Işıl Reçber moda sektörüne girdi

Geçtiğimiz hafta sevgili Işıl Reçber’in yaklaşık 1 yıl önce el sıkıştığı, İngiltere’de yaşayan ve orada çok başarılı olan Zeynep Kartal ile olan ilk koleksiyonları Timeless’in defilesindeydim.

GÜL'CE GÜNDEM

Zeynep Kartal Londra’da oldukça ünlü bir modacı ve Hollywood yıldızlarını giydiren Türk modacı olarak da epey ün yapmış. Geçtiğimiz hafta 10 Karaköy Otel’in alt katında gerçekleşen defilede Işıl Reçber’in belirlediği modeller üzerinde çalışılıp tasarlanan 25 parçalık bir koleksiyon sunuldu.


1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan 25 parçalık koleksiyonun her biri ayrı güzeldi. Ben defileyi izledim, açıkçası beyaz dantel elbise grubuna bayıldım. Romantik, seksi, masumiyet her şey birleşir mi bir elbisenin üzerinde? Evet birleşmiş aynı Işıl Reçber’in kendi gibi. Işıl da güzel bir kadın; bazen seksi, bazen çocuksu bazen çok masum. Onda barınan bu dört özelliğe de bayılıyorum. Seviyorum Işıl Reçber’in duruşunu, insanlara yaklaşımını, burnu havada olmayışını.

İşte şimdi kendini tam da tasarladığı kıyafetlerinde gösterdi. Bir de yanına profesyonel tasarımcı Zeynep Kartal’ı alınca ortaya şahane bir koleksiyon çıkmış oldu. İlk koleksiyonları Timeless’ten sonra sanırım 4 mevsim koleksiyon çıkarması lazım Işıl Reçber’in. Çünkü ilk koleksiyonunun başarısı oldukça yüksek; kıyafetlerin her birinin şovluk değil, giyilebilir olması da ayrı güzel.


Defile sırasında koleksiyonla ilgili bilgi aldığım Işıl Reçber’in koleksiyonu için söylediği sözler aynen şöyle: “Bir yıldır işi planlıyoruz. Projeyi modern şehirli kadını düşünerek belirledik. Zevkli, modayı ve trendleri takip eden ama sokağa da atacak parası olmayan, yani sadece 'moda' olsun değil, klasik parçaların yılın modası ile uyarlandığı tasarımların yer aldığı bir koleksiyon hazırladık. Timeless yani 'zamansız' parçalar 10 yıl sonra da dolabımızda olur. Hatta çocuklarımıza dahi ilham verecek klasik parçalar olsun istedim koleksiyonda. Bir blazer ceketin, cigarette pantolonun, kokteyl elbisesinin, balık tuvaletin zamanı olmaz, modası geçmez ve trend kaygısı olmaz. Bunun gibi 25 parça var.”


İşte böyle söyledi koleksiyonu için Işıl Reçber. Kendisini ve iş ortağı Zeynep Kartal’ı tebrik ediyorum. Zeynep Kartal da küçücük bir kadın ama içinde dev gibi çalışma hırsı ve yüksek moda bilgisi var. Bir de deneyimli olunca ve kendine partner olarak Işıl Reçber’i seçince Zeynep Kartal’ın olayı tam 12 den vurduğunu söyleyebilirim.

Yani ben bu ikiliyi çok sevdim. Eminim moda ile ilgilenen herkes çok sevecek ve Işıl Reçber koleksiyonlarını tercih edeceklerdir. Moda konusunda çok iddialı değilimdir ama benim de az biraz gustom var. Nerede ne giyileceğini bilirim. Ayrıca dünya markalarını yakından takip eden biri olarak Timeless koleksiyonunu sevdim hatta kendime beyaz dantel elbise siparişi bile verdim. Siz de sipariş vermek isterseniz iki hafta sonra tüm koleksiyonu lidyana.com’da bulabilirsiniz.

Işılcığım adın gibi Işıl Işıl bir koleksiyona imza attın. Eminim seni çok kıskananlar vardır. Arkandan şimdi “bu da mı moda yapıyor?” diyenler, seni aşağıya çekmek isteyenler olacaktır ama sakın aldırma çok başarılı bir işe imza attın. Yüksek zevkini koleksiyonunda gösterdin seni artık moda dünyasında sık görmek istiyoruz. Bizim bu İstanbul ne ev kadınları gördü modacı olan, sonra da piyasa tarafından kabul edilen ve kapısında kıyafet diktirmek için kuyruklar oluşturulan.

Sen hem güzel, hem başarılı, hem her şeyden öte kalbi iyi olansın. Hepsini bir arada barındırdığına göre senin yolun çok daha fazla açık olacaktır.

Artık geçerli olan nedir? İyi insan olmak, hatta fazlası ile mütevazi olmak, burnundan kıl aldırmak… Sevgi ile bakalım sevelim sevilelim…

Bunlarda ilginizi çekebilir: