İstanbul'da neler oluyor?

İstanbul'da her geçen gün neler olmuyor ki, geçtiğimiz hafta yazdığım "Benim İstanbul’um" adlı yazım çok beğenilmiş. İstanbul’da yaşayıp da yazdıklarımı yapmayan o kadar çok kişi varmış ki. Ben de bana gelen maillerden anladım.

GÜL'CE GÜNDEM

Geçtiğimiz hafta 10 yıldır yayınladığımız "Best Luxury İstanbul" adlı dergimizin yeni sayısını çıkardık. Harika bir yayın oldu. İstanbul’un yeme-içme sektöründen tutun da, konaklamaya, alışverişe, sağlıktan spora, dünyada gezilmesi gereken yerlere, genç luxury bölümüne ve içinde yer alan ünlü isimlerin İstanbul ile ilgili röportajlarına bayılacaksınız.


Seçkin kitapevi ve D&R’larda "Best Luxury Of İstanbul" dergisini bulabilirsiniz. Bir de Türk Hava Yolları'nda CIP ve VIP salonlarında yıl boyu yer alacak, ayrıca İstanbul’un en seçkin otellerinin odalarında dergimiz yer alacak.

"Best Luxury Of İstanbul" dergimizle ilgili bu sabah benim için çok çok önemli olan bir hanımefendiden tebrik maili alınca o kadar sevindim ki yaptığım işin karşılığını, emeğini bu mail ile almış oldum. Kendisi benim için bizler için çok önemli bir isim. Buradan bende zarif tebrik mailini attığı ve dergimizi beğendiği için tekrar teşekkür ediyorum.

GÜLBEN ERGEN…

Sevgili Gülben Ergen’i de bir kadın olarak yaptığı işlerden dolayı tebrik etmek isterim. Küçücük yüreği ile o kadar büyük şeyler yapıyor ki duyarsız kalmak haksızlık olur. Benim için örnek kadınlardan biridir. Dişi, tırnağı ile bu noktaya gelmiştir ve eminim daha da gelecek, kat edecek çok yolu var. Yolu açık olsun. Her şeyden önce çok güzel 3 erkek çocuğunun anası. Onları öyle güzel sarıp sarmalıyor ki örnek bir anne.

Diğer bir örnek tarafı da kendi çocuklarına sarıldığı gibi diğer okumaya ve bakıma muhtaç çocukları da kurduğu dernek ile sarıp sarmalıyor. "Çocuklar Gülsün Diye Derneği"ni 2010 yılında kendi öncülüğünde başlattı ve başkanı oldu.


"Çocuklar Gülsün Diye Deneği" Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasında katkıda bulunuyor. Türkiye’nin ihtiyacı olan illerinde anaokulları kuruluyor ve bu anaokullarının içlerini çağdaş tüm materyallerle donatarak Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim ediyorlar.

Bu anaokullarının yerinden tutun da inşaatına kadar tüm masraflar dernek tarafından karşılanıyor. Okullara çocuklar rahat gidip gelsin diye servis araçları alınıyor ve yıl boyu kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi tedarik edilip okullarına kayıtlı yaklaşık 3.000 ihtiyaç sahibi çocuğa ulaştırıyorlar.

Gerçekten inanılmaz bir proje bir kadın hem kendi çocuklarını sarıp sarmalarken eğitime muhtaç diğer çocukları da bu kadar candan sahiplenmesi ayakta alkışlanacak bir durum.

Sizler de küçücük bir çocuğun okul öncesi eğitimine katkıda bulunmak isterseniz eğer "Çocuklar Gülsün Diye Derneği"nin web sitesine girin. Orada bulabileceğiniz en güzel bilgileri ve yönlendirmeleri bulup eminim küçücük bir yardımla, küçük bir yüreği sevindireceksiniz. www.cocuklargulsundiye.org

EDA TAŞPINAR VE BRONZLUK…

Sevgili Eda Taşpınar sonunda en doğrusunu yaptı ve bu yaz kadınlar ve erkekler için piyasaya Eda Taşpınar adı altında güneş kremi çıkardı. İlk Twetter'da duydum. Ertesi günde benim masamda kırmızı, şık ambalajı içinde Eda’nın iliştirdiği not vardı. Notta şu yazıyor: "Sevgili Gül bu paket elindeyse şanslısın sen de bu yaz benim kadar bronz olacaksın"

Notun güzelliğine bakın. Okurken bile beni gülümsetti. Kendimi deniz kenarında, güneşin altında hissetmemi sağladı.

Eda Taşpınar markalı güneş yağının sloganı ise "Sen de Güneşi Hapset, Büyüle Herkesi’’ yoğun bronzlaştırıcı yağ. Vallahi onu bunu bilmem hepimiz ilk başlarda hop oturduk hop kalktık ikoncan aşağı ikoncan yukarı, bu kadar da güneşte yatılmaz ki, bu ne ki vs. vs. diye ama bak gün geldi devran döndü. Arkasından atıp tuttuğumuz Eda Taşpınar’ın çıkardığı güneş yağı ile bu yaz hepimiz bronzlaşacağız.

Alın bir başarılı kadın daha Eda Taşpınar. Adını ikoncandan sıyırıp marka yapmayı başardı ve kendi markasını yarattı. Yolu açık olsun. Dilerim ki sırf güneş yağı ile kalmaz tüm Güneş serisini çıkarır. Bundan sonra da daha başarılı birçok iş onu bekliyor. Güneş yağına gelince bir kokusu var size anlatamam. Harika! Masamın üzerinde açıp açıp kokluyorum. Deniz mevsimi gelse de kullansam. Eda Taşpınar adlı güneş yağlarını sanırım şu anda yalnızca Collezione mağazalarında bulabileceksiniz. Sanırım daha sonra eczane, market ve çok daha fazla satış noktalarında yer alacaktır. Ben sizi buradan ayrıca haberdar edeceğim…


İN&OUT

İNTERNET/İN……………… Nasıl olmasın her şey TABLET PC'de

GAZETE/OUT………………Artık herkes haberleri bilgisayarından ve tabletlerinden takip ediyor.


***************

ETİLER MİDPOİNT/ İN…….. Yeni açıldı. Bahçesi harika

ETİLER MADO/ OUT………. Dondurmacıda mantı olması feci Out

***************

SARAR/İN………………….... Sezon modelleri ve renkleri harika

NETWORK/OUT…………….Kış sezonunda kullandığı tulumları yeniden kullanmış

***************

YERLİ SİNEMA FİLMLERİ/İN……En son Kelebeğin Rüyası harika.

YABANCI SİNEMA FİLMLERİ/OUT…Özellikle en son Tom Cruise filmi out

***************

KISA SAÇ/İN…………………….Bu yaz kısacık dolaşacağız özellikle Yıldırım Özdemir keserse

UZUN SAÇ/OUT…………………Feci feci out, omuzdan aşağısı ise iyice out

Bunlarda ilginizi çekebilir: