Yeni yıl için seçtiğim mekanlar

İyisiyle kötüsüye geride bırakmaya hazırlandığımız 2016 çok kısa bir süre sonra son buluyor. Dileğimiz yeni yılın memleketimize bol barış, bol huzur getirmesi!

GÜL'CE GÜNDEM

Yılbaşı için sizin için harika önerilerim var. Alışılmışım dışına çıkmak ve yeni yerler denemek isteyenler için benim ayaklar bol bol gezdi. Sizin için gezdim, denedim ve muhteşem öneriler keşfettim. İşte detaylar…

La Mia Luce


Suadiye’de yenilenen yüzü ve yükselen enerjisi ile hizmet veren La Mia Luce son zamanların dikkat çeken mekanları arasında. Klasikleşen İtalyan lezzetleri ile hem lezzetli hem de eğlenceli bir yeni yıl önerisi olarak karşımıza çıkıyor. Anadolu Yakası’nın en iyi İtalyanı olma konusunda yıllardır devam eden iddiaları hala geçerli! Renkli detaylar ve şık ayrıntılarla donatılan mekana ilk adım attığınız anda farkı anlıyorsunuz. Fiyat, lezzet ve hizmet analizi yapacak olursam; kesinlikle ideal! Yılbaşı için özel olarak hazırlanan yeni yıl menüsünü de kesinlikle tavsiye ederim!

Kalbur Et


2017’ye girmeden keşfettiğim ve uzun süredir keyifle takip ettiğim bir mekandan bahsetmek istiyorum şimdide. Başarılı mekan sahibi Metin Akdemir’in imzasını taşıyan Kalbur Et’te yaşanan lezzet mucizelerini ağzıma açık izledim. Enerjisi tavan bir işletmeci ve ortaya çıkan kusursuz lezzetler. Yaz aylarında bol bol bahçesinin tadını çıkardığım Kalbur Et, kış mevsiminde de oldukça keyifli. Kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmeye hazırlayın. Yılbaşı geccesinde de bu muhteşem lezzetlerle tanışabilir, kusursuz bir ambiyansın tadını çıkarabilirsiniz. Kalbur’da tesadüfi hiçbir şey bulunmuyor gerçektende! Tüm ürünler organik, taptaze, kendi adresinden geliyor. Hatta meraklısına şöyle bir detay da vermek isterim; Kars – Ardahan yöresinden özel olarak gelen kazlar Kalbur Et ustalığı ile sizin için özel olarak lezzetlendiriliyor. Size sadece siparişi vermek düşüyor; 1 gün önceden siparişi vermeniz yeterli.

Biber Bar


Şimdi geldik işin en eğlenceli kısmına! Nişantaşı’nda eğlence sınırlarını zorlayan bir mekandan bahsetmek istiyorum size. Yeni yıl ruhunu eğlenceli bir şekilde yaşatan Nişantaşı sakini mekan Biber Bar, dostlarla buluşmak için kesinlikle ideal bir mekan. Değişmeyen çizgisi, müdavim olmuş müşterileri ve kaliteli servisi ile etkileyici. Barından çıkan farklı ve yaratıcı kokteylleri de kesinlikle denemelisiniz. Müzik koordinatörlüğünü Fırat Tunçbaş’ın yaptığı mekanda eğlencenin tadı damaklarınızda kalacak. İster iş çıkışı keyfini çıkarın, ister hafta sonu keyfini yaşayın; isterseniz de sebepsiz bir eğlence… Biber Bar sizi bekliyor!

Akdeniz Hatay Sofrası


Antakya ve Hatay’ın misafirperverliğini ve lezzetini hissetmek istiyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir önerim olacak: Akdeniz Hatay Sofrası. Fatih’te hizmet veriyor bu lezzet dolu mekan. Kaliteli hizmet, hijyen, lezzet, samimiyet ve mis gibi kokular… Hepsi sizi Akdeniz Hatay Sofrası’nda sizi bekliyor. Tüm Akdeniz Hatay Sofrası ürünleri ve baharatları tamamen doğal şartlar altında korunuyor. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan aldıkları izinlerle Antakya’dan temin ediliyor. Anlayacağınız tamamen doğal ve organik bir seçenek. Akdeniz Hatay Gurme’nin bir kardeşi daha var, ismi Hatay Gurme! Daha özel sunum teknikleri ve detaylı bir ar-ge çalışması sonucu üretilen yepyeni ürünleri, oluşturdukları yepyeni bir konseptle Hatay Gurme’de sunuyorlar. Kesinlikle harika!

Kapı Bar


Şehrin yükselen ve hala yükselmeye devam eden semti Karaköy’de faklı bir ruh keşfetmeye, büyülü bir atmosfere yolculuğa çıkmaya hazırlanın. Kapı Karaköy, eğlencenin sınırlarını zorlayan bir Karaköy sakini. Akın Balık ve Akın Restoran gibi adını sık sık duyduğum işletmelerin bir de bar açtığını öğrenince benim ayaklar durur mu? Tabii ki hayır; koşa koşa Kapı’ya gittim. Kendizini bambaşka bir dünyada buluveriyorsunuz; briden bire kendinizi Orta Çağ’da hissediyorsunuz. Doğanın hayret verici güzelliğini fısıldayan atmosferi yetmezmiş gibi, durmuyor mu kapıda zırhlarına bürünmüş bir Orta Çağ şövalyesi! Denemeden asla anlaşılmayan bir mekan burası. Farklı kokteylleri ve keyifli müzikleriyle bağımlısı olabilirsiniz!

Zuma’da muhteşem doğum günü kutlaması


Geride bıraktığımız günlerde Zuma’da iş, cemiyet ve sanat dünyasının ünlü simalarını buluşturan bir doğum günü kutlaması gerçekleşti. Bir zamanlar Ortaköy’de lezzet fırtınası estiren ve geride bıraktığımız yıl İstinyePark’ta yeni yerine taşınan Zuma; cemiyet, iş ve sanat dünyasından tanınan simaları ağırlamaya devam ediyor. İstinyePark’ta çok büyük bir açığı kapatan ve açıldığı günden itibaren trendleri belirleyen ve belirlemeye devam eden Zuma, özel kutlamalar içinde oldukça tercih edilen bir mekan haline geldi. Özellikle cemiyet hayatının tanınan simalarının tercih ettiği Zuma’da geçtiğimiz günlerde Ülkem Güçsav’ın doğum günü kutlaması gerçekleştirildi. Bu muhteşem Doğum günü kutlamasına katılmazsam olmazdı! Benim ayaklar dünyalar güzeli arkadaşım Ülkem’in kutlamasına koşa koşka gitti. Akfen Holding CEO’su Süha Güçsav’ın nazik eşi Ülkem Güçsav’ın doğum günü kutlamasına cemiyet, iş ve sanat dünyasından bir çok tanıdık sima katıldı. Tüm şıklığı ile günün gözdesi olan Güçsav, güzelliği ve zarifliğiyle tüm davetlileri büyüledi. Doğum günü kutlamasına katılanlar arasında Fatih Ürek, Beyza Arslan, Mesude Öztanık, Bahar Şer, Feryal Gülman, Cihan Şenözlü, Işıl Reçber, Sitare Akdilek, Ayşe Kazancı, Siren Ertan gibi bir çok tanınmış sima vardı. Zuma’nın büyüleyici atmosferi ve benim canım arkadaşlarım birleşince ortaya harika bir sonuç çıktı!

Bunlarda ilginizi çekebilir: