Sinem Kobal, Ece Erken ve Fi

Komik ve alakasız başlıklar atmakta üzerime yok fark ettim. Ancak hiçbirinin bir diğeri ile alakası yok. Ayrı ayrı yorumladığım yazıları tek başına bir başlıkta toplasam, “Dam üstünde saksağan, gel bize bazı bazı” gibi saçma bir şiir çıkardı ortaya. Neyse… Gündeme dair yorumlarım aşağıda. Keyifli okumalar.

Gözlem

SİNEM KOBAL, BU ROL SANA OLMAMIŞTI

Yüz Yüze dizisi yayından kaldırıldı. Sinem Kobal sanki buzdolabına girmiş de donup çıkmış gibiydi sürekli.

Geçtiğimiz haftalarda Show TV’de ekrana gelen “Yüz Yüze” dizisi yayınlandığı iki bölüm sonunda yayından kaldırılma kararı aldı. Daha dumanı üzerinde olan diziye çok fazla şans tanınmadan, reytinglerinin düşük olduğu gerekçesi ile kaldırıldığı söyleniyor. Sosyal medyada çeşitli sayfalarda bu soruya yanıt arandığında yorumların nerdeyse %80’i Sinem Kobal’a o rolün olmadığını ve bu sebepten kaldırıldığını düşünüyorlar.

Benim yorumuma gelince… Ben diziyi birinci bölümünü tam olarak bitiremeyecek kadar izleyebildim. Evet, açıkçası ben de bitiremedim. Sinem Kobal’ı Selena rolü ve başka filmlerde olan rolleri ile bilirim ama bu rol cidden üzerinde bedeni farklı bir elbise gibi durmuş. Yani nasıl söylesem, olmamış işte. Bir kere ciddi, soğuk ve sert polisi oynayacağım derken kendini kasmaktan bir hayli rahatsızdı hareketleri. Buzdolabına girmiş de donup çıkmış gibiydi sürekli. Belki bundan ısınamadık biz de. Belki biraz zaman geçse bütünleşebilirdi rolü ile ama daha önce oynadığı tarz karakterlerden farklı olunca ne diyelim “Cıx Sinem Kobal” bu rol sana bence de olmadı.

ECE ERKEN’İN OCAĞI SÖNDÜ

Ece Erken’in sosyal medya hesabından birkaç gündür fırınım da fırınım diye isyanlarını izleyip duruyordum. Açıkçası ben bile artık bu fırına ne oldu diye merak etmeye başlamıştım. Ünlü sunucunun bozulan fırını için çağırdığı servis, “yapıp getireceğiz” diyerek fırınını alıp götürmüş. On gündür ses seda çıkmayınca, Ece Erken artık sosyal medya hesaplarından bu durumu paylaşıp duruyordu. Hayranları da aynı numarayı arayıp sormak istediklerinde durum anlaşıldı. Meğer sevilen sunucu dolandırılmış. Gelen servis sahte bir servismiş ve fırını kapıp ortadan yok olmuşlar. Bugün son hikâyesine bakarken gülmeden edemedim. “Ocağım söndü!” diyor ama Allah söndürmesin diyorum ben de. Beyaz eşya bayilerini ararken dikkatli olun. Sahte servisler türemiş belli ki.

BEKLENEN GÜN GELDİ: Fİ İÇİN SON SAATLER

Siz izlenecek dizi yaptınız da biz mi izlemedik?

Ay Yapım’ın dizi ve filmlerindeki seçiciliği ve başarısı inkâr edilemeyecek kadar ortada. Kalite ise kalite, eserse eser…

Ve beklenen gün yani 9 Kasım geldi. Uzun zamandır çoğumuz böyle gün saymıyorduk doğrusu. Dizi furyasının yavaş yavaş izleyicisini kaybetmesinin sebebi, artık hep kendi kendini tekrar edişiydi. Yayından kaldırılanlar, eleştirilenler derken aklı başında izleyecek dizi sayısı oldukça aza inmişti. Arada bir çıkıyor böyle diziler “Fİ” gibi. Tam artık dizi izlemiyorum denilen zamanda ilaç gibi gelip başarıyla kendisini izletmeyi başardı. Bu demek oluyor ki, siz güzel diziler yaptınız da biz mi izlemedik? Böyle sıra dışı ve farklı projeler artsın umarım.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: