SEDEF ADASI’NDA BİR GÜZEL ELİO SEDEF…

Pazar günü sabah erkenden atladık tekneye ver elini Sedef Adası. Bayılıyorum Sedef Adası’na, bakirliğine, sessizliğine ve de huzuruna. Ama bayıldığım başka bir yanı da orada ‘Sedef Elio’ gibi bir mekanın olması. Mekan, Sedef Adası’nda bu yaz 3. yılını yaşayacak. Mekanın işletmecisi sevgili Aydın Samanlı, bence bu işin en üst noktadaki ismi olmuş. Mekan gecce ayrı güzel gündüz ayrı güzel, yemekler, servis şahane, hele müzik inanılmaz.

GÜL'CE GÜNDEM


Biz, Pazar günü erken saatte gittiğimizde Sedef Elio öyle sakindi ki bizle birlikte plajda iki grup, yukarıda yemek bölümünde ise iki masa vardı. Fakat öğlen yemek saati yaklaştıkça özel tekneleri ile gelenlerin sayısı arttıkça artıyordu. Hatta bir ara aramızda dedik ki acaba bugün bedava yemek mi veriliyor burada. Tabi bu işin espirisi.

Gelenler arasında İstanbul’un en seçkin isimleri vardı. ‘Elio Sedef’ inanılmaz bir kalite yakalamış bunun yaz sonuna kadar da böyle süreceğine eminim. Gelenler arasında Metin Şen ile eşi Aslı Şen yanlarında çocukları ve misafirleri ile oldukça kalabalık bir grup olarak geldiler. Yanlarında bir zamanlar Ece Erken’in ayrıldığı eşi Tuncer Öztarhan da vardı. Tuncer Öztarhan’ın yanında geçen ay New York'ta evlendiği Selin Hanım vardı. Aman aman kıza bayıldım, bir içim su üstelik de çok zarif. Sanırım ilişkileri evliliğe doğru yelken almış gidiyor. Hayırlısı, inşallah Tuncer bey bu evliliğinde aradığı mutluluğu yakalar.

‘Elio Sedef’e gün boyu gelen gidenin haddi hesabı olmadı. Kısaca kimi ararsanız oradaydı. Öğle yemeği ayrı, akşamüstü barı ayrı, akşam yemeğine ayrı masalar bir dolup bir boşalıyordu. Hatta Bodrum Türkbükü Ship A hoy’un sahibi Zafer bile arkadaşları ile gelmiş keyif yapıyordu. Selim Sayılgan, Fatih Çekirge, Levent Penso kısaca tüm İstanbul diyebiliriz.

Akşam yemeği saatinde ise öğle grubu gidip yeni gruplar masalardaki yerlerini aldılar. Harika bir ortam, manzara ve temiz hava enfes ve romantik. Daha ne olsun! İstanbul’a bir saat uzaklıktaki bu cennet ada ve ‘Sedef Elio’ muazzam. İnsanın başka yere tatile gitmek aklına bile gelmiyor.

MEHMET DERELİ VE ÇİĞDEM KAYALI’NIN KOMİK AŞKI…


Akşam yemeği saatlerinde bir ara baktım iki üç masa arkamda Sebnem Dinçgör Dereli, yakın arkadaşı Melis Ersoy ve oyuncu Yeliz Şar, üç bayan sohbet ediyorlar, keyifle yemeklerini yiyorlardı. Baktım da Şebnem Dinçgör ne güzel kadın. Yıllar evvel mankenlik yaptığı dönemde de fırtına gibi esiyordu. Yine aynı güzelliği devam ediyor. Ayrıldığı kocası Mehmet Dereli’nin ise son zamanlarda yaptıklarına inanamıyorum. Yıllardır Mehmet Dereli’yi uzaktan uzaktan tanırız. Adam magazin sevmez, gazeteci sevmezdi. Ama maşallah Mehmet beye ne olduysa 40’ından sonra her gazeteciye, her mikrofona konuşur gülücük dağıtır oldu!


Mehmet Dereli ve Şeben Dinçgör aslında sessiz sedasız ayrılmışlardı. Bu ayrılığı çoğu insan Mehmet Dereli’nin Hülya Avşar ile aşk dedikodusuna karışınca öğrenmiş ve birçok kişi şaşırmıştı. Şaşıranlardan biri de bendim. Hatta Hülya Avşar ile Mehmet Dereli’nin asla birlikte olamayacağını, bu birlikteliğin üç beş gün süreceğini ve Mehmet Dereli’nin sevdiği tek kadının, çocuğunun annesi Şebnem Dinçgör olduğunu ve eninde sonunda Şebnem Dinçgör’e döneceğini daha iki ay önce yazmıştım. Yazmıştım da maşallah Mehmet Bey, çekirge misali o daldan bu dala konmaya başladı. Sanırım yaş olarak riskli sınırlı bir yerde ondan daldan dala konuyor. Yoksa bu kadar alakasız isimlerle, bu kadar aleni bazı şeyleri yaşayacağını sanmıyorum. Nerede bir zamanların heybetli yanına yaklaşılamaz Mehmet Dereli’si, nerede şimdiki Mehmet Dereli.

En son duyduğum ise Mehmet Dereli, Çiğdem Kayalı ile aşk yaşamaya başlamış. "Bırakın Allah aşkına" dedim ilk duyduğumda. Ne alaka Mehmet Dereli ve Çiğdem Kayalı!! Ama maalesef duyduğum gerçek ve ikisi de sanki liseli aşıklar gibi basına el ele, diz dize, omuz omuza pozlar veriyorlar. Bu neyin cakası acaba? Kime poz yapıyorlar. Herkes her şeyi biliyor. Mehmet Dereli ve Çiğdem Kayalı aşkı resmen bir balon ve bugün yarın bu balon patlayacak. sonra ne olacak bilemiyorum. Mehmet Dereli 20'lik bir kızla el ele poz veririrdi, "aşık oldum" derdi eh gene anlardım ama bu ne ya!!!

Mehmet Dereli bir an önce aklını başına toplayıp gerçekten sevdiği kadınına geri dönmeli ve aşkına, karısına sahip çıkmalı. “Kol kırılır yen içinde kalır” der eskilerimiz. Mehmet Dereli’yi böyle göstermelik aşklar içinde görmek komik geliyor. “Davul bile dengi dengine” demiş eskiler. Hey gidi hey, eski insanlarımız da ne laflar varmış.

QUALİTY OF MAGAZİNE, 3. YAŞINI KUTLADI…

'Quality Of Magazine' dergisi geçtiğimiz gün yeni yaşını, İstanbul Su Ada’da bir davet ile kutladı. 3 yıldır yayın hayatında olan aylık sosyete ve magazin dergisi 'Quality Of Magazine’in geccesine ünlüler akın etti. Sektöre emeği geçen iş adamı, sanatçı ve kurumlara kendi dalında en 'Quality' ödüllerinin dağıtıldığı geccede kimler yoktu kimler.

'Quality Of Magazine' dergisinin sahibi, yıllarını bu mesleğe vermiş gazeteci sevgili Salih Keçeci, ekibi ile birlikte tüm konukları kapıda karşıladığı geccede oldukça heyecanlıydı. Ben bilirim böyle geccelerin ne emeklerle, ne zorluklarla yapıldığını. O yüzden Salih Keçeci’nin de heyacanı oldukça normaldi. Gecceye katılanlar arasında kimler yoktu ki? Sevgili Semra Özal’dan Orhan Gencebay ve Sevim Emre’ye, Ferhat Göçer’e, Bengü’ye, Deniz Seki’ye, Filiz Akın’a sosyetik Sema Çelebi’den iş adamı Mehmet Yılmaz’a kadar daha kimler kimler yoktu. Bravo vallahi bu kadar önemli ismi bir araya toplamak ancak Salih Keçeci'nin işi olurdu zaten.

Geccede her dalda ödüller verildi. 'En İyi Gazeteci', 'En iyi Dizi Oyuncusu', 'Yılın En İyi Dizisi', 'Yılın En İyi Pop Sanatçısı', 'Yılın Şarkısı' daha birçok dalda ödüller sahibini buldu. Tabi 'Yılın En İyi Magazin Sitesi' ödülünü de GECCE.com aldı. Geccenin sunuculuğunu Vatan Şaşmaz ve Gamze Karaman ikilisi yaptı.


Gecce’nin en fırlama ismi elbette Barbaros Şansal’dı. Leopar ceketi ve yakasında kırmızı gülü ile geccenin en eğlenceli ismiydi. Çekirge gibi vallahi bir o masada bir bu masada tüm gecce dolanıp durdu. Seviyoruz seni sevgili Barbaros. Bir de yıllardır tanıdığım ama hiçbir zaman aynı ortamı paylaşmadığım sevgili Emine Ün ile aynı masayı paylaştık. Emine Ün, gecceye yakında evleneceği nişanlısı ile katılmıştı. Ben bu kadar güzel, bu kadar zarif ve naif olduğunu dün gecceye kadar gerçekten bilmiyordum. Ekranda ve resimlerinden çok çok daha güzel ve daha ince. Bayıldım Emine Ün’e aynı şekilde nişanlısı da çok beyefendi biri. İnşallah ikisi de çok ama çok mutlu olurlar.

Geccenin en en rüküş ismi sevgili Yonca Evcimik’ti. Saçından tutun da elbisesine kadar baştan aşağı felaketti. Tuhaf renklerde, kısa mini bir elbise. Turuncu renkte, omuzdan bileğe kadar uzanan kat kat fırfırlı, feci duruşu olan bir kıyafet giymişti. Sanki kıyafet balosuna geliyordu. Bakın resimde görüldüğü gibi. Sevgili Yonca Evcimik biz eski güzel giyinen Yonca Evcimik’i geri istiyoruz. Geldiniz 50 yaşınıza bu ne hal!!


'Quality Of Magazine’in 3. yaşını ve tüm ödül sahiplerini buradan kutluyorum. Quality ailesine, daha nice uzun başarılı, bol kutlamalı yıllar diliyorum.

İN&OUT

SEDEF ELİO/İN… Nasıl İn olmasın şahane deniz, yemek ve atmosfer

BEYBALIK SAZENDE/OUT…boğaz da ama nafile servis ve mezeler kötü

------------------------------------------------

KIVANÇ TATLITUĞ AZRA AKIN AŞKI/İN…sonunda evleniyorlar nasıl İn olmasınlar. Sade bir tören olacakmış buradan duyurulur.

KENAN DOĞULU BEREN SAAT AŞKI/OUT..nasıl out olmasınlar. Hiç inandırıcı değiller ki. Hava da ayrılık kokusu varmış…

-------------------------------------------------------

SULTAN/İN…yıkılıyor senaryo enfes Nurgül Yeşilçay harikasın. Tüm oyuncuları ağız tadıyla zevkle izliyoruz…

İKİ YAKA İSMAİL/OUT… Senaryo ve cast kötü Erdal Özyağcılar harici oyuncular döküyor.

------------------------------------------------------

SIFIR MAKYAJ/İN… yaz geldi makyaj çantaları çöpe asla asla makyaj yok dünyada son trend budur…

MAKYAJ YAPMAK/OUT… Yüzünü boyayıp sokağa çıkmak çok fena out. Geceleri yalnızca parlatıcı…

Bunlarda ilginizi çekebilir: