Televizyon dünyasının yeni yıldızları

Hangi sektörde olursa olsun yeni kanlara, yeni yüzlere ve yeni fikirlere bayılırım! Kendini yenileyenler favorimdir. Tam da yeniye özlem duyduğum şu günlerde, harika haberler ve yeni projelerin yankılarında buldum kendimi. Nur Yerlitaş’ın güzel haberleri yüzümü güldürdü. Aşk ve Mavi dizisinin başarısı ile gururlandım ve yeni dergimiz için heyecanlıyım! Kısacası bende muhteşem duygular bir arada. Haydi başlayalım o zaman…

GÜL'CE GÜNDEM

Nur Yerlitaş efsanesi geri dönüyor


Nur Yerlitaş yenilenen imajı ile bu kış benim diyen kadına meydan okumaya hazır! Giyim tarzı, göz alıcı farklı takıları, müthiş estetik hareketleri ve ismi gibi güzel yüzüyle bu kış ekranların en sevilen ismi yeniden Nur Yerlitaş olacak. Yaşadığı rahatsızlık ile hepimizi derin üzüntüye sokan Nur Yerlitaş, çok şükür sağlığına kavuştu. Onun bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, her daim, her şeye her zorluğa rağmen gülen yüzü ve kocaman yüreğini sadece ben değil tüm Türk halkı sevdi. Ekrana da çok yakıştı benim güzel arkadaşım. Yarışma programlarının aranan jurilerinde ilk sırada. Eğlenceli kişiliği ile ekranların en sevilen isimlerinden biri. Sizin de bildiğiniz gibi uzun bir dönem boyunca yarışma programlarında üstün moda zevkiyle juri koltuğundaydı. Son olarak “İşte Benim Stilim” yarışma programının juri koltuğundaydı. “İşte Benim Stilim” yarışması ekranlara kısa bir ara vermişti; şimdiyse yeniden izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Benim için yarışmanın olmazsa olmazı kesinlikle Nur Yerlitaş! Rahatsızlığıyla tüm sevenlerini korkutan, nam-ı diğer Nurella’mız yarışmadaki juri koltuğuna tekrar oturacak. Bende heyecanla onu tekrar ekranlarda izlemek için bekliyorum. Nur Yerlitaş’ın bende yeri bir başkadı; dile kolay tam 27 yıllık biricik dostum, ablamdır. Kadının kumaşı doğuştan harika! Rahmetli annesi onu tam anlamıyla star olarak doğurmuş desem yeridir. Nur, 27 yıl önce de aynıydı, şimdi de aynı… Ona tüm bu özellikleri şöhret getirmedi anlayacağınız; onda bu ışıltı bu gösteriş hep vardı. Ona sadece bu özelliklerini halkla paylaşma şansı verildi. E halkın sevgisi de malum; tüm Türkiye’nin biricik Nurella’sı oldu ve her zaman olduğu gibi halk son noktayı koydu.

Kalplerin ve reytinglerin yeni galibi: Aşk ve Mavi


ATV’nin yeni favori dizisi Aşk ve Mavi, sezona muhteşem bir giriş yaptı. Çekimleri Türkiye’nin en görkemli cenneti Kapadokya’da devam eden Aşk ve Mavi dizisi, şimdiden bu yılın en güzel yöresel dizisi olduğunu reytingler ile kanıtladı. Halk, baş rollerini Emrah ve Burcu Kıratlı’nın paylaştığı dizinin hikayesini, renklerini, oyuncularını ve oyunculuğunu çok ama çok sevdi!


Zaten bu sektörde son sözü kesinlikle halk söylüyor. Aşk ve Mavi dizisi için de aynısı oldu ve son sözü halk söyledi; dizi daha 2. bölümünde reyting rekorları kırmaya başladı bile. Sosyal medyada da büyük yankı oldu tabii ki. Daha sadece iki bölümle bu kadar büyük bir başarı elde eden Aşk ve Mavi şimdiden zirveye oturmuş durumda. Bu durum haliyle bana da çok büyük bir gurur kaynağı olarak yansıyor. Bildiğiniz gibi dizinin baş rol oyuncusu Burcu Kıratlı benim bitanecik, dünyalar güzeli kızım! Her şeyi geçtim; bir anne olarak onun başarısını ekranlardan izlemek en büyük gururum. Oyunculuğuna, mimiklerine olan hakimiyetine ve duyguyu izleyiciye geçirme yeteneğine hayran olduğum Burcu Kıraltı’yı ayrıca tebrik ediyorum.


Ama tabii ki bu kesinlikle bir ekip işi! Aşk ve Mavi dizisinin kadrosu da oldukça kuvvetli. Bu başarısın altında muazzam bir ekibin imzası var. Daha önce farklı dizilerle bir çok başarı yakalayan ve isimlerinden oldukça söz ettirmeyi başaran, ünlü senaristler Gül Abus Semerci ve Yelda Eroğlu, Aşk ve Mavi dizisine can veren senaristler. Akıcı, heyecan dolu, romantik ve etkileyici senaryo için iki ismi de tebrik ediyorum. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Hakan Arslan oturuyor. Türkiye’nin yetiştirdiği kusursuz yönetmenlerden biri kendisi. Dizinin yapımcısı ise Mehmet Yiğit Alp. Tüm ekibiyle olduğu kadar oyuncu kadrosu ile de bomba gibi bir proje! Tüm asaleti ve güzelliğiyle diziye bambaşka bir renk katan Işıl Yücesoy ve usta oyuncu Kenan Bal diziye bambaşka bir ruh katıyor. Ayrıca konağın kıdemli hizmetçisi rolünde izlediğimiz Bürgül Ulusoy’a da bayılıyorum! Tüm oyuncu kadrosu ile kusursuz bir iş çıkmış ortaya; Ayşegül Ünsal, Necmettin Çobanoğlu, Alayça Öztürk, Nur Yazar, Uğur Uzunel, Osman Karakoç, Cüneyt Mete, Merve Erdoğan, Gülderen Güler, Yıldız Ustabaş, Selin Dumlugöl, Muhittin Oymakçıer… Tüm kadro ayakta alkışlanacak yeteneğe sahip!

Size bu muhteşem dizinin konusundan da biraz bahsetmek istiyorum: Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi'nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet'in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gecce öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali'nin abisi Cemal'dir. Ali, Cemal'in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi'nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün geccesi ise Mavi, Ali'yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi'den şikayetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır…

Kışın keyfi yine bizimle çıkacak: Gecce Winter Guide 2017


Muhteşem, kıpır kıpır bir yaz sezonunu geride bıraktık. Şimdi önümüzde eğlence ve lezzet dolu, sıcacık bir kış var. Gecce Winter Guide 2017, 27. Sayısıyla bayilerde yerini yavaş yavaş almaya başladı. Çok çalıştık, çok gezdik ve sizin için en iyileri bir araya getirdi. İstanbul2un en iyi mekanları, eğlence kulüpleri, restoranları, otelleri ve alışveriş merkezlerini Gecce Winter Guide 2017’de sizler için seçtik. Ankara ve İzmir’in mutlaka gitmeniz gereken mekanlarını bir araya getirdik. Kapadokya’da keşfetmenizi bekleyen cennetleri sizler için seçtik. Bodrum ve Kıbrıs’ın içinizi ısıtmaya devam edecek mekanlarını ve otellerini bir bir yazdık. Her sayıda olduğu gibi bu sayıda da kendimizi yeniledik ve ülke sınırlarını aştık. Miami, New York, Paris, Londra ve Milano’nun Top 10 mekanını sizler için seçtik ve en belirgin özelliklerini sizlerle paylaştık. Bu kadarı da yetmedi tabii ki bize. Birbirinden renkli, birbirinden eğlenceli özel içeriklerimizle de harika dosyalar hazırladık. Dünyanın en eski restoranlarından, en renkli şehirlerine kadar harika içerikler sizi Gecce Winter Guide 2017’de bekliyor. Her sayfasında, her satırında harikalar yaratan dergimizi tüm D&R ve seçkin kitap evlerinden temin edebilirsiniz; tükenmeden almanızı tavsiye ederim!

Bunlarda ilginizi çekebilir: