Soğuk hava ve depresyon!

Soğuk hava üşengeçlik yaratıyor ve üşengeçlik depresyonu tetikliyor.

Gözlem

Kışın gelmesiyle değişen havanın rengi grileşince evrene hep birlikte kötü enerji yaymamıza sebep oldu. Boğuk havaların esaretinde depresyona giren kadın sayısı da havalara bağlı olarak artıyor.

Bunaltıcı hava, soğuk, üşüyen eller derken kalp bilmediği bir sıkıntıyla kıvranmaya başlıyor. Böyle olunca da insan ya en yakınındakine sarıyor, ya da sağa sola çatıyor. Hep birlikte toplanıp küme küme havaya yaydığımız enerji topları birleşip iyi olanları da etkiliyor. Peki öyleyse ne yapmak lazım?

Aslında çözüm çok basit. İlk önde depresyonun yarattığı tembelliği üzerimizden atmamız geliyor. Bunalım hırkalarını çıkarıp, saklandığımız battaniyelerin altından kurtularak arkadaşlarımızı aramanın, bir yerlere çıkmanın, yeni planlar yapmanın ve yürüyüş yapmanın önemi büyük. Kişi hareketlenince hava soğuk bile olsa ısınan bedeni, bu hareketlilikle önce üzerindeki ağırlıktan kurtulacak, sonra canlanmaya başlayacak. Çözülen buz gibi kalbinin etrafına çöreklenen bunlatıcı his de yok olup gidecek. Önce bedeniniz, sonra içiniz ısınacak ve ortada depresyon diye bir şey kalmayacak.

SİNEM KOBAL PES Mİ ETTİ?

Son çektiği dizinin hüsranı Sinem Kobal’ı da kötü etkilemişe benziyor. İki bölüm yayınlanması ile yayından kaldırılan dizi Yüz Yüze’nin suçlusu olarak herkesin yüklendiği sanatçı pes mi ediyor? Evet, dizideki rolü ile bütünleşememişti, bunu ben de yazmıştım ama oyunculuğu kötü dememiştim. Nitekim Romantik Komedi filmindeki başarısı kesinlikle tartışılmaz. Çok iyiydi. Moda sektörüne yeni bir anlam katmak için yola çıkacağı ve kendi markasını yaratacağı konuşulsa da ortada oyunculuğu bırakmasını gerektirecek hiçbir şey yok. İnsan her işte başarılı olacak diye bir şey de yok.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: