Bu dizilere ne oluyor?

Biri dizileri lanetledi mi? Bu diziler neden tutmuyor?

Gözlem


Uzun bir ara köşe yazmadım ancak benim gibi bir çenebaz için dilini tutup oturmak pek de mümkün olan bir şey olmadığından ve hiç kopamadığım Gecce ailemi de çok özlediğimden yeniden merhabalar.

Konumuz diziler. Ve en son dört bölümle final yapan “Yüzleşme” dizisi. Bu dizilere ne oluyor, biri dizi dünyasını lanetledi mi diye bir soru aklıma geliyor. Zira ben Uğur Yücel’i nerede dursa izlerim. Hele ki bu kez çiçeklerin, mis kokulu görünen parfümlerin, cennet gibi bir kasabanın ortasında yer alıyorken. Dizinin konusu çok sıra dışı değildi evet ama izlenmeyecek gibi de değildi. Üstelik görüntü kalitesi, sunduğu manzaralar ile tam bir görsel şölendi. İç karartan dizilerin yanında rengârenk çiçekleri ile iç açan, insanı izlerken bile huzura götüren bir diziyken, ne oldu da olmadık bir finalle bitti anlamak zor.

Peki, bu dizilere ne oluyor?

Gün geçtikçe her anımızı, dakikalarımızı bile ele geçiren teknoloji mi bu dizileri katlediyor yoksa insanlar artık çok daha olmadık bir şey mi arıyorlar bilemiyorum. Büyük reklamlar, ciddi yatırımlarla ve kaliteli oyuncularla, ki bence güzel bir senaryoyla bile gelen bir dizi gün geçmeden bitiyor. Bu sadece Yüzleşme dizisi için geçerli bir durum da değil üstelik. Bu birçoğunun başına geliyor. İnsanlar her geçen gün telefonlara ve bilgisayarlara yapışıp televizyonu unutuyor. Yani görünen o ki, bir dönem televizyon izlemeyi bile kötü sayan kesim, şimdi gözlerini telefonlarından ayıramayıp daha kötü bir tarafa doğru gidiyor. Televizyonda dizi izlemek bir ya da iki saatimizi alıyorken, telefon bize kendimiz için bir ya da iki saat bile bırakmıyor. Gelen teknoloji gideni aratıyor.

Benim son dönem sıklıkla yayından kaldırılan diziler için analizim budur. Siz de kendi fikirlerinizi yoruma yazabilirsiniz. Ama dizikolikler ümidinizi kaybetmeyin, bir gün öyle bir dizi gelecek ki kimse dokunamayacak. Siz yine Yaprak Dökümü misali (İnşallah öyle olmaz da) beş yıl bile izleyeceksiniz.

Sevgiler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: