Yazın güzelliği bu mekanlarda çıktı...

Bodrum, Çeşme ve Alaçatı derken İstanbul'u unuttuğumu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İstanbul her zaman benim cennetim olarak ilk sıradaki yerini koruyor. Yaşattığı her güzelliğin, bıraktığı her anının yeri o kadar büyük ki bende; anlatılmaz yaşanır...

GÜL'CE GÜNDEM

Çok güzel, çok lezzetli ve çoook da keyifli bir şehrimiz var bizim. Ve bu yaz, daha da doyumsuzlaştı her şey İstanbul'da! Neden mi, seyahatlerim nedeniyle daha az buluştuk ya onunla daha bi kıymetli oldu benim İstanbul'um.

Peki ben yaz güzelliğini, İstanbul'da olduğum zaman nerelerde mi çıkardım? Hazırsanız anlatmaya başlıyorum...

Dragon Reina


Muhteşem bir Boğaz manzarası, tatlı bir yaz rüzgarı eşliğinde yediğim muhteşem Dragon lezzetleri hala damağımda... Sevgili Ergun Yücebıyık, kışın Hilton Dragon'da; yazın da Reina Dragon'da ekibiyle birlikte harikalar yaratıyor çünkü. Hong Kong bölgesinin yaratıcılığı ve Szcehuan'ın özel baharatları ile sunulan Çin yemeklerini Reina'nın büyüleyen atmosferinde yemek çok keyifli. Hele çıtır ördek, tatlı-ekşi soslu tavuk ve kızartılmış dondurma muh-te-şemmmm. Yaz bitmeden bu keyfi mutlaka yaşayın derim.

Sunset


İşte benim huzur köşem... Boğaz'a yeşillikler arasından göz kırpan Sunset bahçesine bayılıyorum. Burada hem uluslararası mutfağın özel lezzetleri, hem de usta Japon şef Hiroki Takemura'nın ellerinden çıkma nefis sushileri bulabilirsiniz. Yemeklerin sunumu-lezzeti, ortamın güzelliği, personelin güler yüzü ve ilgisi her seferinde çok mutlu ayrılmanıza sebep oluyor Sunset'ten. Sadece yemekler mi, Sunset'in eğlencesi de bir harika. Akşamın nasıl başladığından haberiniz olmadan, sabahın ilk ışıklarına kadar burada gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Sedef Elio Adası


İstanbul'da bir tatil cenneti diyebilirim Elio için.Mavi ile yeşilin nazlı buluşmasına sizi şahit kılan muhteşem konumuyla burası benim için bir kaçış durağı. Hem İstanbul'dan çok uzaklaşmadan, hem de kendinizi çok uzakta tatilde hissettiren Sedef Elio Adası'nda her damak uygun lezzeti bulabileceğiniz restoranlar, keyifle güneşlenip denize girebileceğiniz beachler ve tabii ki partileyebileceğiniz alanlar mevcut. Ne zaman şehir stresinden bunalırsanız, Sedef Elio Adası bütün cazibesiyle sizi bekliyor. Hele şu günler de o kadar güzeldir ki, bence şimdiden hafta sonu planlarınız arasına alın Elio'yu...

Angel Blue


Boğaz'ın kıyısında muhteşem cazibesiyle arz-ı endam eden Angel Blue, benim vazgeçilmezim. Denizin sonsuz hazinelerini, lezzet dolu tatlarla birleştiren mekanda saatlerce oturabilirim. O kadar huzur veriyor ki Angel Blue bana. Pazar günü özellikle dostlarımı alıp burada keyif yapmaya, muhteşem lezzetlerini tatmaya bayılıyorum. Mezeleri olay, balık sunumları ve tabii ki tatları olaay, personel çok ilgili, servis kusursuz. E daha ne olsun, değil mi ama? Bu ara unutmadan belirteyim pazar sabahları muhteşem bir kahvaltı da burada sizi bekliyor.

Kaşıbeyaz Bosphorus


Alın size harika bir lezzet diyarı daha... Boğaz'da kebaba imzasını atan Kaşıbeyaz Bosphorus'un o keyifli terasında ömür geçirebilirim. Gaziantep mutfağının o eşsiz tatlarını hiç sıkılmadan sürekli yiyebilirim. Gaziantep mutfağını kendi yorumuyla daha da özel kılan Kaşıbeyaz lezzetlerini anlata anlata bitiremeyedebilirim. Acılı Antep kebabını mı söylesem yoksa patlıcan kebabını mı, içli köftesini mi anlatsam yoksa akıl kaybettiren lahmacunlarını mı? Yok, yok en iyisi ben susayım, siz soluğu bir an önce Kaşıbeyaz Bosphorus'ta alın. O muhteşem terasa yayılın ve kendinizi Kaşıbeyaz ziyafetine hazırlayın.

Bunlarda ilginizi çekebilir: