Alaçatı ve Bodrum’da bu hafta...

Langaza, Hacımemiş Palas Alaçatı'nın küçük Reina'sı olmuş; bayıldımmm. Ve tabii ki Delinin Sofrası Alaçatı, Galen Türkbükü, Sahne Türkbükü ve elbette My Cabaret Türkbükü Cenk Eren bu haftaki diğer favori adreslerim oldu. Önce Alaçatı ile başlayalım.

GÜL'CE GÜNDEM

Bu hafta Alaçatı’ya gidenlere 2 favori önerim var.

Langaza Alaçatı

Langaza Alaçatı; of of nefis bir menüsü var. Menü mübadele mutfağı ağırlıklı. Mekanın şefi İzmirli, lezzet severlerin yakından tanıdığı Ahmet Güzelyağdöken. Sahibi ise dünya şekeri Barış. Kendini yeme içme sektörüne adamış profesyonel bir avukat ama şimdilerde Alaçatı Langaza ile haşır neşir.


Hatta bu yıl Langaza'ya iki kardeş mekan daha gelmiş. Hacımemiş köylüsünün yıllardır kahve olarak kullandığı mekanı almış, restore etmiş ve modern bir kahvehane yaratmış. Çeşit çeşit kahveleri ile hoş sohbetli bir yer olmuş burası.
Bir de yine Hacımemiş Mahallesi’nin sonundaki Dutlu Meyhane’yi bünyelerine katmışlar ama tabii ki benim ilk göz ağrım Langaza. Nefis yemekleri ve harika ambiyansıyla Alaçatı'nın favori mekanları arasında çoktan yerini almış durumda. Bu arada her akşam Langaza'da yemek sonrası canlı canlı jazz keyfi yapmanız mümkün.

Delinin Sofrası

Gelelim Alaçatı'da bu yıl açılan Delinin Sofrası’na. Ahahahha ismi gibi gerçekten deli bir sofrası var. Sahibi sevgili Haldun Demirhisar Hacımemiş'i Hacımemiş yapan adam. Hacımemiş Palas adlı butik otelin hemen altında köşede Delinin Sofrası’nı açmış, hemen iç kısımda da yine bu yıl açtığı ve kapalı bir alanda hizmet veren Delinin Discosu var, onun bahçesinde de Neyse Bar yer alıyor. Bu üç yeni marka bu sezon resmen Hacımemiş'e damga vurmuş…

İlk akşam Delinin Sofrası'na gittim ve içeride hazırlanan açık masanın üzerine dizilen sıra sıra mezelere vuruldum. Neler yok ki… Ege ve Rum mutfağının en güzel meze ve yemeklerinden seçtiğiniz yemekler küçük küçük tabaklarda masanıza geliyor, yanında dilerseniz çay bardağında rakı… Of of of… Gerçekten deli bir sofra; anlatılmaz yaşanır; hatta gidilip yenir.


Haldun Demirhisar lezzet severler için iddialı bir mekan açmış. İçeride açtığı Neyse Bar'a da bayıldım. İzmir ve İstanbul sosyetesinden herkesler orada. Kendini göstermek isteyen Neyse'ye gitsin ama şık gitsin benden söylemesi. Bu arada içeride kapalı alanda yer alan Disco’da sabaha kadar müzik yapılıyor. Buz gibi klima altında tepin, tepinebildiğin kadar. Şayet karnınız acıkırsa yine içeride iddialı mı iddialı SushiMoto sizleri bekliyor. Sushileri oldukça iyi, tavsiye ederim.
Anlayacağınız Hacımemiş Palas'ta akşama yemekle başlayıp, sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Haldun Demirhisar küçük bir Reina yaratmış Alaçatı'da; daha samimisi, daha özeli.

Bu yıl Türkbükü'nün en yenisi Galen

Galen eski Fidel'in yerine açılan harika, pırıl pırıl bir yer. Sahibi Bursalı genç patron Erdi, burayı alıp tepeden tırnağa yenilemiş. Gerek odaları, gerek plajı, gerek restoranıyla bambaşka bir yer olmuş ve sayesinde eski Türkbükü ruhu canlanmış bence.

Gündüzleri beach, akşamları restaurant&club olarak hizmet veren Galen'in işletmesini Erdi ile birlikte bu işlerin piri, deneyimli bir isim, Didem Özgen yapıyor. Şu anda Türkbükü'nde favori beachlerimden biri Galen. Mekanın gündüz menüsü bir harika; özellikle gidip gözleme yemenizi tavsiye ediyorum.


Hafta sonları happy hour'ları oldukça meşhur; her hafta sonu farklı DJ'lerin performansları oluyor. Akşamları restoranın menüsü oldukça iddialı ve şık. Zaten şef aşçıları yıllardır Fidel'in de şefi olan bir isim. Anlayacağınız Fidel'in eski lezzetlerini de bulabileceğiniz bir yer burası ama yeni lezzetleri de deneyin derim.

Akşam yemeğinden sonra mekanın yan tarafı kulüp olarak hizmet veriyor. İyi müzik istiyorsanız Galen'e takılabilirsiniz.

Türkbükü demek Sahne ve My Cabaret Türkbükü Cenk Eren demek

Türkbükü 2 yıldır gerçekten Sahne İstanbul ile coşup, müziğe doyuyor.

Haftanın 5 günü ünlü sanatçıların performanslarını sergileyip konser verdiği Sahne, gerçekten kelimenin tam anlamıyla müthiş gecceler yaşatıyor herkese.

Demet Akalın'dan Fatih Ürek'e, Yıldız Tilbe'den Hakan Altun'a, Serkan Kaya’dan Serdar Ortaç'a kadar her akşam bir yıldız var Sahne'nin sahnesinde…

Sahne’ye devam edeceğim ama önce ilk durağımız My Cabaret Türkbükü Cenk Eren

Biz geçtiğimiz cumartesi akşamı BVS Group’un sahibi olduğu My Cabaret’e Cenk Eren dinlemeye gittik. Her Cumartesi My Cabaret'de sahne alan Cenk Eren gerçekten sahnede MuH-Te-ŞeM. Her hafta Cenk Eren dinlesem, izlesem bıkmam. Tam sahne adamı, repertuarı harika hele arada Tanju Okan şarkılarına bir başlıyor; damara bağlamamak imkansız.


Bizim gittiğimiz akşam herkes oradaydı. Süreyya Yalçın ve eşi Ozan Baran bir masada arkadaşlarıyla, Serdar Bilgili şarkıcı Linet, yeğeni Şebnem, Murat ile diğer masada, Ergun Yıldız ve Öykü Serter başka masada, Selen Görgüzel ve eşi Hamdi Alkan bir diğer masada, Tayfun Topal, Kenan Erçetingöz, ben ve BVS Group’un ortağı Bayram Yıldız başka masada, sosyetik hanımlar Nuray Fenercioğlu, Serap Sarı, Hande Yılmaz diğer masada, Eda Aşık ve arkadaşları başka bir masada… Yani anlayacağınız Cenk Eren'in tüm hayranları olarak oradaydık ve oturacak yer yoktu! Ve bir ara baktım herkes ayakta dans ediyordu.

Ve sonra sahneye Linet çıktı. İsyan’ı bir okudu, resmen ortalık inledi. Bence Linet, My Cabaret'de haftada bir sahne almalı; kadın yıkılıyor çünkü. Canımm Cenk Eren seni seviyorum ve bu kadar insanı her hafta bir mekanda topladığın için seni tebrik ediyorum.

Ve gelelim Sahne Türkbükü’ne…

Cumartesi akşamı Cenk Eren sonrası o hızla soluğu, Sahne'de sahne alan Demet Akalın'da aldık. Sevgili Demet'in gerçekten sahnesi çok iyi. Eğleniyor, eğlendiriyor. Kadında sıfır kompleks, gayet samimi ve içten. Hele şarkıları olay.
Sahne o akşam Demet Akalın'ı dinlemeye gelenlerle hınca hınç doluydu ama tabii ki Demet Akalın farkı vardı. Kadın tam Sahne kadını; şık, güzel, samimi…


Tebrikler Demet Akalın; yolun her zaman açık olsun. Dinlemekten en keyif aldığım sanatçılardan birisin…

Bunlarda ilginizi çekebilir: