Gecce Mekan Oscarları ve Hakan Akkaya çatlattı!

Geçtiğimiz hafta Suada’da Gecce Mekan Oscarları ödül töreninin 16.’sını kutladık ve Türkiye’nin “En İyi 50 Mekanı”nı ödüllerine kavuşturduk. Gecce ailesi olarak uluslararası bir işe her yıl imzamızı atıyoruz.

GÜL'CE GÜNDEM

Türkiye yeme içme sektöründe yükselen bir değer. Bundan 16 yıl önce yeme içme sektörünü belli kişiler elinde tutuyordu, belli isimlerin marka ve mekanları vardı. Oysa şimdi öyle mi? Dünyanın sayılı güzel şehirlerine yeme içme dalında kafa tutan bir Türkiye var. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Kars, Kapadokya, Bodrum, Ayvalık Cunda gibi yerler turizmiyle, lezzetleriyle yeme içme sektöründe aldı yürüdü. Memleketimin her yerinden lezzet fışkırıyor. Her bölgede birbirinden güzel oteller, restoranlar ve eğlence mekanlarının en iyileri var. Ama bir de Gecce.com tarafından seçilen ve bunların arasında en iyi 50 mekan var ödülü hak eden. Ve işte bu hak edenler 24 Mayıs akşamı ödüllerine kavuştu.


Böyle bir ödül töreni dünyada yok. Peki kıymet biliniyor mu? Maalesef bilinmiyor. Kim tarafından bilinmiyor? Turizm Bakanlığı tarafından bilinmiyor. Yeme içme sektörüne hizmet veren dernekler ve TURYID tarafından bilinmiyor. Bunun gibi birçok kurum ve şahıslar tarafından bilinmiyor. Bilinmese de biz inatla, ısrarla yeme içme sektörünü bu ödül töreniyle motive etmeye devam edeceğiz.

Ödül alan mekan sahiplerini, şeflerini, aşçılarını Türkiye’nin en önemli sanatçıları ve cemiyetin ünlü isimleriyle bir araya getirip onlara unutulmaz anlar yaşatmaya devam edeceğiz. Ve tabii ki muhteşem bir şekilde tasarlanan ödüllerimizle onlara hak ettiği değeri vermeyi sürdüreceğiz.


Çünkü biz bu işe emek veriyoruz, saygı duyuyoruz. Abidik gubidik, laf olsun diye ödül töreni düzenlemiyoruz. Yeme içme sektörünü motive edip, sektöre canlılık getiriyoruz. Mekancılara kendilerini daha iyi gösterme şansı tanıyoruz. Aşçıları birbiriyle yarıştırıyoruz. İşletmecilere daha iyi bir işletme nasıl yapılır motivasyonu katıyoruz.


Kısacası Gecce Ailesi olarak 16 yıldır ayakta dimdik durarak, kimseye sırtımızı dayamadan Mekan Oscarları ödül törenini düzenliyoruz. Düzenlemeye de devam edeceğiz. Davetimize gelen tüm sanatçı dostlarıma, arkadaşlarıma, Gecce.com’u severlere teşekkür ediyorum.

Muhteşem ödül törenimizle ilgili tüm detaylar için tıklayın

Seneye yine dev bir Gecce Mekan Oscarları ödül töreninde görüşmek üzere…

DEV BİR ORGANİZASYON, DEV BİR PODYUM, DEV BİR KOLEKSİYON İLE HAKAN AKKAYA DEFİLESİ OLAY YARATTI…

Geçtiğimiz hafta Mekan Oscarları’nın ertesi günü 25 Mayıs akşamı ünlü modacı Hakan Akkaya Türkiye’de bence bir ilk olan müthiş bir defile düzenledi. Biz davetlilerin beklemediği şoke olduğumuz bir podyum, bir prodüksiyon, dev bir sahne karşısında nefeslerimizi tuttuk. Ses, ışık, müzik, mankenler, kıyafetler tam anlamıyla MuH-Te-ŞeM’Dİ. Gerçekten ben Türkiye’de böyle bir defileyi ilk kez izledim. Maslak Arena’da yapılan defile Newyork standartlarını bile geçmişti.


Hakan Akkaya sen ufacık tefecik, küçücüksün ama ruhun dev, ruhun yüksek ancak senin ruhunda olan biri böyle imza bir defileye nokta koyardı.

Defilede baş manken sevgili Çağla Şıkel’di. Aman kardeşim ne kadın bu ya! Yemin ederim ki podyumda göründüğü an insanın tüyleri diken diken oluyor. Bir kadın bu kadar mı yakışır podyuma, bu kadar mı iyi taşır giydiği kıyafetleri, bu kadar mı iyi bakar podyumdan onu izleyen gözlere?


Çağla Şıkel bugün benim diyen dünyaca ünlü mankenler listesindedir benim gözümde. Bize harika bir Hakan Akkaya koleksiyonu tanıttı ve kendine hayran bıraktırdı. Podyumda yürüyen kızlı erkekli mankenlerin hepsi özenle seçilmişti; hepsi birer heykel gibiydi.

Kısacası büyülendik. Kendimi İstanbul’da değil gerçekten New York’ta gibi hissettim. Kıyafetlerin hem şovluk, hem de giyilebilir olması da ayrı güzeldi. Benim favorim 5 elbise var ki, bu yıl sırasıyla onları giyeceğim. Hatta acilen Hakan Akkaya imzalı bir smokin diktireceğim.

HAKAN AKKAYA’NIN KIYMETİNİ BİLMEYENLER BU DEFİLE İLE UTANSIN…

Evet yukarıdaki başlığı içimden gelerek attım. Çünkü eminim ki Hakan Akkaya’nın birçok meslektaşı, tasarımcısı, modacısı vs kesinlikle Hakan Akkaya’yı kıskançlıklarından tebrik etmemişlerdir. Böylesi büyük bir defileyi, büyük organizasyonu görmemezlikten gelmişlerdir.


İşte bu da onları her zaman başarının gölgesinde bırakır ve utanç içinde yaşayıp giderler. Koleksiyonları yerlerde sürünür. Kimse yüzlerine bakmaz. Ne olursa olsun takdir ve tebrik etmeyi bileceksin; asıl büyüklük budur çünkü.

Ben Hakan Akkaya’yı ayakta alkışlıyorum. Eminim ki bir dahaki defilesi bu defilesinin önüne geçecek bir iddiada olacaktır. Çünkü Hakan Akkaya üretiyor, çalışıyor, oturmuyor. Ruhu yüksek, ruhu iyi. Çünkü o küçük ama dev bir adam. Ve her şeyin de en iyisini hak ediyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: