Megastar Tarkan'ımız da olmasa...

Birkaç yıldır süregelen Tarkan-Tuba Ekinci, Okan Bayülgen gibi sansasyonel ve renkli sahneleri ile adından bolca söz ettiren ‘Altın Kelebek Ödül Töreni’ni ilk kez sessiz sakin bir şekilde izledik. Hiç olay, atraksiyon olmadı. Ya sunucumuz çok usluydu hiç gaf yapmadı ondan, ya da eski ilgisini yitirdi. Hangisi olduğunu ben bilmiyorum tabii ki ama bana köşemde yazacak pek bir malzeme vermediğini söyleyebilirim. Yine de gündemin kalbini tutmak adına bir iki kelam edeyim istedim.

Gözlem

Uzak doğuda gençliği ve dinamizmi simgeleyen kelebek, bizim aklımıza en çok, her yıl bir kez düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’ni getiriyor. Zira her yıl düzenlenen bu tören farklı bir olaya şahit oluyor. Biri birini kilosu, onusu, bunusu diyerek ya gömüyor, ya da biri birine hayran beyan önce lafla saldırıp sonra düet işi bağlamaya çalışıyordu. İzlerken güldürüyor, gülerken düşündürüyor, düşünürken eğlendiriyordu.

Dün gece hepimiz gözlerimizi aça aça, “Kim ne ödülü almış ne giymiş, ne söylemiş, aa o neden yalnız gelmiş, bu niye katılmamış” diyerek yine merakla izledik. Malum canlı yayın bu; her an heyecanlı yeni bir olay olur da dedik… ama valla hiçbir şey olmadı. Ödüllerini alanlar her zamanki ferman yazan kazananların aksine kısa teşekkürlerle sahneden indiler. Çok fazla uzamamış olmasına rağmen ilk kez neden izlerken sıkıldığımı ise çözemedim. Çözdüm de çözememiş gibi yapıyorum ya da.

Geccenin ampül gibi yanan megastarı Tarkan’ımız da olmasa sanat fakiri olacağız. Ödül alan sanatçıların başında gelen Tarkan ve Sezen Aksu ülkemizin medarı iftarlığını kimseye bırakmazken, henüz piyasaya adım atmış ve ödülle taçlandırılmış, Aleyna Tilki de onların izinden gider inşallah. Ve en iyi erkek haber sunucu ödülü Fatih Portakal, En iyi kadın oyuncu Aslı Enver, en iyi dizi Vatanım Sensin, mucize yaratanlar ödülü Erkan Petekkaya, en iyi komedi dizisi Güldür Güldür Show, En iyi kadın sunucu Evrim Akın gibi daha birçok ünlü içinde olmak üzere 32 dalda ödül sahiplerini buldu. Kazasız-belasız ve olaysız, sessiz sakin bitirdik.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: