Sosyete yardım için buluştu…

Yaz aylarının son günlerine geldiğimiz şu günlerde Türkiye Alzheimer Derneği gönül dostları Mersin’de yapılmakta olan bakımevi için Bodrum Türkbükü’nde bir araya geldi.

GÜL'CE GÜNDEM


Bodrum Türkbükü Fidele Restaurant’ta Alzheimer gönül dostları, Zafer Kozanoğlu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Alzheimer Derneği Mersin şubesinin başlattığı “bir tuğlada sen koy kampanyasına” destek olmak için bir araya gelerek bir akşam yemeği düzenlediler.

Alzheimer Derneği Mersin şubesi başkanı Prof. Aynur Özge bu özel yemek için günübirlik Mersin'den Bodrum'a gelerek yemek öncesi kısa bir konuşma yaparak proje hakkında bilgilendirme yaptı.


Bu anlamlı buluşmaya katılan cemiyet hayatının ünlü isimleri, son yıllarda büyük artış gösteren ve bakımı çok zor olan bu hastalıkla baş etmeye çalışan ailelere maddi ve manevi büyük destek vermiş oldular.

Bodrum’dan iki öneri…

Moon Beach


Bu yaz Bodrum'da favori beach'lerimin birinci sırasında Gündoğan Casa Costa Otel’in önünde yer alan ve Erkan Ünal'ın işlettiği Moon Beach yer aldı. Servisi, yemekleri, ambiyansı ve müzikleriyle gerçekten insana keyif veren ve dinlendiren bir beach. Üstelik bayram boyunca da açık olacak Moon Beach. Mutlaka gidin derim; özellikle taş fırından çıkma pide ve lahmacunu afiyetle mideye indirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Türkbükü Sahne


Türkbükü'ne bu yaz damga vuran mekanlardan biri de Sahne Istanbul’du. Haftanın her günü Serdar Ortaç, Demet Akalın, Serkan Kaya, Fatih Ürek ve Yıldız Tilbe gibi muhteşem sesleri dinmele imkanı bulduk. Sahne İstanbul gerçekten Türkbükü değil tüm Bodrum'a konserleriyle damga vurdu. En son Serkan Kaya’yı izledim. İlk izleyişimdi ve bayıldım; sesine, sahnesine, şarkılarına… Son yıllarda en çok dinlenecek sanatçılar arasına girmeyi başardı bence Serkan Kaya. Gelen davetliler her şarkısına eşlik etti. Bu da şu demek oluyor hayran kitlesi sıkı takipte Serkan Kaya'yı…

Bunlarda ilginizi çekebilir: