Moda sektörüne giren ünlüler haftası!

Geçtiğimiz hafta hemen hemen her gün ünlü bir ismin ünlü giyim markaları için tasarladıkları yeni sezon koleksiyonlarının lansmanları vardı. Tabii benim ayaklar durur mu? O lansman senin, bu lansman benim gittim ve de Özge Ulusoy, Çağla Şıkel, Deniz Berdan’ın koleksiyonlarını yakından gördüm.

GÜL'CE GÜNDEM

ÖZGE ULUSOY VE COTENTRY…


İlk davet Özge Ulusoy’dan geldi! İstanbul Etiler’de yeni açılan ve açıldığı günden beri popülerliğini koruyan Şamdan Garden Etiler’de Cotentry markası için 3. mayo bikini koleksiyonunu tanıttı! Ben ve davete gelen herkes 70’ler havasının özgün ruhunu taşıyan bikini ve mayolara bayıldık. Gerçekten renklerinden modellerine kadar her şeyi mükemmel tasarlamış Özge Ulusoy! Bu yaz genç kızlarımızı bu bikiniler ve mayolar içinde plajlarda göreceğiz.

Özge Ulusoy kendi davetinde yine çok şık, yine çok kibardı. Tek tek gelen davetlilerle ilgilendi. Davetliler arasında cemiyet hayatının ve ünlülerin yanı sıra yeni ve eski mankenler de vardı. Eski mankenler arasındaki favorim Pınar Tezcan’dır. Şimdilerde çok güzel bir anne oldu; kızları Derin ve Duru’yla birebir kendi ilgileniyor. İyi insan olmak, iyi anneliği de beraberinde getiriyor. Eminim Özge Ulusoy da ileride çok iyi bir anne olacaktır. Canım Özgecim koleksiyonun çok güzel, sana bu yolda başarılar diliyorum. Eminim ki daha çok fazla büyüyeceğin ve büyüteceğin bir moda markan olacak.

ÇAĞLA ŞIKEL MİLLA BY TRENDYOL İÇİN TASARLADI


Çağla Şıkel’in yeni koleksiyon tanıtımı ise güzel çalışkan kadın Ayşe Kucuroğlu’nun sahibi olduğu Bebek Happily Ever After’da gerçekleşti. Ben Çağla’nın koleksiyonuna da bayıldım. Çok geniş bir ürün grubuna yer vermiş. Bikini ve mayodan tutun da gecce giyilebilecek elbiselere, t-shirt’lere, İspanyol Paça pantolonlara, deri ceketlere, şık etek ve bluzlara kadar gardırobunuzu dolduracak her şey var koleksiyonda. Gerçekten tebrikler. Kullanılan kumaşlar da gayet kaliteliydi. Bence bu koleksiyon satar.

Çağla Şıkel davetinde çok sevdiğim isimler de vardı. Başta sevgili Uğurkan Erez her zamanki gibi ilk göz ağrısı bebeği Çağla Şıkel’in yanındaydı. Uğurkan Erez çok vefalı bir adamdır. Çok özeldir. Gerçekten dosttur. İyi ki benim dostum. Her insanın güveneceği böyle özel biri hayatında olmalı. Çağla Şıkel’in de iyi ve kötü gününde hep Uğurkan Erez vardır yanında; ne mutlu bizlere ki böyle müthiş bir insanın yamacındayız.

Çağla Şıkel o gün her zamanki gibi çok şıktı; üzerinde kendi tasarladığı, baskı ve desenini kendi çizdiği bir elbise giymişti. Saçları biliyorsunuz artık sarı ama sarı saç esmer bir kadına bu kadar mı yakışır? İlk kez Türk ve de esmer bir kadında sarı saçı beğendim, tabii bir de Kim Kardashian’a çok yakıştı sarı saç. Çağla Şıkel’e sıkı sıkı tembih ettim sakın saçlarını bir daha koyu renk yapma diye. Bence Çağla yeni haliyle başka bir boyuta geçti. Daha genç ve dinamik oldu bu saçlarla. Çağla Şıkel’e bu yeni moda yolunda başarılar diliyorum yolu açık olsun. Artık o da moda dünyasının tasarımcıları arasında yerini aldı.

DENİZ BERDAN’IN NEŞELİ KOLLEKSİYONU MİZU by DB BERDAN!!!


Benim güzel arkadaşım Deniz’ciğim yenilikçi ve özgün tarzıyla kızı Begüm Berdan’la birlikte kurduğu “DB Berdan” markasıyla hazırladığı koleksiyonlarla yurt içi ve yurt dışında fark yarattı. Bu yaz içinse Deniz Berdan, Mizu için rengarenk bir koleksiyon hazırlamış. Sokak modasını hayat tarzı olarak benimseyenler için “Mizu by DB Berdan” adı altında çok özel tasarımlarını geçtiğimiz günlerde bizlere tanıttı. Teşvikiye Room’da yapılan lansman oldukça neşeliydi. Zaten kapıdan içeri adım ataratmaz kendimi neşeli bir şeker dükkanında hissettim. Her yerde rengarenk taytlar, elbiseler, renkli ve çılgın desenli t-shirt’lar ve acayip tatlı ayakkabılar vardı.

Deniz Berdan tam da kendisi gibi çok renkli ve eğlenceli bir koleksiyon hazırlamış. Desende; 90’ların 60’lar yorumuyla bilinen fenomen grubu Deelite’in gerçek üstülüğünü kullanmış. Dönemin olmazsa olmazı Lisa Frank defter kaplarından ilham alan Deniz pastel poodle köpekçikler, dondurmalar, gerçeküstü dudaklar, rengarenk mantarlar ve yine dönemin unutulmazı furby desenlerini mizu koleksiyonu için tasarlamış. Gerçekten ağzım açık öylece koleksiyona bakakaldım; hangilerini alacağımı kafamdan geçirdim durdum.

Lansmana gelenler arasında Uğurkan Erez, Ece Vahapoğlu Teşvikiye Room’un sahipleri Deniz Marşan ve Başak Dizer, Ceylan Çapa gibi birçok isim vardı. Canlı müziğin yapıldığı davette Murat Tokuz’un müzikleriyle epey bir eğlendik o akşam. Denizciğim seni tebrik ediyorum yine harikalar yaratmışsın. Benim güzel, neşeli yaşlanmayan ruhu hep çocuk kalan arkadaşım olduğun için seni çok seviyorum…

Bunlarda ilginizi çekebilir: