İstanbul’da popüler günler bitmiyor

Gerçekten bitmiyor. Her gün neredeyse bir etkinlik, bir davet, bir defile var. Durum böyle olunca bizde de dur durak olmuyor.

GÜL'CE GÜNDEM

DENİZ BERDAN DEFİLESİ…

Deniz Berdan yeni koleksiyonunun defilesini geçtiğimiz günlerde moda severler ve İstanbul’un popüler isimleri eşliğinde görücüye çıkardı. Koleksiyon gerçekten zamansız ve nefisti. Renklerin, desenlerin ve geometrinin müthiş kullanıldığı, yaratıcılığın sınırlarını zorladığı kıyafetler çıktı karşımıza. Her bir parça dinamik, günlük ve gecce yaşamında kullanılabilecek parçalardı. Özellikle elbiseler çok ekstraydı.


Ben defileyi Demet Akalın ile birlikte seyrettim. Demet her çıkan parçaya bayıldı ve “bunu da almalıyım, bunu da!” diyerek heyecan içinde izledi defileyi. Zaten Deniz Berdan koleksiyonunu en iyi taşıyabilecek isimlerden biri Demet. Gerek fiziği, gerek dinamikliğiyle tam bir DB kadını Demet.


Defileye ilgi oldukça fazlaydı. Moda bloggerları, dergi editörleri ve sosyetenin tanınmış tüm simaları oradaydı. Defile sonrası hepsi Deniz Berdan’ı tebrik edip bol bol resim çektirdiler. Deniz Berdan, defile finaline kızı Begüm ile birlikte çıktı. Begüm’ün de koleksiyona çok fazla katkısı var. Ana kız moda dünyasında harika bir çizgi yakaladılar. Deniz Berdan bundan böyle İstanbul değil dünya modacılarının arasına girmeyi kanıtlamış biridir. Yolu açık olsun derim.

DB koleksiyonlarını yakından görüp deneyerek almak isterseniz Nişantaşı Teşvikiye’de Deniz Berdan’ın yeni açtığı showroom’una gidebilirsiniz. İçeride nefis kıyafetler sizi bekliyor olacak. Rack İstanbul adıyla açılan showroom’da başka tasarım modacıların kıyafetlerine de yer veriyorlar. Ben gittim kendimi kaybettim. Hatta ilk önce instagram adresine göz atın derim. @rackistanbul

DİLARA KOÇAK’IN İYİ YAŞAM GÜNLÜĞÜ…

Benim canım bıcırık arkadaşım diyetisyenim iyi yaşam koçum Gecce Winter Guide ve Gecce Summer Guide dergilerimin en güzel gurme kurulu üyesi Dilara Koçak’ımın 2016 iyi yaşam günlüğünün kahvaltılı sohbetli lansmanındaydım geçenlerde.


Adress İstanbul’da gerçekleşen kahvaltılı lansmanda köşe yazarları, dergi editörleri, sosyetik ama kendine bakmayı seven hanımlar ve erkeklerle hoş sohbetli sağlıklı bir kahvaltı eşiliğinde Dilara Koçak’ımızın sağlık tavsiyelerini dinledik İyi yaşam günlüklerimizi imzalattık.


Şimdi sıra 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yeni günlüğümüze gün gün, saat saat, gün boyu ne yedik ne içtiklerimizi yazacağız ve her ayın sonunda kendi kalori hesabımızı hesaplayıp iyi yaşam günlüğümüzü oluşturacağız. Hadi siz de en yakın kitapçıya gidip bir tane sizin için, bir tane kocanız ya da erkek arkadaşınız için iyi yaşam günlüğü edinin. Hatta benden size tüyo çok iyi bir yeni yıl hediyesi de olur :)

GECCE WINTER GUIDE ÇIKTI

Çok yorulduk, çok uğraştık ama ortaya yine şahane bir guide çıkarmayı başardık. Türkiye’nin en iyi gurme kuruluna sahip tek dergi olma özelliğimizi yine sürdürüyoruz. Sevgili eşim Kenan Erçetingöz’ün başkanlığındaki gurme kurulunda kimler yok ki!

Güngör Uras, Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı, Ahmet Örs, Ali Esad Göksel, Sermet Severöz, Hasan Sabuncu, Mike Norman, Arda Türkmen, Dilara Koçak, Olcayto Ahmet Tuğsuz...


E daha ne olsun demeyin, çünkü dahası da var! İstanbul’un en popüler mekanları, bu sene popülarite de patlama yapan Kapadokya’nın en keyifli otelleri, Bodrum’un vazgeçilmezleri, Ankara’nın en gözde adresleri ve Kıbrıs’ın iddialı mekanları keşfetmeniz için sizleri bekliyor. Ve tabii ki bir kış klasiği olan kayağın en popüler yurt içi ve yurt dışı adresleri de bu rehberde!

Bu yıl en çok hangi mekan moda, nerede ne yemeli, hangi mekan çok pahalı, hangisi daha ucuz, canlı müzik olan mekan hangisi, kimler sabaha kadar açık, hangi mekana giderken rezervasyon yaptırmalısınız, hangisinde diyet menü bulabilirsiniz? Yeme, içme ve eğlence sektörüyle ilgili aklınıza gelen her sorunun cevabını bu dergide bulabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi yine bizim kış guide’ına bakmadan program yapmayın derim.


Göz kamaştıran ve fark yaratan kapak tasarımıyla dikkat çeken dergimiz tüm seçkin kitap evlerinde satışta. Ayrıca beş yıldızlı otellerde ve büyükelçiliklerde. Türk Hava Yolları’yla yapacağınız yurt dışı seyahatlerinde hosteslerden istemeyi unutmayın.

BU HAFTA MUTLAKA GİDİN

Butcha Steakhouse


Levent’te yeni açılan ve et dünyasına bambaşka bir konsept getiren Butcha Steakhouse, lezzetleriyle beni benden aldı. Bir menü bu kadar mı güzel olur! Ay bayıldım. Hemen şef şapkamı taktım ve misafirlerime muhteşem bir ilik çorbası hazırladım. Her derde deva bu çorba söyleyeyim. Gripten de koruyor. Butcha’da bu çorbayı mutlaka içmelisiniz; bayılacaksınız emin olun.

Sarıhan Gusto


Benim en vazgeçilmezlerimden. Gecce dışarı çıktım mı, finali mutlaka Sarıhan’da yaparım. Geçtiğimiz gecce kuralımı yine bozmadım ve bir davetten sonra soluğu Sarıhan’da aldım. Aman allahım; sabahın 5’inde bir izdiham, bir izdiham sormayın gitsin Sarıhan’da. Çünkü her şeyleri lezzetli. Çorbaları, mantıları, sakatat lezzetleri… Nefis, nefis. Nefis…

Bunlarda ilginizi çekebilir: