Londra'ya Demokrasi Gelinliği damga vurdu!

Geçtiğimiz hafta uzun süredir gidemediğim ama gitmek istediğim Londra’ya tasarımcı Zeynep Kartal’ın Londra Fashion Week kapsamındaki defilesine medya sponsoru olarak destek veren Gecce.com sayesinde gitmiş oldum.

GÜL'CE GÜNDEM


Gerçekten son zamanlarda izlediğim, gururlandığım hele defilenin finalinde gözyaşlarımı tutamadığım, Türk olmakla bir kez daha onur duyduğum bir defile ve final izledim. Zeynep Kartal bundan sonra seni her zaman ayakta alkışlarım.

Zeynep Kartal organizasyonu baştan sona kadar kusursuz, özenli, disiplinli, müthiş organize edilmişti. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutlarım. Özellikle defilenin organizasyonu için aylardır emek veren sevgili Zeynep Ober ve ekibine teşekkürler. Harika bir organizasyona ekibi ile imza attılar.


Londra Moda Haftası kapsamındaki Zeynep Kartal defilesinin finali tarihinde ilk kez İngiliz Parlementosu’nda yapıldı. Üstelik bu defileye bir Türk modacı damgasını vurdu. Gerek koleksiyon gerek moda şov muhteşemdi.

Ama en muhteşemi defilenin finalinde çıkan omuzları Cumhurbaşkanlığı forsu ile işlenmiş gelinlikti. Bu gelinliğin adı ise 15 Temmuz geccesi darbe girişimi ile ülkemizi bölmek isteyen teröristlerin karşısında bir kalkan gibi duran Türk halkının canı pahasına verdikleri mücadelede ve bu mücadelede yaşamını yitiren 246 şehit kardeşlerimizin anısına itafen Demokrasi Gelinliği konuldu.


Hem de İngililtere Parlementosu’nda. Bizim parlementomuz bombalanırken sevgili Zeynep Kartal İngiliz Parlementosu’nda demokrasi şehitlerimizin anısına Demokrasi Gelinliği ile Londra Moda Haftasına damgasını vurdu. Bizler de buna çıplak gözle şahit olduk, duygulandık, ağladık, büyük gurur duyduk. Her zaman her yerde Ne Mutlu Türküm Diyene.


Sevgili Zeynep Kartal dilerim aynı defileyi kendi ülkende İstanbul Boğaz Köprüsü’nde yeni ismiyle 15 Temmuz Şehitler Köprsü’nde de muhteşem bir organizasyonla tekrar edersin. Demokrasi Gelinliği ülkemizin her yerinde gösterilmeli, yürütülmeli, bir simge olmalı.

Ülkemizi yabancı bir ülkede, böyle gurur verici bir organizasyonla temsil eden modacımız sevgili Zeynep Kartal örnek alınacak bir insan. Değerlerine, ülkesine, insanına sahip çıkan ve her türlü riski göze alan gözü kara bir kadınmış. Ülkesini, vatanını, sevgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seven her insana canım feda…

Bunlarda ilginizi çekebilir: