Instagram'ın en sevilen çiftleri!

Ah hava, bugünlerde çok tatlı. Ekim el sallayıp usulca uzaklaşırken yanımdan, Kasım nefes nefese koşarak gelip oturmaya hazırlanıyor yamacıma. Hınzır! Ne soğuk olduğu belli ne sıcak, hep bir karışık aklı… Bu kaçıncı gelişi sayamıyorum ama o da gidiyor hep. Gidenlere çok da takılmıyorum aslında. Nasılsa yine geliyorlar.

Gözlem

Rüzgar oradan oraya esip önce aşağıdaki bahçemizde bulunan yenidünya ağacının yapraklarına çarpıyor, sonra gelip balkonunda oturan benim yüzüme… Bir elimde sonbaharda daha bir tutkunu olduğum sıcacık kahvem, diğer elimde tuttuğum cep telefonumda açık olan Instagram sayfam ve en sevdiğim ünlülerin hikaye paylaşımlarını müptela bir şekilde takip ediyorum. Kimine bakarken gülüyor, kimine bakarken düşünüyor, kimine bakıp “Ayy ne güzeel” diye iç geçiriyorum. Gözüm yok onlarda çünkü benim gözüm bu gün eve geç kalan ve hala gelemeyen eşimde, aklım ne pişireceğimde ve fikrim yeni kitap kurgularımda, yeni felsefelerimde… Neyse… Sonra kalkıp bilgisayarımı da balkona getirerek bunu bir liste yapsam nasıl olur diye soruyorum kendime. Kahvemin dibi göründü, yüzüme çarpan rüzgar benden ayrılıp sardunyalarıma değerek onları titrettiğinde ben de yazmaya başlıyorum.

Onlar evliliklerini ulu orta yaşamaktan korkmayan, çekinmeyen en örnek alınası Instagram çiftlerinden. Birçok kişinin özel hayatını gizli tutmak için çabada olmasının yanı sıra bazı ünlülerimiz mutlulukları ile kıskandırmak değil örnek olmak anlayışı içinde, Instagram'dan yaptıkları paylaşımlarıyla dikkatleri üzerlerine çekiyor. Bu isimlerden ilk akla gelen ve en çok takip edilenler şöyle.

İşte Türkiye’nin en sevdiği ve en çok takip ettiği instagram çiftleri.

Listemizin 1 sırasında Şahan ve Selin Gökbakar çifti var


Şahan Gökbakar’ın Instagram hesabından sık sık yaptığı “Karım, öv beni!” videoları diğer videolarına oranla hep en çok izlenen olmuş. Çiftin birbirlerine, “Karım, Kocam” diye hitap etmeleri takipçilerine ne kadar sevimli geliyorsa, bu ‘öv beni’ videoları da bir o kadar sempatik ve samimi geliyor. E, övülmeyi hak eden adam her defasında azıcık zorla olsa da övülüyor. Bu hallerini insanın defalarca izleyip güleceği gelirken birçok kişi maşallah demeyi de ihmal etmiyor. Nazar boncuklu bir maşallah da bizden kendilerine…

2. sıramızda Demet Akalın ve Okan Kurt çifti var


Çiftin genellikle ev halleri ile paylaştıkları özellikle hikâyeleri büyük ilgiyle takip ediliyor. Kocasına “Minik” diye hitap eden Demet Akalın ve eşi Okan Kurt’un birlikte izlediği diziler ve programlar ile evlerindeki sıcak ortamı herkesle paylaşmaları çok seviliyor. Aşklarını ve işlerini göz önünde yaşayan ve nazardan en az korkan dobra dobra çiftimize bir iğdeli maşallah da bizden.

3. sırada Kenan Erçetingöz ve Gül Erçetingöz çifti geliyor


Sempatik paylaşımları, boğaz manzaraları ve her hallerini çekinmeden paylaşan doğal çiftimizin hikâyeleri son zamanlarda sabah kahvesi kadar güçlü bir tutku yarattı. Sabah şekeri tadıyla her gün, güne yüksek tempolu ve enerjik başlama sebebimiz oldular. Özellikle Gül Hanım’ın “Kenaan, yine mi beni çekiyorsun? Kızgın adam!” söylemleri ile paylaştıkları hikâyeleri ilgi ile takip edilirken hem gülümsetiyor, hem de kendilerini daha çok merak ettiriyor. Onlara da kocaman bir mavi maşallah bizden…

4. sırada Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti var


Bu çiftimiz sıklıkla evlerinde olmasa da, şurada, burada, orada, her yerde, sağda, solda olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden paylaştıkları hikâyeleri ile samimi aşklarını çekinmeden yaşayan örnek çiftlerdenler. Şeyma Subaşı’nın bitmek tükenmek bilmeyen dansları ve enerjisi, Acun Ilıcalı’nın çaktırmadan gülümsemeleri ile göz önünde olmaktan hiç çekinmiyorlar. Her ne kadar Acun IIıcalı kaçsa da, biz onu Şeyma Subaşı’nın paylaştığı hikâyelerinin kıyısında köşesinde görünce hep bir arada olduklarını anlıyoruz. Kocaman bir maşallah da onlara!

5. sırada Ayşe Arman ve Ömer Dormen çifti var


Bu çiftimiz daha çok çılgın pozları ile karşımıza çıkıyor. Abuk subuk halleri, ağızları ve gözleri kocaman açık fotoğrafları, olağan dışı görünüşleri ile canlı ve heyecanlı bir çiftler. Genellikle sıra dışı hallerini paylaşırken, Ayşe Arman’ın hikâyelerinde yer alan eşi Ömer Dormen ile olan sıcak, samimi, doğal halleri çok seviliyor. Bu çiftimiz de birbirlerine genellikle “Sevgilim” diye hitap ediyorlar. Çılgın ve mutlu çifte daha çok mutluluklar diliyoruz.

İlişkilerini ortada yaşamayan ama örnek alınacak diğer çiftler.

1- Orhan Gencebay ve Sevim Emre
2- Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan
3- Halit Ergenç ve Bergüzar Korel
4- Burak Kut ve Cansel Yeni
5- Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan

Balkon gerçekten soğumaya başladı. Güneş battığı anda bedenden çekilen ruh gibi çekiliyor sıcaklık. Sonrası soğuk işte! Gökyüzünün rengi üzerine çekilen bir perde gibi usulca kararmaya başlarken ben de şimdi eve gelecek bireyler için çorba yapmaya gidiyorum. Bu günlük bu kadar! Yarın ya da daha sonra Instagram'ın en sevilen anneleri, en sevilen babaları, en sevilen dizi çiftleri ve aşıkları adlı listemiz de sizlerle olmaya devam edeceğim. Zaten Kasım ayı da, annemlerin bakkalı Kasım amcadan daha karasız. Hadi ben gittim.

Bunlarda ilginizi çekebilir: