Çocuk sevmek de bir sanattır!

“Nerede masum bir çocuk varsa, ben hep orayı özlüyorum.”

Gözlem

Bu sözler oyuncu Gamze Özçelik’e ait. Kendisini en çok da “Arka Sokaklar” dizisinden bilirim ben. Hali, tavrı, duruşu işle hep beğendiğim bir oyuncudur. Lakin son yaptıklarından haberim yoktu. İnstagram hesabını açtığımda gözlerime umut doldu. Tıpkı kendisinin de umut adına çıktığı yol gibi… Çocuk sevmek de bir sanattır çünkü herkes yapamaz bunu. Kendini iyiliğe, yardıma ve çocuklara adayan bir insanın kalbi gözlerinden görülebilir mi?

Bence görülebilir. Bu hayatta, çiçeğe, yaşlıya, hayvana ve çocuğa bakmak zordur. Sabır ve geniş bir yürek ister. Bunu yapabilenlerin yürekliliği her zaman büyük saygıları hak eder. İnsanın olmanın sınavıdır bunlar. Ve bu hayatta ruhu doyurup güzelleştiren de bu saydığım dört şeydir. Düşünsenize, çocuksuz, çiçeksiz, hayvansız ve yaşlılar olmasa. Kimi seveceğiz, neyi koklayacağız, neyi okşayacağız ve o şahane hikayeleri kimlerden dinleyeceğiz?

Oyunculuğu bırakıp kendini bu yola adayan sanatçı örnek alınması gereken davranışlarıyla göz dolduruyor.

Dilerim 2018 duyarlılığın arttığı, insanlığın yükseldiği, paylaşımın çoğaldığı ve hep el ele kardeşlik içinde refah bir yıl, geleceğe iyi bir yol olur.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: