Bodrum’daki keyif duraklarım…

Yaz demek Bodrum demek… Yılın tüm yorgunluğunu attığım, nefes aldığım, huzur bulduğum bir yer benim için. Öyle güzel mekanlar, beachler var ki burada insanın kendini cennette gibi hissetmemesi imkansız. İşte benim cennetim dediğim keyif duraklarım, en özel beachlerim…

GÜL'CE GÜNDEM

X Beach


Ambiansı, rahatlığı, servisi, yemekleri, müzikleri ve Ağustos ayının ilk haftası itibarıyla her pazar günü akşam üzeri 18:00’da başlayacak canlı müzikli happy hourları’yla benim birinci sıramda X Beach var...


Hele ki X Beach içinde yer alan Ginger Restaurant’ın menüsünde yer alan birbirinden leziz yemekler ve harika ortamı beni benden alıyor.


Her gün ünlü isimleri burada sıklıkla görebilirsiniz. Sevgili Tayfun Topal bu yaz da harikalar yaratmış anlayacağınız.


Casa Costa Beach


Listemin ikinci sırasında evim gibi olan Gündoğan Casa Costa Hotel’in Beach'i Casa Costa Beach var. Minimalist, modern ve bembeyaz olan Casa Costa Beach, Ege Denizi’nin en güzel suyu ile buluşuyor.


Gün boyu nefis yemekler ve gün boyu canlı DJ performansıyla, her gün farklı müzik seçenekleriyle tam anlamıyla keyif alacağınız bir beach. İskele üzerinde yer alan özel cabanaları ve şezlongları ile isterseniz ayrıcalıklı bir gün de geçirebilirsiniz.


Ağustos ayı boyunca Casa Costa Beach pazar günleri ünlü isimlerin beach partilerine de ev sahipliği yapacakmış; bilginize…

Moon Beach & Restaurant


Yalıkavak Moon Beach & Restaurant Otel, favori beach ve restoranlar listemde üçüncü sırada yer alıyor. Ali & Erkan Ünal kardeşlerin bu yıl yepyeni bir konseptle açtıkları Moon Beach ve Otel'in tüm otel odalarının dekorasyonunda beach'te ve restoranda Ali Ünal'ın güzeller güzeli eşi Ayşegül Ünal'ın zevki ve emeği var.


Tepeden tırnağa, menüsünden müziğine orta alanında yer alan havuzuna kadar tam bir İbiza havasını yakalayan mekan çocuklarınızla da çok rahat edebileceğiniz bir yer.


Buraya her gittiğinizde mutlaka sosyetik ve ünlü isimlerle karşılaşacaksınız; benden söylemesi. Moon Beach'te de Ağustos ayı boyunca her Cumartesi ünlü isimlerle partiler düzenlenecek, haberiniz ola.

Mufla Plaj


Ve tabii ki Mufla… Bu sezon kendine kardeş edinip Mufla Plaj’ı yarattı Yalıkavak'ta. Mufla Plaj tam da Bodrum Bodrumlu bir plaj. Nefis denizi, iskelesi, kademeli alanları, nefis pideleri ve menüsü ile gün boyu keyif alacağınız bir plaj. Mufla Plaj'ı diğer plajlardan ayıran diğer bir özelliği hafif müzik yapması. Yani size diyorum ki dinlenmek, denize girmek, kitap okumak istiyorsanız Mufla Plaj tam size göre.


Mufla Plaj'ın işletmesi, Mufla Restaurant’ın da işletmeciliğini üstlenen yeme-içme sektörünün deneyimli ismi sevgili Ergun Yıldız'a emanet. Bu arada Bodrum’da haftanın üç akşamı Mufla Restaurant’ta yemek yemeyi tercih ediyorum. Nefis bir menüsü var. Açık mutfakta yapılan yemekler, yine açık tezgahta sergileniyor. Dilediğiniz yemeği ve mezeleri gözünüzle görerek seçiyorsunuz ve masanıza sipariş veriyorsunuz canlı canlı, ağzınızın suyu aka.


Sonra Mufla bahçeye geçip nefis deniz manzarası eşliğinde romantik bir ortamda keyif yapıyorsunuz. Mufla'ya her gittiğinizde göreceğiniz ünlüler arasında Hakan Akkaya, Çağla Şıkel, Cenk Eren ve Saba Tümer başı çekiyor. Ve tabii ki daha bir çok ünlü burada keyif yapmayı tercih ediyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: