ALIŞVERİŞİMİZE YÖN VEREN MODEL KADINLAR

GÜL'CE GÜNDEM

Onlar ne bir model, ne de podyuma çıkan bir manken. Hayranlıkla karışık bir gıpta, o fotoğraf ve haberlerde verilen her küçücük bilgiyi yiyip yutma ve hemen uygulama telaşıyla karışık bir hırs. 'Model kadınlar' bize hissettirdikleri bunlar veya benzerleri. Kendinizi ne kadar şahane bulursanız bulun, kendinize güveniniz narsisizim sınırına ne kadar yakın olursa olsun, kıskanmadığınızı söylemeyin sakın.
Bir çok kadın onların üzerine giydiği kıyafetlerin peşine düşüyor. Nereden almışlar, hangi marka, terzisi kim? Bu sorular meraklı bayanlarımızın kafasını sürekli yoruyor ve araştırmak zorunda kalıyorlar.
Peki kim bu model kadınlar? Sanatçı manken veya politakacı olmadıkları halde hepimizi yakından ilgilendiren kimisi gerçekten başarılı, kimisi sadece nefes kesici, hoş, şık, dikkat çeken ve bir şekilde bize ilham veren kadınların başını siyaset dünyasının yeni ama başarılı ismi Cem Uzan'ın güzel eşi Alara Uzan çekiyor. Avrupai fiziği ile en güzel hanımlar arasında. İtalyan modacıların tasarımlarını ağırlıklı olarak tercih eden Alara Uzan, salt güzelliği ile değil, davranışları, anneliği ve iş kadınlığı ile bir çok kadının beğenisini toplayarak örnek olan bir model kadın.
Dedeman ailesinin en güzel kızı Özlem Önal. Kocasından ayrıldıktan sonra her geçen gün daha da güzelleşen, giyim tarzını yenileyen Özlem Önal, 2000'li yıllarda sosyetenin en havalı kadınlarından. Moda konusunda gerçek bir model kadın. Yeni tasarımları önce o giyiyor. Geçtiğimiz haftalarada 'New York Moda Haftasın'da ''Luca Luca'' defilesini üzerinde Luca Luca imzalı şık elbisesiyle izledi ve bizlere Luca Luca adlı modacıyı tanıttı. Şimdi kimbilir kaç bayan Luca Luca imzalı bir elbise edinmek için yanıp tutuşuyordur. Sosyetenin diğer model kadınları arasında yer alan, Elif Germiyanlıgil, Tansa Mermerci, Sarah Bennet, Esra Oflaz ise kendi tarzlarını yakalamış kadınlarımızdan. Elif Germiyanlıgil medyanın en çok ilgilendiği bayanlarından. Dekolte, iddialı ve kendi tasarımı giysileriyle bir çok kadına ilham vermeye devam ediyor. Onun sayesinde terzisi Melek Bilgin'i tanımayan kalmadı.
Esra Oflaz ise iş dünyasındaki başarılarıyla bir çok kişi tarafından örnek alındı ve son yılların sıkı iş kadını ve en iyi giyinenler arasında model kadın olmayı başardı.
Sarah Bennet ise tüm zamanların en 'Model Erkeği' Alinur Velidedeoğlu ile evlenince yaşamı ve statüsü birden bire değişti. Tabii gözde olmanın verdiği avantaj ile giyim tarzı da tamamen değişerek model kadınlar arasında yerini aldı.
Tansa, Yosun, Derin Mermerci kardeşler de tarzları ve fizikleriyle medyanın ve kişilerin ilgi odağı olmayı kısa sürede başardılar ve kendilerini genç yaşta geliştirdiler. Paranın verdiği güç sayesinde giyim tarzları çok kısa zamanda değişerek moda dünyasında belirleyici oldular ve 'Model Kadınlar' arasında kısa zamanda kendilerine yer edindiler.
Yukarıda ismini yazdığım 'Model Kadınlar' belirleyici moda elçileri olduklarından, büyük giyim firmalarının veya aksesuar mağazalarının bu 'Model Kadınlar' için kolleksiyon hazırlayıp piyasaya sürmesi lazım. Çünkü onlar kendi isimlerinin markalarını zaten oluşturmuş durumdalar ve bir çok kadını alışveriş ve başarılı olma konusunda peşlerinden sürüklüyorlar.
Bu hafta da mutlu kalmanız dileğimle :)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: