Gitti Ozan Güven, geldi Can Manay

Rolünü sevmek bu olsa gerek!

Gözlem

Acun Ilıcalı’nın storysinde paylaştığı Ozan Güven ve Yıldız Tilbe düeti ile yılbaşı performanslarını izledim de. Ozan Güven’i gülerken, hatta hobaa kollar havaya göbek atarken görmek şaşırttı. Şimdi ne oluyor biliyor musunuz? Bazen öyle bir rol çıkıyor ki, bunca zaman oynanan bütün oyunlarını silin, karakteri canlandıran oyuncu bir anda o karakterin aynısı oluyor. Hani bu sadece üzerine yapışma mevzusu da değil. Bir elbiseyi giyinip de üzerinden hiç çıkarmak istememe… Seviyor o olmayı. Ozan Güven’e baktığımda artık onu değil de direk Can Manay’ı görüyorum sanki. Dizi dışında gördüğüm kayıt ve fotoğraflarda da duruşu hep Can Manay, hatta yılbaşı geccesi için giydiği ceket bile kalıp gibi Can ceketi. Bir tek arkası kaldırılan yakası eksik. Mesela Cem Yılmaz filminde 216 karakteri de oldu. O başka biri, o yok! Ama Can üzerinde kaldı.

Bir dönemde Burak Özçivit, Malkoçoğlu olmuştu ya hani… O da uzun yıllar kaldı öyle. Gitti Burak Geldi Malkoçoğlu. Gitti Ozan, geldi Can Manay.


EĞİTİMİNCİNİN YÜZ KARASI!

“Beden eğitimi değil şeytana hazırlanma eğitimi”

Bu tweetin aklı kıt sahibi… Ercan Hamamcı...

Konya’daki bir okulda felsefe öğretmeni olan Ercan Hamamcı adlı şahısın tweetlerini okuduğumda tüylerim ürperdi.

O nedir arkadaş ya! Eşofman giyen henüz daha genç kız ya da çocuklar için nasıl bu gözle bakabilir? “Ya ben çok sapığım, ya da bu insanlar imansızlar” gibi saçma sapan bir tweetini de gördüm mesela.

Evet, sen çok sapıksın. Senin gibiler yüzünden her geçen gün artan tecavüz haberleri alıp başını gidiyor. Kadınlara bu şekilde bakan beyinler sayesinde toplum kirleniyor. Kadın olarak da, çocuklarımız için de sürekli endişelenen güvensiz insanlar haline getirdiniz bizi. Senin gibilere değil cennette ödül dilerim bu dünyada da en ağır ceza verilsin. Demiş ya hani ne olursa olsun karşılığını cennette alacağım gibi bir tweetin de. Bir de öyle pişkin, öyle kendinden emin. Üstelik bu beyin bir de eğitimci. Allah çocuklarımızı böyle eğitimcilerden(!) korusun.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: