YAŞASIN KENTLİ BURJUVA!

GÜL'CE GÜNDEM

Vallahi şu sosyete bir alem. Daha bayram tatili yeni bitti ama şimdiden, 2 ay 10 gün sonra ki Kurban bayramının programını yapmaya başladılar bile. Allah gözünüzü doyursun.

Bende tatilimi bitirir bitirmez yine işe daldım. Ee, üç gün dinlendim ya şimdi burnumdan gelir. Yok aslında seviyorum çalışmayı. Ne demiş atalarımız, "işleyen demir ışıldar"...

"gecce winter guide/2006" bitti, matbaya baskıya gitti.. Şimdi de, "İstanbul Best Place/2006" dergisinin hazırlıklarına başladık. Ocak ayında piyasaya çıkacak. Bu üçüncü sayısı ve yılda bir kez çıkıyor ama övünmek gibi olmasın nefis bir dergi. Herkesin evinde ve ofisinde bulundurması gerekli olan gerçek bir rehber dergi.

Gelelim bayram ertesi arkadaşım terzi yamağı Barbaros Şansal ile yaptığım sohbete. Harika bir adam şu Barbaros vallahi.. Yıldırım Mayruk'un hem sağ, hem sol kolu.. Daha da ötesi kolu-bacağı gibi olmuş Barbaros. Yeni yerleri Gümüşsuyu'nda. Hemen yanında da ünlü erkek terzisi Muzaffer Çaha açılıyormuş. "Burayı bir moda atölyesi yapacağım" diyor Barbaros Şansal.

"Nişantaşı artık Küçük Armutlu oldu.. Geçen gün köpeklerimi Nişantaşı'nda gezdiremedim.. Onlar için Boğaz'da bir yalı arıyorum" demez mi. Yani sosyete artık yalıları bıraksın. Baksanıza yalıların sefasını köpekler sürecek artık. Son günlerde, Nişantaşı'nda yaşayan kiminle görüşürsem hepsi şikayetçi.. Sokaklara yayınlan masalardan, kaldırım taşlarına döşenen ışıklı panolardan, tinerci ve şarapçılardan şikayetçi hepsi..

Malum semt Nişantaşı, kredi kartına 24 taksit hale getirilirken, Teşvikiye camisi duvarında şarap şişeleri dolu. Diğer yandan kaldırımlar ise parça tesirli elektrikli reklam mayınları ile süslendi. Hayvansever zihniyet hayvanların patisini kesti? Çünkü köpekler ışıklı reklamlardan ürküyor ve yürüyemiyor! Ama lokantalarda altyapıyı uyaran yazılar hala tuvaletleri süslüyor. Vallahi Barbaros'un bu söylediklerini yazmadan edemedim. ..

Ayrıca 2007 yılında İstanbul birinci bölgeden bağımsız milletvekili adaylığını da koymayı planlıyormuş. Ve böylece TRT 3, en çok reyting alan kanal olabilirmiş. Amaç memleket bütçesine katkıdan çok, halkın biraz daha gerçekleri görmesini sağlamakmış. Ne de olsa 60 ihtilalinin radyodaki ayak sesleri, Zeki Müren'in cinsiyetsiz sesi ve 80 ihtilalinin belgesi de Bülent Ersoy hanımın kavanozdaki cicisi!

Alem adamsın Barbaros Şansal.. Sen çok yaşa..

Gelelim Aralık ayında yapılacak olan "Maxi Couture (nasıl dikiş dikilir?) Umutlara Yelken Açış!..." defilesinden biraz tüyolar vermeye. 12 Aralık 2005 Pazartesi günü kendi yerleri olan Gümüşsuyu Moda Laboratuvar'ında yapılacak defile. Kaldırımlar dekor olacak. Haberlere, magazincilere elbise görüntüsü değil, gerçek bir şölen olacak. Şık kaldırımlardada, şık hanımların ardındaki üniversite görüntüsü ve belediye otobüsünün düştüğü bir görsel arzulamış Barbaros ve Yıldırım Mayruk...

Ve fonda park ile aziz İstanbul... Yaşasın kentli burjuva. Uğruna soyunmak için giyineceğimiz insanları hayal edelim. Yani eskiden sahip olduğumuz naif ve ütüsüz kimliklerimiz ile.

Şimdiden tebrikler Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: