SABAH SAVAŞLARI!

GÜL'CE GÜNDEM

Vallahi sabah sabah hangi kanalı açsam karşımda 4 - 5 kişilik gruplar halinde toplanmış güncel konuları tartışan ünlüler ve programın sunucularıyla günaydınlaşıyorum. Fakat bu sabah savaşları programlarında ilk fireyi Star TV'de yayınlanan Orada Neler Oluyor programı verdi. Vallahi ne şansızlık onlarınki de!

Müge Dağıstanlı ve Elif Güvendik'in birlikte sundukları program oldukça başarılı giderken Elif Güvendik yıllar önce yaşadığı bir aşk yüzünden savcılık tarafınca sorgulanınca kanal yetkilileri Elif Güvendik'i programdan aldılar ve o gün bugündür Orada Neler Oluyor'un yüzü gülmedi. Müge Dağıstanlı'nın Elif'ten sonraki partneri Şebnem Özinal oldu. Ay o neydi Allah aşkına; hiç yakışmamıştı o programa.. Zavallı Müge'ciğim tek başına programı götürür olmuştu. Bu arada adı da kötüye çıktı. Herkesi eleştiren yerden yere vuran bir magazinci gözüyle bakılmaya başlandı kendisine.. Eee Müge ne yapsın ki, karşısındaki partneri Şebnem Özinal'ın ağzı laf yapmıyor maşallah bal damlıyor. Durum böyle olunca program reyting alsın diye Müge'de bastırdı da bastırdı.. Böyle olunca da bütün kabaklar Müge'nin başına patladı.

Bir de Şebnem Özinal, Arto'yla canlı yayında birbirine girip kendi programını terk etti biliyorsunuz. Herhalde böyle bir şey televizyon tarihinde ilk kez yaşanmıştır, görülmüş şey değil doğrusu! Bu terk edişin ardından program yapımcıları da ağzı laf yapan ve Cenk Eren'e sabah savaşında rakip olabilecek bir isim arayışına girdiler ve sık sık Orada Neler Oluyor'a konuk olan Arto'ya haber saldılar. Kör istedi bir göz Allah verdi iki göz hesabı Arto da programın ikinci sunucusu oluverdi işte böylelikle.. Ama talihsizlik bu ya tam 3. haftasına girecekti taze sunucu Arto, bu sefer de RTÜK tarafından program sabah yayınından kaldırılıp gecce yarısı saat 23:00'a alındı. Vallahi ya Arto yaramadı programa ya da Şebnem Özinal'ın ahı tuttu. Bu arada olan da Müge Dağıstanlı'ya oldu. Ne güzel sabahları çatır çatır götürüyordu vallahi programı.

Sabah savaşları şimdi Kanal D ve FOX TV arasında yaşanıyor.. Kanal D'de Dobra Dobra'yı Müge Anlı - Pakize Suda ikilisi, Fox TV'deki Dobra Dobra'yı da sevgili Şenay Düdek ve Cenk Eren sunuyor. Sonra devreyi Seda Sayan, Petek Dinçöz ve Lerzan Mutlu'ya bırakıyorlar. Vallahi ne olacak bunların hali bilmiyorum. Çok zor işleri çok! Kan gövdeyi götürüyor reyting savaşlarında.. Ben hepsini ayrı ayrı seviyorum ve programlarını bir o kanal senin bir bu kanal benim dolaşarak seyrediyorum.

Fakat söylemeden edemeyeceğim bu Diyetisyen Murat Topoğlu'nun durumu ne olacak Allah aşkına.. Her gün kanal kanal geziyor adam.. Aynı zamanda Mavi Yeşil ürünlerinin de sahibi olan Topoğlu, maşallah Mavi Yeşil diyet ürünlerini de bedavaya getirip reklamını yaptı, sonra da Ülker Grubu'na sattı. Şimdi Mavi Yeşil'i bilmeyen yok.

O televizyonda son derece beyefendi görünen Murat Topoğlu'nun çok ilginç bir boşanma hikayesi varmış.. Eşi Hülya Topoğlu trioid bezlerindeki sorun nedeniyle sürekli kilo alıyormuş.. Murat Bey de bu durumda eşine yardımcı olmak yerine dalga geçmeyi tercih ediyormuş.. Eşine sürekli olarak 'vıcık vıcık yağlısın.. şişman şey' deyip psikolojik baskı uyguluyormuş.. Üstelik kızını da yemek yememesi için sürekli telkin ediyormuş.. Bu telkinlerin sonucunda kızında yemek yeme bozukluğu ortaya çıkınca Murat Bey de eşini suçlamış, 'bir çocuğa bakamıyorsun' diye..

Hülya Topoğlu'nun iddiaları bunlarla da sınırlı değil: 'Eşim çıktığı sabah programlardan günde 6-7 milyar kazanıyor ve çok iyi bir aile babası portresi çiziyor ama kimse işin gerçek yüzünü bilmiyor..' diyor Hülya Hanım.. (Bu yazdıklarım Hülya Topoğlu'nun mahkemeye sunduğu boşanma dilekçesinden alınmıştır)..

Allah aşkına kendi eşine böyle davranan, hakaret eden, çocuğunu kullanan, eşine yardımcı olmak yerine şişmansın diyerek dalga geçen bir diyetisyen, sabah programlarında kadınlara diyetle ilgili bilgileri ve sağlıklı zayıflama öğütlerini nasıl verebilir? Hele Ramazan Ayı'nda günde en az üç programa çıkıyordu.. Nerede kaldı Murat Topoğlu'nun güvenirliliği anlayamadım.

Şimdi şunu soruyorum: İlla ki neden bir diyetisyen olarak her gün Murat Topoğlu bir kanalda.. Başka diyetisyen mi kalmadı? Sıkıldık artık her gün aynı şeyleri dinleyip aynı yüzü görmekten.. Ay bir zamanlar da Zekeriya Beyaz modaydı Allah'tan modası çabuk geçti, darısı Murat Topoğlu ile ekrana çıkmaktan hastalarını muayene edemeyen Arif Verimli'nin başına..
Ha bir de İlhan Uçkan ile Astrolog Sevim Özün var, sabah programlarının gediklilerinden.. Tez zamanda onların modası da geçer inşallah..

Gelelim yeni gelin Ece Erken'e..

Vallahi bu sabah Orada Neler Oluyor programını seyredeceğim diye ekran başına geçtim ama Ece Erken'in yemek programıyla karşılaştım; hem şaşırdım hem de sevindim bu işe doğrusu. Ben Ece Erken'i ekranlarda çok başarılı buluyorum. Ekrana çok yakışan bir yüz; sempatik yemek programı ise ona çok uygun olmuş.

Akıllı kız vallahi Ece Erken; eşine, 'hayatım yemek kursuna gideceğime yemek programı sunarım' demiş eşi de 'e hadi en azından yemek yapmayı da öğrenecek' demiştir herhalde. Ece Erken bir yıla kalmaz yemek kitabı da çıkarır ve Ebru Şallı'ya sıkı bir rakip olur. Ben programı izledim ve çok keyif aldım bundan böyle her sabah Ece'yle birlikteyim sizleri de beklerim.

Bir de Ece Erken öyle güzel ve öyle göz alıcı gecce mavisi saten bir gömlek giymiş ki bayıldım. Bana o güzel gömleği nereden aldığını mail atarsan sevinirim. Sabah sabah Ece'nin mavi gömleği sarı saçları, maviş gözleri içimi açtı vallahi yolun açık olsun Ece Erken Öztarhan...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: