Baldan Karanlık kapalı gişe!

TOY İstanbul’un, Kemal Hamamcıoğlu imzalı yeni oyunu “Baldan Karanlık”, kaybolan, terk edilen, bekleyen, vazgeçmeyenlerin duygusal hikâyesiyle izleyenlerin yüreğine dokunurken, bize kim olduğumuzu hatırlatıyor.

Haftanın öne çıkanları

Metin Akdülger’in tek başına muhteşem bir oyunculuk sahnelediği ve yoğun ilgi gören adeta kapalı gişe sergilenen “Baldan Karanlık” oyunu, TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşuyor.

Tiyatro, oyunculuk ve yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İstanbul, kendi prodüksiyonu olan ikinci oyununu sahneye koyuyor. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp yönettiği tek kişilik “Baldan Karanlık” oyununda daha ziyade Medcezir adlı diziden tanıdığımız Metin Akdülger güçlü ve sarsıcı bir performans sahneliyor.


Prömiyeri Aralık ayında gerçekleşen oyun, tiyatroseverler tarafından yoğun bir ilgi ve büyük bir beğeniyle takip ediliyor.İzleyenleri, çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet eden “Baldan Karanlık”; insanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorguluyor. Oyun, insana kim olduğunu hatırlatan içten anlatımıyla da izleyenleri sarmalıyor.


“Baldan Karanlık”, “Ah gözleri...” diyenlerin iç çekişlerini kayıp ormanlara sayıklıyor. Ahları devirirken, kışları yaza döndürüyor gücü güçsüz kalmış dallarıyla... Karanlık eski karanlık mı, yeni mi yoksa bu karanlık? Karanlıktan gelen ordan buraya, burdan oraya mı sever hep? Sevmek burdan oraya, ordan buraya mıdır hep? Ballı ağaç... Ahh ballı ağaç... Geri gelecek! Biliyorum... Buramı da sever misin?

Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.Her Cumartesi Maçka Gmall içindeki Toy İstanbul da izleyebilirsiniz.

Cem Yılmaz haftası!
En son hafta ortası özel gösterimde izlediğim "Arif V216’’ ile beni güldüren Cem Yılmaz bu aralar medyanın baş tacı modunda. Yeni filmindeki başarısı ile izleyenleri kahkahalara boğacak olan Yılmaz filmde nostaljinin dibine vurmuş. 60’lı yılları öyle güzel betimlemiş ki filmin neredeyse her karesi reklam koksa da başarılı buldum, Zeki Müren karakterini başarı ile canlandıran Çağlar Çorumlu ile yarışsa da ayrılmaz ikili oldukları Ozan Güven’in başarısı tartışılmaz. Renkli cıvıl cıvıl bir film "Arif V 216." 05 Ocak'ta vizyona girecek film için şimdiden biletinizi alın derim. Yılbaşı geccesi yayınlanan yeni yıl programından sonra Cem Yılmaz bu hafta da Tolga Çevik’in konuğu.

2001 yılında vizyona giren ‘Vizontele’den bu yana ekran önünde hiç yan yana gelmeyen ikili, Zorlu PSM’de sahnelenen doğaçlama oyunda izleyicileri gülmekten kırıp geçirdikleri TOLGSHOW ile ekranda olacaklar.

Çevik ve Yılmaz’ın ailelerinin de ön sıradan izlediği oyunda Tolga Çevik ile Cem Yılmaz bugüne kadar haklarında çıkan haberlere ve aile hayatlarına göndermelerde bulunurken, ikili arasında yaşanan esprili diyaloglar ve atışmalar izleyenlere unutulmaz bir gecce yaşatacaklar.

Tolga Çevik’in 10 yıldır hayat verdiği ‘Arkadaşım’ karakterinin gizemli yönetmen ile çatışmasına geçen hafta ki ilk konuğu Hülya Avşar dan sonra bu Cumartesi ‘kayınbiraderi’ Cem Yılmaz konuk oluyor.

Yılmaz, gizemli yönetmene, aile adına hesap sorarken, bu sezon yönetmene karşı ipleri eline aldığını açıklayan Arkadaşım’ın Yılmaz’ı işaret ederek, “Bugün de ben kalabalık geldim hocam” sözleri izleyiciyi kahkahaya boğacak.

Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde sahnelenen ve biletleri kapalı gişe satılan TOLGSHOW’un Cem Yılmaz’ın konuk olduğu ikinci bölümü 06 Ocak’ta saat 23.30’da FOX’ta yayınlanacak

Çemberime Takılanlar;

1) Tarabya'da açılan yeni şubesiyle büyük sükse yapan Yüksel Balık’ın tüm speciyalleri muhteşem ama ahtapot ızgarayı da tadın derim.

2) Levent Yüksel 16 Ocak'ta Zorlu PSM Sahnesinde.

3) Bu aralar ekranda izlediğim beğendiğim yerli diziler a) İstanbullu Gelin, b) Cennetin Gözyaşları, c) Ufak Tefek Cinayetler

4) Aile Arasında filmiyle geniş kitlere ulaşan Ayta Sözeri’nin sahne performansı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: