menüsüne sık sık eklediği yepyeni tariflerle misafirlerini şaşırtmayı da seviyorlar.


Evet mekan her daim yoğun, cadde her zaman çok hareketli ama sağlanan dingin ve rahat atmosferle o karmaşadan bir anda kopuyorsunuz. Arkada her zaman hoş bir fon müziği, göze hitap eden keyifli dekorasyonu ve profesyonel sevisiyle günün her saati gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir yer. Yemeklerini başarılı bulduğum Big Chefs’in bu sefer bir değişiklik olsun dedim ve kahvaltısını denemek istedim. Dürüst konuşmak gerekirse daha sakin olan sabah saatlerinde sunulan, hem göze hem mideye hitap eden kahvaltısını denemekte geç bile kalmışım.


Zengin mönüsüne yakışır, bol çeşitli bir sabah kuşağı lezzetleri sunulmuş. İster dünyadan klasikleşmiş lezzetlerden egg benedict ya da pancake alın, ister yöresel lezzetlerimizden kıymalı yumurtayla güne başlayın, ya da ortaya serpme bir kahvaltıyla kendi kahvaltınızı kendiniz yaratın. Emin olduğum tek bir şey var ki her şey tazecik, leziz ve denemeye değer.

Yavaş ve Rahat

Güne yavaş ve rahat başlama fikri hoşuma gitti, 2 kişilik tulum peynirin Erzincan’dan, siyah zeytin Gemlik’ten geldiği serpme kahvaltıyı söyledim hemen. İnce belli bardakta tavşankanı çay ve çıtır simit olmadan kahvaltı mı olur? Onlarda olmaz demişler ve taze sıkılmış portakal suyu yanında sınırsız çay ve simiti hemen eklemişler bu sunuma. Süzme bal ve ev yapımı reçeller tatlı yiyip tatlı konuşalım diye sofrada yerini almış. Sanırım bu güzel sunumun iştahımızı nasıl kabarttığından bahsetmeme gerek bile yok.


Yeni Lezzetler

Mönüsünde her daim yenilikler sunan Big Chefs’in kahvaltıda son gözdesi Patatesli ve Soğanlı Yumurta. Çok sevdiğim ama unutmaya başladığım bu lezzeti görmek beni çok mutlu etti. Son derece hafif ve leziz, tavsiye ederim.


Formuna Dikkat Edenlere

Güne sağlam bir kahvaltıyla başlamak önemlidir, ama bu demek değildir ki formunuzdan ödün vermek zorundasınız. Yumurta beyazı, mantar, domates ve fesleğenle yapılan Kolestrolsüz Yumurta hem lezzetli, hem sağlıklı ve tabi ki düşük kalorili.


Akşamüstü saatlerinde yoğunlaşmaya başlayan, akşam yemeği saatinde ise yer bulmanın zor olduğu Big Chefs Etiler’i bir de kahvaltı saati denemenizi tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: