Arabada çanta değil çocuk unuttular!

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde Seçkin Piriler ve Kaan Tangöze’nin oğlu Hakan’ın serviste unutulması basında yer almıştı. Haberleri izlerken hayrete düştüm. Okul servisinin arabada bıraktığı bir çocuk, çanta ya da telefon değil…

Gözlem

Şimdi… Arabada çanta unutulur, telefon unutulur ama çocuk unutulduğu inanılacak bir bahane değil. Kasti yapıldığına inandığım bu olay için bir savunma bulamıyorum. Böyle bir servis şoförüne çocuklarını emanet eden anne ve babanın da daha iyi araştırma yapması gerektiğini düşünüyorum.

Daha önce haberlerde serviste ceza olsun diye bırakılan bir çocuğun öldüğü haberine rastlamıştık. Bu tip olaylar arttıkça insanlığın algıları da bozuluyor. Yeni ve berbat ötesi bir ceza şekli mi türüyor diye soruyorum. Allah’tan oradan geçen duyarlı bir vatandaş durumu fark ediyor da polisi arıyor. Ama her çocuk şanslı olmayabilir ve bunun sonuçları felaket doğurabilir.

“ŞEKERİM SENİN YANINDA YÜKSELİYOR.”

Seda Sayan ve Nihat Doğan giydikleri aşkın rengi kırmızı kıyafetleri ile uyumla gözlere şenlik sundular. Ferhat ile Aslı, Kerem ile Şirin gibi Nihat ile Seda’yı izledik. Söyledikleri manidar şarkılarla birbirlerine gönderme yapmış olabilirler mi diye düşünmedik değil. Aradan her ne kadar yıllar geçmiş olsa da hala ilk günkü gibi birbirlerine sevgi ve heyecanla bakan örnek bir çift sergilediler. Öylesine romantiktiler ki, bir an sevgililer günü programı zannetmedim desem yalan olur.

Nihat Doğan’ın sivri çıkışlarından ötürü ona geçmişte sürekli “Sakın” diyen Seda Sayan’ın bu kelimesi program boyunca konu oldu. Seda Sayan böyle söylemesini “Senin şekerin bazen yükseliyor, o yüzden durduruyordum.” diyerek açıklarken Nihat doğan da “Benim şekerim senin yanında yükseliyor!” diye cevap verdi.

Onların da gülerek ve eğlenerek mizahı bol bir program sergilerlerken aynı heyecanı ve neşeyi bizler de izlerken yaşadık. Onlar ne derse desin, gözlerinde parlayan ışık hala sönmemiş.

Bunlarda ilginizi çekebilir: