Makyajın ayarı kaçtı!

Özellikle eyeliner’ın tadı kulağa kadar kaçtı! Eskiden eyeliner çekmenin de bir güzelliği, sempatisi vardı. Hele de Türk filmlerinde çekilen likitlerin güzelliği efsanedir. Ama günümüzde daha belirgin olsun, daha çok sivrileyim derken tadı kulağa kadar kaçtı.

Gözlem

Ucu nereye gidiyor belli değil. Güzellik ve makyaj sırları için yapılan hummalı çalışmalar ve buluşlar sayesinde makyajın tadı da kaçtı. Resmen yüzünüzün üzerine yeni bir yüz çiziyor gibi oynuyorsunuz tüm ifadelerinizle. Kontur modası, likit modası, kalın dudaklar derken herkesin yüzü birbirinin aynısı olmaya başladı. Takma kirpikler için de ayrı bir çalışma var.

Oysa makyaj küçük kusurları kamufle etmeye çalışan, insanı güzel göstermek için bulunmuş bir şeydi. Şurayı da, az daha şu kadar daha derken sadelikten uzaklaşıp kendini kaybetti. Yaşı küçük kızlar bile makyaj yaparken sahneye çıkar gibi olayı abarttı. Buna sebep her gün artan makyaj yapmanın püf noktaları, sırları videoları da olabilir ama sadelik de güzeldir. En azından kim olduğun, yüzün belli. Sen, sensin başkası değil. Dediğim gibi; makyajın ayarı fena kaçtı.

Tabii ki makyaj yapmak yerine göre gereklidir. Bazı kadınlara da inanılmaz yakışır. Bir ruj ile bile kendisi gidip başkası gelir sanki. İnsana kendini iyi ve özgüveni yüksek hissettirir. Karşındaki insana da onun için özenilmiş hissi verip pozitif enerjiyi arttırır. Ama tadı kaçmadığı sürece… Unutmayın hanımlar, tablo çizmiyoruz, makyaj yapıyoruz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: