Ünlüler arası toplu gönderme!

Bazı ünlüler instagram sayfalarını facebook duvarlarına çevirdi. Sürekli bir laf atma ve imalı paylaşımlar ile yapılan göndermeler var. Özlü sözler ile ‘ben lafımı ortaya koyarım, isteyen üzerine alır, istemeyen bırakıp kaçar’ tarzında bir ürün yerleştirme gibi laf yerleştirme platformuna döndü ortalık. Onlar yüreğini bir şekilde soğutur, laf zaten gideceği yeri bulur. “Aman nasıl olsa instagram var, ne gerek var şimdi kavga, çene, dövüş polemiklerine. Yazarım lafımı o anlar nasıl olsa” deyince atışan ozanlar gibi karşılıklı laf çarpması ile döşendi ortalık. En çok kullanılanlar ise şöyle.

Gözlem

“Ederin fazla değer, soytarıyı kral eder.”
“Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.”
“Düştüğünde yanında olan değil, kalkman için el uzatan dostundur.”

… gibi gibi… Biz toplum olarak genellikle içimizi bu şekilde serinletiyoruz. Hoş söylemek istediğimizi direk kişilerin yüzlerine söylesek daha iyi olur ama bu şekilde de toplu gönderme yaparak bir taşla bilmem kaç kuş vurmuş oluyoruz. Ama bazen o iş komediye gidebiliyor. Hiç üzerine almaması gereken kişi ilk üzerine alınan oluyor. Bundan sebep ben direk söyleme taraftarıyım. Ama içim soğumaz, yüreğimin yağları erimez diyorsanız kopyala yapıştır. Çok baba laf sokmalar var. Örneklendirelim.

“Ne kralına giderin alayına. Bir durum varsa kralı da gelir ayağıma, alayı da…”

“Sokak lambası gibi olma ey yar! Kime yandığın belli olsun.”

“Olur olmaz kişilere içini dökersen döktüklerini toplamak yine sana düşer.”

“Çok konuşmaya gerek yok. Herkes kimliğini cebinde, kişiliğini benliğinde taşır.”

“Beni anlayan anlar, anlamayan gider kumda oynar.”

VE GURURUMUZ EFE ÇETİZ

Ve son gururumuz Efe Çetiz’e değinmeden edemeyeceğim. Gençlerin böyle parlayabilmeleri hele ki bunun bizim toplumumuzdan çıkıyor olmaları ne kadar umut verici. Gelecek için ışık adeta. Sanat için verilen çaba ülkeyi kurtaracak en büyük silahtır. Çünkü savaşlar unutulup sanat konuşulacaktır. Bana bu baba sözleri söyleten Efe, ilham alınası türden bir başarı gösterdi.

Henüz 12 yaşında olan çocuğun topladığı tam 30 madalyanın 26’sı altın. “Buzun Efendisi” diye lakap almış kendine. Bu derece konuşulmuş başarısı. Dünya Basic Novice A Boys katagorisinin tek kısmında dünya rekoru kırmış. Seni tebrik ediyor, alnında öpüyorum Efe. Çoğalmanız dileği ile…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: