ECE ERKEN VE EVLİLİĞİ!

GÜL'CE GÜNDEM

Bu hafta bir değişiklik yapıp magazin gündemine düşen mevzuları kısa kısa yazacağım. İlk kısa çiçeği burnunda evliler Çağla Şıkel ve Emre Altuğ'dan olacak. Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye Emre Altuğ şu açıklamayı yapmış. 'Evlilik, durumumuzda pek bir değişiklik yaratmadı fakat yalnızca Çağla ile benim kıyafetlerim bir odaya artık sığamaz oldu. O yüzden evin bir odasını daha giyim odası yapıp Çağla için 200 adet elbise askısı aldık' demiş. Tabii bu haber de manşetten gazetedeki yerini almış.

Allah aşkına sevgili Emre Altuğ, Türkiye'nin her yerinde bombalar patlıyor; senin yakındığın şeye bak. Hem ayrıca Çağla Şıkel'in kıyafetlerinin çokluğundan kime ne? Aldığınız iki yüz elbise askısi kimi ilgilendirir? Bu açıklama yerine yeni evlilere ya da yeni evleneceklere örnek olacak birkaç iyi söz söyleseniz ve de evliliğin kutsallığı ya da neden evliliği tercih ettiğinizi anlatsaydınız sizin daha aydın ve de çağdaş olduğunuzu göstermiş olacaktınız. Fakat elbise askısı almaktan dert yanmanız biraz abuk olmuş. Hayran kitlenizi yalnızca bu şekilde konuşarak özendirmeye teşvik ediyorsunuz. Bu tarz haberlerin kaç genç kızımız ya da erkeğimizin içini burktuğunu hiç düşünmüyor musunuz? Halk yalnızca sizin yer aldığınız camiadan oluşmuyor bunu sakın unutmayın!!

Hülya, Sadettin, Kaya ve Feraye

Geçtiğimiz günlerde Hülya Avşar ile birlikte Sadettin Saran'ın Kaya Çilingiroğlu ile hayat arkadaşı Feraye Tanyolaç'ın tatil yaptığı tekneye berber gittikleri ve gün boyu teknede hep beraber çocuklarıyla birlikte eğlendikleri yazılmıştı. Ben haberi okuyunca kesinlikle buna inanmamıştım ve de inanmamak da ertesi gün Hülya Avşar'ın yaptığı 'Teknede Sadettin Bey yoktu' açıklaması üzerine haklı çıktım. Hülya Avşar'ın 'terbiye kurallarına ve bizim karakterlerimize göre hepimizin bir araya gelmesi uygun değil' demiş. Bravo Hülya Avşar'a tam herkesin duymak istediği açıklamayı yapmış. Aklınız alıyor mu Allah aşkına Sadettin Bey ile Kaya Çilingiroğlu'nun böyle bir ortam yaratıp bir araya geleceklerine?

Kaya Çilingiroğlu'nu uzun süredir herkes magazin dünyasından tanıyor ve de böyle bir ortamda asla olamayacağını akıllı ve de zeki olan bir insan anlar. Kaya Çilingiroğlu gerek Hülya Avşar ile birlikteyken gerek Feraye Hanım'la birlikteliğinde -ki inşallah en yakın zamanda Kaya ve Feraye'nin evlenmelerini dilerim- duruşunu hep belli etmiştir. Kaya Çilingiroğlu'nun o sosyetik ve de modern görüntüsünün ardında sıkı mı sıkı bir tutuculuk ve de yaşadığı ilişkilerine saygı vardır. Hülya Avşar'ın da aynı şekilde özünde sakladığı tutuculuğu vardır. Bu özellikleri daha çocukken aileleri tarafından onlara verilmiştir.

Ayrılan çiftler genelde ikinci hanım ve ilk eş, eğer çocuk var ise bir araya toplumumuzda her zaman gelmiştir fakat ayrılan kadının ikinci sevgilisi ya da kocasıyla ilk eşini bir araya getirmesi çok zordur. Gerçekten bu herkesin kaldıracağı bir şey değildir. Hele ki zamanında ilk eşler birbirlerine aşık ise. Kaldı ki Kaya ve Hülya'nın bağları Zehra'dan ötürü çok kuvvetli, kopmaları mümkün değil.. Bunun yanı sıra Zehra, babası Kaya'nın ikinci eşi Feraye ile öylesine anlaşıyor, öylesine birbirlerine sevgi dolular ki Hülya Avşar bu bağlılığa bu sevgi doluluğa yalnızca saygı gösteriyor ve de Feraye ile bir araya gelebiliyor. Tebrik ederim Hülya Avşar, tebrik ederim Feraye Tanyolaç; gerçekten topluma örnek olabilecek bir ilişki içerisindeniz bunu devam etmesini dilerim. Başkaları da bundan ders almalı...

Ece Erken ve evliliği

Sevgili Ece Erken'in geçen yıl nikah masasına oturduğu yedi yıllık aşkı Tuncer Öztarhan'dan ayrılmak üzere avukatına başvurduğunu sağır sultan bile duymuştu. Hatta bir yıl evli kaldığı eşi Tuncer Öztarhan'dan talep ettiği 1.5 milyon YTL maddi, 500 bin YTL manevi tazminat isteği herkesi şaşırtmış, günlük gazetelerin köşe yazarlarını bile birbirine düşürmüştü. Yazarların bir kısmı 'bir yıl süren evlilik için bu kadar tazminat mı istenir?' demiş. Kimisi de 'elbette istenir' diye geçen hafta tartışmışlardı. Yazarlarımız tartışa dursun Ece Erken bir anda boşanmaktan vazgeçip evliliğini bir kez daha gözden geçirmeye karar almış.

Bence de Ece Erken'in evliliğini gerçekten gözden geçirmesi lazım. Dile kolay toplam sekiz yıldır Tuncer Bey ile aynı yastığa baş koymuş, bu uğurda mesleğinden ödün vermişti. Üstelik bir de gerçekten çok ama çok iyi bir aileye gelin gitmişti.

Ece Erken'in evlendiği Tuncer Öztarhan gerçekten Türkiye'nin tanınmış ailelerinden Öztarhan Ailesi'nin ikinci oğludur. Büyük oğulları Önder Öztarhan yıllar önce Nazlı Keçeli ile evlenmiş, bu evlilikten iki küçük çocuğu olmuş ve de çevresine topluma örnek gösterecek bir evlikleri vardır. Öztarhan Ailesi gerçekten köklü ve de asil bir ailedir. Ece Erken böyle bir ailenin bireyi olduğu için bence şanslıdır.

Ece Erken'i ben her zaman sempatik ve iyi bulmuşumdur. Birlikte olduğu ve de yedi yıl boyunca evlenmeyi beklediği Tuncer Bey'le evliliğini gerçekten ciddi biçimde gözden geçirmelidir. Gerçi bu saatten sonra kalpler kırıldıktan ve de işin içine maddiyat girdikten sonra bazı güvenler mutlaka sarsılmıştır fakat Ece Erken'in bunun altından da kalkabileceğini ben tahmin edebiliyorum.

Tabii iki gencin arasında yetişme ve de daha önceki yaşamlarından ötürü aralarındaki kültür farkı yaratmıştır bazı kavgaları, fakat kimler kimler ile evlendi zamanında da evliliklerini tüm kültür farklarını yenerek sürdürdükler. Buradan onlara da sesleniyorum. Hayatta her şey para değildir. İnsan yeter ki parayı istesin, istediği yerde bulabilir. Ece Erken bence bu kadar yüksek bir nafakayı eşi ile birlikte geçirdiği sekiz yılda işinden kazanacağı paraları hesaplayarak istemiştir ama işte küçücük sinek mide bulandırır. Yaşanan sevgilerin bedeli para ile hesaplanmamalıdır. Topluma mal olmuşsanız kendi içinizde çözmeniz lazım bu büyük nafaka olaylarını, halkın gözüne gözüne sokmaya gereke yok ki! Ne kadınlar tanıyorum ben kocası milyarder ama bir ev dahi vermeden kadını boşayan...


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: