EKRAN KİRLİLİĞİ

GÜL'CE GÜNDEM

Ayyyyy sabahları televizyon seyretmeyeceğim artık. Neden mi artık gına geldi sabah programlarından programlardaki astrologlardan, evlilik uzmanlarından... Ay bir de Safiye Soyman ve sevgilisi Faik Bey sabah programına başlamışlar eh hayırlı uğurlu olsun yolunuz açık olsun.

Her şey iyi hoş da sabah sabah beni bir yerimden çatlattılar. Programın adı ''Hep Seni Aradım''. Ay hakikatten çok aramışlar. Faik Bey maşallah bu işi kıvıracak, ne meraklıymış ekranlara. Safiye Soyman'ı bile susturabiliyor Faik Bey.

Gelelim programın içeriğine; 60 ila 70 yaş arasında olan çiftleri almışlar karşılarına evlendirmeye çalışıyorlar. Üstelik 3 tane uzman eşliğinde. 1 astrolog 2 evlilik danışmanı ile... Zaten programda astrolog olmasaydı şaşardım, hangi kanalı açsam mutlaka sabah programlarının her birinde bir astrolog boy gösterir oldu. Yeter artık ya yeter!

Yapımcılar sizlere de yeter diyorum artık ekran kirliliği aldı başını gidiyor. Televizyon varoşluğu yaşar olduk.

Gelelim Safiye Soyman'a. Faik ve Safiye 60 yaşını geçmiş iki insanı karşılarına uzmanlar eşliğinde evlendirmeye çalışıyorlar. Yok olur mu olmaz mı? Anlaşırlar mı? Anlaşmazlar mı? Huyları uyar mı? Uymaz mı? Allah aşkına bırakın bu işleri 20 yaşında deneyimsiz gençlere rehberlik yapmıyorsunuz 60 yaş üzeri insanlara rehberlik yapıyorsunuz. Onların da bunca yaşanmışlıkları vardır. 60 yıla geçmiş evliliklerini, ilişkilerini, çocuklarını, hayat ile kavgalarını sığdırmış insanlara rehberlik yapmaya kalkmayın ya ayıp oluyor artık. Sizler televizyon karşısındaki izleyiciyi iyice salak yerine koyuyorsunuz gerçekten yeter artık bu tür programlara para harcayan kanalların aklına şaşayım ben...

TANYELİ VE EBRU ŞALLI

Sabah programıyla başladım yazıma devam edeyim bari. Geçen sabah Sabahların Sultanı Seda Abla'nın programını seyrederken sinirden bir güldüm bir ağladım gerçekten ağladım. Huuu n'oluyoruz ya Allah aşkına durun aldınız başınızı gidiyorsunuz, kıyamet getireceksiniz zorla başınıza. Seda Abla'nın geçen sabah ki konukları evlere şenlikti, her telden vardı.

Şarkıcı prens Baha beyaz takımlar içinde tam bir prensti vallahi bir de o kafasını Azer Bülbül gibi oynatarak şarkı söylemese tam bir prens olacak.

Bir de uzun süredir Seda Sayan'ın programını seyretmiyordum iyi ki seyretmişim vallahi program değişmiş. Baha şarkı söylerken Seda Sayan klip çevirecek diye hep bekledim ama anlaşılan bırakmış Seda Sayan artık klip çevirmeyi, vallahi Baha'nın yanına bile yaklaşmadı acaba yeni kocası Onur Şan'dan yasağı mı geldi klip çekimlerine her neyse bizim aklımız ermez Seda Sayan'ın işlerine.

Gelelim konuklardan eski dansöz yeni hip hop şarkıcımız Tanyeli ve dans ekibine. İlahi Tanyeli sen dansözlüğüne devam etsene, şarkı söylemek sana hiç ama hiç yakışmamış üstelik hip hop okumuşsun bir de kilolu vücuduna üstünü saran deri tarz bir kıyafet giyip başına da şapka takmışsın. Kollarındaki ve göbek bölgendeki yağlar nasıl fırlamış. Biraz Jennifer Lopez'in yandan çarklısı olmuşsun. Halbuki dansöz kıyafeti ile nasıl dolduruyorsun sahneleri devlet gibi kadın oluyorsun. Özüne bir an önce dön derim, arkasında dans eden 4 erkek dansçı ve 3 dansöz hanım ise tam anlamıyla gözlere şenlikti.

Seda Sayan'ın sabah programında Tanyeli'nin yeni imajını görmeyenler üzülmesin nasıl olsa sabahları kadın programları her kanalda bolca mevcut, Tanyeli yeni imajını göstermek için alır dansçılarını yanına o kanal senin bu kanal benim dolanır artık.

Gelelim on parmağında on marifet olan Ebru Şallı Tan'a... Maşallah ne becerikliymiş herkesi şaşırttı. Bayılıyorum Ebru Şallı'ya çocuk da yaparım kariyer de dedi ve de on parmağındaki marifetleri her geçen gün gözümüze gözümüze soktu maşallah. En becerikli anne, en iyi yemek yapan, en iyi kitap yazan, en iyi spor yapan en en en enleri bitmez oldu Ebru Şallı'nın geçen sabah da Seda Sayan'ın ''Sabahların Sultanı' programına gelen konuklarına ve de kanalı izleyen seyircilere pilates öğretmeye kalktı. Eh bir bu eksikti, yemek yapmayı ve tarifleri öğretti, güzellik sırlarını öğretti, anneliğin detaylarını ve çocuk nasıl besleniri öğretti şimdi de spor hocası olup pilates öğretmeye başladı. Neden acaba insanlar bir meslekte karar kılıp da her şeyi birden yapıp onu da herkesle ekranda paylaşmak ister anlamam doğrusu. Bırakın her işi uzmanları öğretsin. Bunları yapmayın demiyorum elbette insanlar ilgi duyduğu alanlarda çalışmalı ve bunu yaşam biçimi haline getirmeli ama eline bir davul alıp çalmadıkları kalıyor. Bir şey öğrenip hop onu kanal kanal dolaşıp halk ile paylaşmaya kalkıyorlar. Ne oluyor yani en marifetli olup sürekli göze batan kadın olmak çok mu hoşlarına gidiyor anlamıyorum. Biraz da bazı şeyleri yapamayan kadın olun bakalım nasıl oluyor. Sonrada eleştirerek yazınca kıskanç ve çekemeyen bizler oluyoruz. Fakat yinede Ebru Şallı Tan'ı bu kadar marifetli olduğu için can-ı gönülden kutluyorum. Bakalım yakında hangi marifeti ile çıkacak karşımıza merak ile bekliyorum. Bence haber spikeri olmalı Ebru Şallı ona çok yakışır haber spikerliği.

BODRUM BODRUM

Bodrum'a geldim sonunda, ay çok özlemişim Bodrum'u. Nedense beni rahatlatan içimi açan beni ağustos böceği yapan bir cennet Bodrum. Geçen hafta içi Türkbükü'nde evim olmasına rağmen denize girmeyi, oradaki sosyetik plajlarda girmeyi tercih etmeyip biraz halka ineyim dedim ve de Ortakent'i epey bir geçince Turgutreis'e gelmeden çok güzel bir plaj keşfettim. Azmak Plajı ismi ufff harika bir yerdi. Upuzun bir sahil pırıl pırıl bir deniz ve yan yana sıralanmış değişik isimlerde mekanlar olan sahil boyu beni cezbetti doğrusu. Aşırı müzik yok şezlongunda seni rahatsız edecek ve de gürültüyle konuşan şımarık insanlar yok. Kısacası gerçek Bodrum'un gerçek plajında olduğunuzu işte o zaman anlıyorsunuz. 2 gün üst üste aynı plaja gittim akşamüzeri Türkbükü'nün yolunu tutmadan evvel Bodrum Çarşısını turladım. Acıkınca da sebzeli dönerimi yedim. Anlayacağınız sade bir hafta geçirdim. Ama tabiî ki bütün yaz böyle yapma şansım olmayacak yoksa sizlere ne dedikodu verebilirim ne de sosyetenin ne yaptığından haberdar edebilirim. Bodrum'a giderken her yıl yaptığım gibi Selçuk Efes'te bulunan Meryem Ana'nın evini ziyaret ettim, Japon turistlerle bol bol sohbet edip resimler çektirdim. Japonlara bayılıyorum o kadar sıcaklar ki devamlı gülen bir yüzleri var. Bu yıl Meryem Ana'nın evini oldukça fazla Japon turist ziyaret edip hacı olarak oradan ayrılıyorlarmış. Hepsi o kadar ilgili o kadar saygılı ki şaşırdım kaldım. Çıt çıkarmıyorlar Meryem Ana'nın evinde ve etrafını gezerken. Ben yaklaşık 1 saat kaldım ve de 1 saat içinde tam 6 otobüs dolusu Japon turist geldi Meryem Ana'nın evini ziyarete. Bu tabiî ki turizm açısından oldukça güzel. Bir de dikkatimi çeken bir şey daha oldu her Japon kadının kolunda ya Gucci çanta ya da Louis Vouitton marka çanta vardı. Paris'te Louis Vouitton'un önündeki kuyrukta da yalnızca Japonlar bekliyor zaten her gittiğimde mutlaka uzun uzun kuyruklar oluşturuyorlar mağazanın önünde. Ne hikmetse merakları var işte. Bodrum Çarşısı'nı gezdiklerinde sahte Louis ve Gucci'leri görseler herhalde 1 tane bırakmaz hepsini alırlar. O kadar birebir yapıyorlar ki orjinali ile ayırmak mümkün değil doğrusu. Ben gezerken o kadar çok sosyetik ismi gördüm ki sahte çantalardan alırken şaşırdım kaldım doğrusu. Ee Bülent Ersoy bile çakma çanta satın alabiliyorsa Kapalı Çarşı'dan sosyetikler neden almasın....


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: