MAHSUN KIRMIZIGÜL KONT OLMUŞ…

GÜL'CE GÜNDEM

Geçtiğimiz hafta asistanım yanıma elinde bir davetiyeyle gedi ve 'Gül Hanım Mahsun Kırmızıgül'ün Newyork'ta Beş Minare adlı 3. sinema filminin gala davetiyesi geldi.' dedi 'Eeee' dedim. 'Yani biliyorum siz öyle açılış, davet gala gitmezsiniz ama bence buna gidin çok özel 400 kişi davet edilmiş bu galaya ve de Mahsun Kırmızızgül bizzat kendi hazırlamış davetli listesini' deyince 'Eee dur bakalım bir düşüneyim' dedim ve günlük işlerime devam ettim. Tabii gün boyunca yaptığım telefon trafiğinden sonra filmi de çok merak ettiğim için gitmeye karar verdim. Tabi ki çok özel 400 davetli arasında olacağım için şık da olmam lazımdı biliyorsunuz ki dost var düşman var şimdi ayakkabıya bakılacak çanta ne marka incelenecek saç makyaj vs vs.

Akşam saat 20:00'da filmin galasının yapılacağı Kanyon Cinebonus'un önündeyim, kalabalık bir basın ordusu eşliğinde içeriye geçiş yaptım. Bende bir merak bir merak.. Bakalım gelecek dört yüz kişi arasında kimler olacak manken, sosyete, sanatçı olacak mı diye beklerken vallahi bir tane ikoncan ve bir tane manken göremedim davetliler arasında.. Ay pardon galanın tek mankeni Şenay Akay'dı ve bence geccenin en şık ismi de oydu. Ay baygınlık geldi kadınların sıradan giyimleri, taşlı tuşlu Aksaray elbiselerinden doğrusu.. Her neyse atlamadan sırasıyla yazayım sizlere ne de olsa o gecenin tek davetli kadın magazin yazarıydım. Benden başkada kimseden bu haberleri duyma şansınız bir daha olamaz.

Tabii Ömür Gedik de vardı ama farklı kulvarlarda kalem sallıyoruz kendisiyle.

Gelelim filmin yapımcısı ve yönetmeni Mahsun Kırmızıgül'e.. Vallahi kokteyl boyunca davetlilerle tek tek ilgilendi ama bir görmeniz lazımdı bizim yılların türkücüsü Mahsun değil de sanki Londra'da şatoda doğmuş büyümüş bir kont unvanıyla dolandı durdu, gelen her konukla kısa ve öz konuştu; ağzında yarım gülümseme ile şaştım kaldım doğrusu.. Ama doğuştan değil sonradan da kont olunuyormuş meğerse.

Gelelim konuklar arasında az olan ünlülere.. Gülben Ergen kocası Mustafa Erdoğan ile gelmişti galaya bir ara şöyle aynı masa etrafında sarıldık hal hatırdık sorduk birbirimize.. Ay sevgili Gülben Ergen lütfen bir an önce eski haline döner misin? Lütfen yalvarıyorum ışığın gitmiş, bitmiş sönmüş sokakta sana benzeyen o kadar çok kadın var ki o halin nedir öyle, saç, makyaj kıyafet çok sıradan çok. Tamam, anlıyorum 3 erkek evlat doğurdun ama bu kadar çabuk neden büyüttün ki kendini koskoca kadınlar gibi oldun. Ben eski Gülben Ergen'i istiyorummmmm.

New York'ta Beş Minare oyuncularından Mustafa Sandal tüm sempatikliği ve güler yüzüyle davet boyunca bir o yana bir bu yana gelen konuklarla ilgilendi. Aferin vallahi ona bu arada güzel de oynamış; bundan böyle artık şarkıcılıktan çok oyunculuğu konuşulursa hiç şaşmam.

Bu arada eşi Emina Sandal'ın kıyafeti çok kötüydü. O neydi ya upuzun bir tuvalet ve üzerine metal renklerden kafesi andıran bir yelek midir, bolero mudur ne giydirmiş modacısı, kızı yapmış uzaylı zekiye!!! Allah aşkına hiç mi aynaya bakmadın Emina? Zaten pek fazla gülmeyen yüzün bu kıyafetle iyice asılmıştı.

Filmde oynayan Engin Altan Düzyatan da tüm gecce oldukça hareketliydi yerinde duramadı.. Sevgilisi Özge Özpirinççi ise oldukça asık suratlı ve sıradan bir kıyafetle katılmıştı galaya.

Bir ara sevgili Özcan Deniz ile sohbet ettik. Ya ne güzel çocuktu bir zamanlar ama artık o da yaşlanıyor mu ne? O gecce hiç iyi görmedim kendisini belki de artık yeni bir aşk yaşamasının vakti gelmiştir. Bir ara Arda Turan ve sevgilisi Sinem Kobal'ı gördüm. Onlar da el ele göz göze düşman çatlattılar, ama pek mutlu görünmüyorlardı. Eee Sinem Kobal zamanında az koşmamıştı Arda Turan'ın peşinde hatta Arda, Eda adlı bir kız ile çıkarken Sinem bir hafiye gibi onların peşindeydi; Arda nerede Sinem oradaydı.. Arda'nın gözüne gözüne soktu kendini ama böyle fazla hırslı birliktelikler insana sonradan mutluluk getirmez benden söylemisi.

Yukarıda gördüğüm medyatik isimler haricinde gerçekten başka magazinsel davetli yoktu galada. Gerçekten gelen konuklar çok özenle seçilmiş. İş adamları, televizyon yöneticileri, sinema eleştirmenleri, gazete yöneticisi ve eşleri vardı galada. Aaa bu arada sevgili Gül Gölge ve eşi Murat saygı vardı. Gül Gölge bir zayıflamış bir zayıflamış bomba gibi olmuş doğrusu. Ben zaten çok beğenirim Gül Gölge'yi bir de Yılmaz Erdoğan ve eşi Belçim Erdoğan vardı.

Belçim Erdoğan o kadar tatlı, o kadar naif biri ki umarım Yılmaz Erdoğan ile bir ömür boyu sürer evlilikleri…

Gelelim Newyork'ta Beş Minare filmine.. Ben izledim, hem de soluksuz izledim. Sevgili Haluk Bilginer'i ayakta alkışlıyorum muazzam bir oyunculuk çıkarmış. İnsanın tüyleri diken diken oluyor izlerken. Mustafa Sandal çok başarılı, Ali Sürmeli, Mahsun Kırmızıgül, Engin Altan Düzyatan kısaca tüm ekip şahane bir iş çıkarmışlar.

Buradan filmle ilgili bir şey söylemek, yazmak istemiyorum beni aşar ben bir izleyici olarak seyrettim ve çok beğendim. Herkesin böylesine bir prodüksiyonla yapılmış Türk filmini izlemesini isterim.
Mahsun Kırmızıgül çok güzel bir iş çıkarmış. Olmuş bu iş derim bu arada Mahsun Kırmızıgül'e 'KONT'luk yakışmış ya, çocuğun meğerse içinde varmış.

Benden tavsiye; gidin izleyin derim. İzlemeden yapılan olumlu ya da olumsuz yorumlara kulaklarınızı tıkayın ben bir Türk olarak gurur duydum bu filmle….

Bunlarda ilginizi çekebilir: