YAZI ARŞİVİ / Gizli Lezzetler

Lezzet otobüsü kalkıyor!

Yeni bir hafta, yeni yolculuklar ve beraberinde 'Gizli Lezzet' keşifleri ile başladı. Haftanın sonuna gelindi, yolculuğa ara verildi, çay demini aldı. Bana da bu güzel iki adresi anlatmak kaldı..

18.11.2014 12:30

Yine Yeni Yeniden

İnandığım bir şey var. Ucuz ya da pahalı, basit ya da detaylı olsun; herkes iyi yemek yemeyi, yemeği iyi yerde keyifle yemeyi hak eder. Aşk ve enerjisi ile geldiğine inanılan Kasım ayına yeni bir konsept hazırlayarak, özünde inandığım bu şeye yasladığım yine, yeni ve yeniden bir köşe hazırladım sizlere..

06.11.2014 09:30

Ataköy Yeme-İçme Haritası

Herkese mutlu haftalar! Kısa bir tatil sezonunun ardından yepyeni bir rota ile bu hafta Ataköy'ün altını üstüne getirelim istedim.. İstanbul'un 5 Altın Çıpa ödüllü ilk marinası olan Ataköy Marina ve civarında bulunan en keyifli lezzet noktalarını keşfetmek için, hazırsanız başlıyoruz ;)

08.09.2014 11:00

Cihangir Yeme-İçme Haritası

Biraz melankoli, biraz tarih, bol sanat, türlü lezzet, ucu açılmaktan yorulmuş kurşun kalemler… Cihangir sokaklarındayız. Kanuni’nin yitirdiği oğlu Cihangir adına kurdurduğu semtin sokaklarında dolaşırken tam da bu kelimeler çağrışıyor dimağımda. Oradan damağımın tadına yönelip en özel yeme-içme noktalarını gözüme kestirmek ve sizlere anlatmak üzre yolculuğuma başlıyorum. İşte bu haftaki mekanlarımız:

23.07.2014 19:57

Beyoğlu Yeme-İçme Haritası-2

Herkese mutlu haftalar! Geçtiğimiz hafta başladığımız Beyoğlu turumuzun bu haftaki bölümünde rotamız Çiçek Pasajı’ndan Taksim’e uzanıyor.. Sözü fazla uzatmadan hemen sizlere lezzet duraklarımızı sıralıyorum:

14.07.2014 14:00

Beyoğlu Yeme-İçme Haritası-1

Herkese merhaba :) Bu hafta İstanbul’un kalbine uzanan ve iki bölümden oluşan yazı dizimde, tıpkı Ahmet Ümit'in Beyoğlu'nun En Güzel Abisi romanında söylediği gibi en güzel abilere rastlanan Beyoğlu sokaklarında, keyifli mekanlarda lezzetlenip, Nevizade’nin güzelim meyhanelerinde dem vurarak, tarihin arka sayfalarında gözlerimizi süzelim istedim.. Bu keyifli yolculukta bana eşlik etmek isteyenler için işte duraklarımız;

01.07.2014 15:42

Galata Yeme-İçme Haritası

Bu hafta Galata Kulesi mihenk olmak üzere; hepimizin haftada en az bir kez de olsa yolunun düştüğü, kesiştiği, Karaköy’den dünyanın ikinci metrosu olan güzelim Tünel ile İstiklal’e uzandığı ara sokaklarda dolaştım. Keşfedilesi leziz mekanları, yokuşları, havası, insanları ve İstanbul’un pek çok yerinde hissedilen tarih bezeli sokakları ile yine keyifli bir rota bizleri bekliyor. Hazırsanız başlıyoruz..

19.05.2014 12:52

Karaköy Yeme-İçme Haritası

Baharın gelmesi ile daha da şenlenen İstanbul’da bu haftaki rotam eski Antik Galata semtinin modern adı olan ve ‘damak tadının yeni üssü’ olarak gösterilen Karaköy oldu. Tarih boyunca bir liman ve ticaret merkezi olma özelliğiyle ön plana çıkan Karaköy’de, Balık Pazarı içinde yer alan yılların balıkçılarından, modern yaşama ayak uydurmuş şık restaurantlara kadar sıkı bir tur yapmaya hazırsanız, başlıyoruz :) İşte haritamız..

06.05.2014 16:21

Bebek Yeme-İçme Haritası

Herkese mutlu haftalar :) Geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi Yeniköy’ün altını üstüne getirmiş ve bahara yakışır bir tur gerçekleştirmiştik. Bu hafta Kırıntı’dan başlayıp La Boom’a uzanan rotamızda, kendinizi bir an için güneyde bir balıkçı kasabasında hissedebileceğiniz, Boğaz Avrupa’nın en güzel semtlerinden biri olan Bebek’teyiz.. Meşhur Badem Ezmecisi’nden Hisar’a sırtını yaslamış kahvehanelere uzanan, biraz günümüzden birazsa tarihten hikayelere dalıp çıkmaya hazırsanız, buyrun gelin benimle..

28.04.2014 15:22

Yeniköy Yeme-İçme Haritası

Herkese merhaba.. Bundan böyle her hafta rotamı İstanbul’un çeşitli bölgelerine düşürerek yeme içme haritalarını siz gecce.com okurları için oluşturacağım. İlk turumuzda Sarıyer’in Boğaz’a uzanan en güzel noktalarından biri olan Yeniköy’de, sağınızda deniz, birbirinden eşsiz yalılar, solunuzda ise erguvan ağaçları ve akasyalar ile harika bir tura çıkmaya ne dersiniz? Bu hafta La Boom’dan Kaşıbeyaz’a uzanan rotamda, Yeniköy’ün yeme içme mekanlarını sizler için dolaştım.. Balıkçılardan tarihi kahvehanelere, börekçilerden mantı evine kadar Yeniköy’ün özel mekanlarına gelin birlikte göz atalım…

21.04.2014 16:26